~ HAY LIN ~

Hay Lin to bardzo sympatyczna, szeroko uśmiechnięta i kreatywana dziewczyna pochodzenia azjatyckiego. Mieszka z rodzicami i babcią nad chińską restauracją "Srebrny Smok" (oczywiście w Heatherfield), w której bardzo często pomaga. Interesuje się za to kosmosem, gwiazdami i obcymi z innych planet. Uwielbia science-fiction i ogląda lub czyta wszelką fantastykę. Obowiązkowo muszą w niej występować kosmici. Hay Lin jest kolekcjonerką i w jej pokoju na pewno można znaleźć wiele figurek, komiksów i filmów z ulubionymi bohaterami.

Nasza bohaterka całe dnie spędza również na tworzeniu. Początkowo jedynie rysowała różne rzeczy, od martwej natury, przez ubrania i ludzi... aż do kosmitów! W każdej jej pracybyło widać pasję i zaangażowanie. Uwielbiała to robić i aktualnie czasem też coś namaluje. Ostatnio jednak o wiele bardziej wciągnęła ją moda, a dokładniej kreowanie jej we własnym oryginalnym stylu. Zaczynała od upiększania i szycia ubrań z babcią, później po jej śmierci, sama próbowała robić wszystko. Aż w końcu przerodziło się to w coś, co chciałaby robić w życiu - projektować ubrania. Od tej pory Hay Lin już nie kupuje żadnych ciuchów, a jedynie materiały. Jej talent możemy podziwiać również w przeróżnych przedstawieniach szkolnych (pamiętacie opowieść "O Czterech Smokach"?), a także w Akademii Tańca Jensen (musical), gdzie uszyła sama wszystkie stroje.

Hay Lin ma manie rysowania lub pisania po dłoniach. Kiedy musi coś zapisać wyjmuje długopis i uwiecznia wszystko na swojej dłoni. Na początku historii, jak wszystkie miały sen o Sercu Kondrakaru i opowiadały jak wygląda, nasza mała Czarodziejka odtworzyła ten opis na swojej ręce. Jej pomysłem było również nadanie nazwy dla grupy Czarodziejek - W.I.T.C.H. (od pierwszy liter ich imion).

Hay Lin, jako jedyna z grupy bez granicznie i bez żadnych pytań uwierzyła swojej babci w to, że ona była kiedyś jedną ze Strażniczek Kondrakaru i że aktualnie czeka Hay Lin i jej przyjaciółki to samo. Wiele razy po "ziemskiej śmierci" babci kontaktowała się z nią w myślach. A jako Czarodziejka panuje nad żywiołem Powietrza, dzięki któremu jako jedyna potrafi unosić się nad ziemią.


CZARODZIEJKA « RODZINA « UCZUCIA « STYL « POKÓJ