~ BRACTWO KONDRAKARU ~


Bractwo Kondrakaru to wszelkie istoty z różnych Światów, które po swojej śmierci lub też nie, postanawiają służyć i wspierać Wyrocznię. Wspólnie pomagają podejmować ważne decyzje i towarzyszą Wyroczni w najtrudniejszych chwilach. Do Bractwa należą jedynie te istosty, które są wierne Wszechwiedzącemu i naprawdę liczą się z jego zdaniem. Chcą, aby zawsze we Wszechświecie panował ład i porządek.

~ WYROCZNIA ~

Wyrocznia jest to najważniejszą postacią w całej opowieści. Kieruje on porządkiem i dostatkiem wszystkich krain świata. Od wieków czuwa nad ludzmi zwierzętami i innymi stworzeniami. Mieszka w Kondrakarze wraz z Bractwem. Jest bardzo tajemniczy i nie zawsze wszystko dokładnie tłumaczy Czarodziejką. Jego odpowiedzi brzmią tak, że trzeba się dokładnie zastanowić, przy to przypadkiem nie było pytanie. Jego prawą ręka jest wierny od zawsze Tibor - podcziwy stary mędrzec. Wyrocznia stworzył Wielką Sieć oddzielającą wszystkie światy od siebie. Dzięki temu z żadnego świata zła energia nie może się przedostać do innego. Jednak od pewnego czasu w Wielkiej Sieci powstają przejścia tz. Portale. Strażniczki mają za zdanie zamknąć wszystkie Portale jakie istnieją. Wyrocznia choć zawsze stara sie postępować dobrze i nigdy na przeciw losowi, to jednak ma wielu wrogów. Tak jak na przykład jest to Phobos - który został uwięziony w Kondrakarze oraz Nerissa, która znienawidziła Wyrocznię z powodu odebrania jej Serca Kondrakaru oraz wydalenia z Bractwa. Jest też Ari, który obwinia Wyrocznię o stan zdrowia swojego syna Maqi'ego. Przeciw "Najwyższemu" byli, są i zawsze będą istoty, którym nie będzie się podobało jego postępowanie. Więcej o nim znajdziesz TUTAJ.

~ YAN LIN ~

Yan Lin to oczywiście babcia Hay Lin i dawna Strażniczka Powietrza. Przemiła staruszka, która jest równie wierna Wyroczni jak Tibor. Do Bractwa należy od niedawna, dostała się tam tuż po swojej śmierci na Ziemi. Od tamtej chwili pomaga Wyroczni i wiernie mu służy. To ona podarowała W.I.T.C.H. Serce Kondrakaru oraz Mapę Portali i opowiedziała całą historię o Strażniczkach. W późniejszym czasie, dzięki swojej mądrości zostaje wybrana na nową Wyrocznię Kondrakaru.

~ TIBOR ~

Tibor, czyli prawa ręka Wyroczni. Tibor jest z nim od samego początku. Najbardziej wierny Wyroczni z całego Bractwa. Jest to starszy pan z długą, siwą brodą. Nosi długie jasno-zielone szaty, zawsze ma przy sobie długą drewnianą laskę. Nigdy nie sprzeciwił się Wyroczni. Choć nie zawsze rozumie o czym myśli Wyrocznia to jednak ufa mu i nie zawiudłby go nigdy w życiu.

~ LUBA ~

Luba to Strażniczka Kropel Mocy. Była również nauczycielką Orube. Luba zawsze wiernie służyła Wyroczni, ale tylko do czasu, gdy jej zdaniem, Wyrocznia źle wybrał Strażniczki. Jej zdaniem W.I.T.C.H. są zbyt młode i niedoświadczone, lekkomyślne, niedorosły do tego, aby służyć Kondrakarowi. Luba podwyżyła autorytet Wyroczni, zrobiła coś strasznego. Dzięki niej wszystkie moce Czarodziejek złączyły się w jedno i powstał Migotaurus, a później dzięki temu przebudziła się Nerissa. Luba, aby odkupić swe winy poświęciła się aby uratować Caleb'a i Strażniczki - zginęła.

~ ENDARNO ~

Strażnik Mglistej Wieży i oddany sługa Kondrakaru. Tylko on (za wyjątkiem Wyroczni) ma prawo wejść do więzienia znajdujacego się w Mglistej Wieży. Jest bardzo uczynny, spokojny, ale również wyniosły i odpowiedzialny. Niestety pewnego dnia odwiedziając więzienie, Phobos podstępem zamienił się z nim ciałami i dzięki temu uciekł z niewoli... W póŸniejszym czasie jednak wszystko wraca do normy, a Endarno otrzymuje jednš trzeciš władzy w Kondrakarze (razem z Wyroczniš i Yan Lin). Więcej o tej historii przeczytasz TUTAJ.

~ VAAL ~

Vaal to rzecz jasna jeden z członków Bractwa. Po tym jak Endarno vel. Phobos miał zostać Wyrocznią, Vaal objął stanowisko jego pomocnika i prawej ręki. Jest to mały, zielony stworek noszący białe szaty. Z początku wiernie, dumnie i bez obaw służy swojemu nowemu panu, jednak z czasem zaczyna się go coraz bardziej bać.

~ BERK ~

Jedyny w Kondrakarze mistrz ceremonii. Oficjalny strażnik etykiety wdzięku, czyli ekspert tradycyjnej mody i antycznych zwyczajów. Jest to szczupły starzec o długiej siwej brodzie, nieco wyższy od Yan Lin. Po wyborze nowej Wyroczni - Yan Lin, mędrzec czuje sie w obowiązku interweniować i przy każdej okazji poucza kobietę i W.I.T.C.H. co do tradycjii i zwyczajów, które, jego zdaniem, są najważniejsze. Przykładowo: "Wyroczni nie przystoi szeptać", "Wyrocznia nigdy nie traci nad sobą panowania", "Wszystkie rozmowy z Wyrocznią są oficjalne, więc Strażniczki muszą zakładać tradycyjne stroje". Z tego jak się zachowuje możemy wywnioskować, że przywiązuje wielką wagę do zasad - jest zasadniczy i trochę przemądrzały. Po raz pierwszy pojawia się w sadze "Teach 2b WITCH", choć Yan Lin twierdzi, że od zawsze był w Kondrakarze.

~ KANDOR ~

Kandor to bardzo wysoki i potężnie zbudowany mężczyzna o krótkich, rudych włosach i brodzie. Opanowany w każdej sytuacji, poważny, bystry - jak określiła go Yan Lin. Ma alergię na małego stworka We i bardzo niechętnie spędza z nim czas. Jedyną magiczną zdolnościa jaką posiada jest czytanie w myślach. Yan Lin daje mu zadanie towarzyszenia W.I.T.C.H. jako szkolnego woźnego, a dokładniej o opiekuna magicznej szkoły mieszczącej się w różowym autobusie. Kandor ma za zadanie pomagać Strażniczkom w ich misji.


« POWRÓT «