~ RODZINA LIN ~

Rodzina Lin silnie związana jest z tradycjami dalekiego wschodu, ale od lat mieszkają w Heatherfiled. Wspólnie prowadzą restaurację Srebrny Smok, która mieści się w historycznej dzielnicy miasta. Całe rodzinne życie kręci się wokół Srebrnego Smoka, gdzie Hay Lin świetnie się bawi wymyślając nowe potrawy. Oczywiście żaden z kulinarnych eksperymentów nie może obejść się bez udziału taty i bacznego oka mamy. W późniejszym czasie interes tak bardzo zaczął się kręcić, że cała rodzina Lin postanowiła powiększyć restaurację i przeprowadzić się do nowego domu na obrzeżach Heatherfield, w luksusowej dzielnicy Whitemountain. Hay Lin nie była przekonana do nowego miejsca zamieszkania, ale gdy zrozumiała, że dom jest równie magiczny co ona - bo nie oparł się wielkiemu huraganowi - pokochała go! Od tej pory nazywa go "Latającym Smokiem".

~ JOAN LIN ~

Mama, Joan Lin, jest kobietą ciepłą a zarazem praktyczną. Hay Lin może na nią liczyć w każdej sytuacji, dotrzymuje tajemnic i jest niezwykle wyrozumiała. Zawsze znajdzie czas by poprawić córce nastrój opowiadając jedną z niesamowitych, chińskich legend. Pani Lin na co dzień zajmuje się domem oraz pomaga mężowi w prowadzeniu restauracji. Joan pochodzi z bardzo zamożnej rodziny, zostawiła wszystko co najlepsze by móc być z Chenem i urodzić Hay Lin. Niestety przez ten wybór jej relacje z ojcem się bardzo pogorszyły i praktycznie ze sobą nie rozmawiają. Joan Lin podarowała Hay Lin kimono, które dostała jako młoda dama i było to jej pierwsze "dorosłe" kimono, które miała na sobie tylko jeden raz. Tak bardzo ucieszyła się z tego podarunku, że postanowiła je zachować i sprawić podobną radość swojej przyszłej córce.

~ CHEN LIN ~

Tata, Chen Lin, to mężczyzna bardzo zapracowany, ambitny i dzielny. Każdego dnia wytrwale pracuje w swojej chińskiej restauracji, by móc utrzymać rodzinę. Mężczyzna zajmuje się dosłownie wszystkim, od rachunków aż do gotowania i sprzątania. Zdarza się jednak, że chodzi przemęczony i bardzo roztargniony. Wówczas najczęściej z opresji ratują go żona i córka. Bardzo kocha swoje dziewczyny i zrobiłby dla nich wszystko. Z Joan poznali się wiele lat wcześniej, mężczyzna był lokajem w domu państwa ... . Joan była córką pana domu ale od samego początku młodzieniec wpadł jej w oko. Chen Lin bardzo długo starał się o względy swojej przyszłej żony, ale oczywiście wszystko skończyło się szczęśliwie, młode małżeństwo przeprowadziło się do Heatherfield, założyli restauracje a na świat przyszła malutka Hay Lin.

~ YAN LIN ~

Babcia, Yan Lin, to matka Chena. Zna masę fantastycznych legend i historii, którymi od małego obdarowywała swojego pierworodnego syna oraz ukochaną wnuczkę. Yan Lin jest przemiłą starszą panią, której nie brak siły i determinacji. Zawsze pomaga swojej wnuczce, służy radą i, przede wszystkim, najzwyczajniejszą babciną miłością. To ona nauczyła Hay Lin wszystkich najważniejszych wartości życiowych oraz... magicznych - jest jej wzorem do naśladowania. Drugiej tak mądrej kobiety nie spotkamy już nigdzie. Yan Lin była przed laty Strażniczką Kondrakaru, władała nad żywiołem Powietrza jak teraz jej wnuczka. Jej ostatnim zadaniem powierzonym przez Wyrocznię, tuż przed ziemską śmiercią, było odnalezienie nowych Strażniczek i przekazanie im Serca Kondrakaru oraz Mapy Portali. Gdy dokończyła swoją ostatnią magiczną misję, mogła bez przeszkód opuścić rodzinę i udać się w dalszą podróż poza życiem. Jej ciało umarło, ale dusza nadal brnęła do przodu. Spokój odnalazła w Kondrakarze wytrwale stojąc u boku Wyroczni jako jedna z Bractwa. W późniejszym czasie zostaje ogłoszona nową Wyrocznią.

WIĘCEJ O YAN LIN:Dawne StrażniczkiBractwo Kondrakaru

~ CHOU KHAN ~

Dziadek, Chou Khan, to ojciec Joan. Bardzo zaborczy, stanowczy i dość poważny mężczyzna. Niestety o jego żonie, matce Joan nie wiadomo za wiele i nigdy nie poznaliśmy jej imienia. Kiedy Chou Khan dowiedział się, że jego córka chce wyjść za Chena Lin, biedaka, który mu służył, był wielce oburzony. Uważając, że to dziecinny kaprys postawił córce ultimatum - może odejść z ukochanym ale straci cały rodzinny majątek, uznanie i luksusy. Był przekonany, że w takim wypadku córka odpuści i porzuci plany związane z Chenem. Oczywiście pełna wdzięku Joan nie ugięła się, podziękowała ojcu za dotychczasową opiekę i odeszła z narzeczonym. Od tej pory ich kontakty stały się bardzo ograniczone, a mała Hay Lin widziała dziadka zaledwie kilka razy. Chou Khan co roku wysyła do domu swojej córki adwokata, pana Li, który ma od lat przygotowane papiery rozwodowe. Mężczyzna ciągle ma nadzieje, że jego córka opamięta się i wróci do niego.

WYSTĄPIŁ:
❥ NR 182 (PRZYBYSZ Z DALEKA)


AUTOR: TEYAQ

« POWRÓT «