~ DAWNE STRAŻNICZKI ~

Pięć czarodziejskich dziewcząt otrzymało wyjątkowe zadanie - mają strzec i bronić przed złem Wielką Sieć, opiekować się tajemniczym, przepełnionym magią miejscem, zwanym twierdzą Kondrakar, gdzie od wieków panuje pokój i błoga harmonia. Na czele Bractwa Kondrakaru stała wszechwiedząca Wyrocznia. W walce i w wypełnieniu zadania Czarodziejkom miały pomagać siły żywiołów: ognia, wody, powietrza i ziemi. Cała piątka wiernie służyła twierdzy, wykazując się wielką odwagą i dzielnością. Niestety nadszedł czas, gdy to w sercu Powierniczki Serca Kondrakaru, Nerissy, zakwitło ziarno niezgody i zła, a także pojawiła się żądza władzy absolutnej. Nie uszło to uwadze mądrej Wyroczni, która postanowiła odebrać dziewczynie amulet i powierzyć je Strażniczce Wody - Cassidy. Kierowana zazdrością Nerissa zwabiła przyjaciółkę w pułapkę i bez litości zniszczyła ją. Za karę Bractwo Kondrakaru wydało na nią wyrok spędzenia wieczności w więzieniu na Górze Thanos. Miała się tam udać samotna, bez mocy i jakiejkolwiek szansy ratunku. Pełna bólu i cierpienia, została umieszczona w wielkiej, kamiennej trumnie i zaklęta. Jej towarzyszki - Halinor, Kadma i Yan Lin - ocalały, niestety biedna Cassidy nie miała tyle szczęścia. Poświęciła się, by bronić przyjaciółek. Po jej śmierci Serce Kondrakaru trafiło do rąk Yan Lin, która obiecała dalej służyć Kondrakarowi, jednak Halinor i Kadma sprzeciwiły się decyzji Wyroczni, oskarżając ją o "zdradę" - według nich doskonale wiedziała, co może się wydarzyć, lecz mimo to powierzyła Kryształ Cassidy. Czarodziejki Ziemi i Ognia zostały wydalone z Bractwa pod zarzutem podwyżenia autorytetu Wyroczni. Z pięciu Strażniczek Sieci pozostała jedna, do końca wierna Kondrakarowi. Ta sama, która po latach przekazała Serce nowej strażniczce - Will.

~ NERISSA ~

Jeszcze przed Cassidy powierniczką Serca Kondrakaru była Nerissa. Niegdyś piękna i miła dziewczyna, przepełniona dobrem. Z czasem jednak w jej sercu zaczęło kiełkować ziarno zła. Zapragnęła mocy Serca tylko dla siebie. Nie uszło to uwadze Wyroczni, która postanowiła oddać wisior strażniczce wody. Zazdrosna i wściekła Nerissa zabiła przyjaciółkę. Spotkała ją za to kara - Bractwo postanowiło uwięzić ją na wieki w górze Thanos. Udało jej się jednak uciec. Po wydostaniu się z "więzienia", zebrała małą armię sług - lodowego stwora Tridarco, ognistą Cerene itd. Jej celem było odzyskanie Serca Kondrakaru. W tym celu straszyła strażniczki i walczyła z nimi w czasie snu. W końcu jednak W.I.T.C.H. udało się ją pokonać i wszystko wróciło do normy.

~ CASSIDY ~

Tytuł Czarodziejki Wody należy do Cassidy - wesołej, wiecznie uśmiechniętej osóbki o zabawnym charakterze. Po odebraniu Serca Kondrakaru Nerissie, magiczny amulet wszedł w posiadanie Cassidy. Za poleceniem Wyroczni stała się ona jego nowym właścicielem, powierniczką. Niestety, niosło to za sobą przykre, nieodwracalne skutki. Kierowana żądzą władzy Nerissa zabiła przyjaciółkę, za co spotkała ją okrutna kara. Po swojej śmierci Cassidy pojawia się jeszcze na krótki moment, podczas walki obecnych strażniczek z Nerissą. Kontaktuje się z Will, podnosi na duchu oraz wspiera w walce, ofiarowując nowe Serce Kondrakaru. Po tym wydarzeniu jej dusza udaje się w spokoju do nieba.

~ HALINOR ~

Halinor była to pogodna, miła i sympatyczna dziewczyna, bardzo piękna. Pracowała jako nauczycielka w szkole w Fadden Hills. Jedną z jej uczennic była Will Vandom - późniejsza strażniczka Serca Kondrakaru. Jak się później okazuje, Will była pod jej ciągłą obserwacją. Halinor był posłuszny najbardziej nieokiełznany ze wszystkich żywiołów - Ogień. Prowadziła dziennik, zawierający jej najważniejsze myśli, przeżycia itp. Bardzo pomógł on W.I.T.C.H., wskazując pozostałe "byłe" czarodziejki. Dzięki niemu odnaleziona została również Gwiazda Cassidy. Niestety Halinor zmarła niedługo po przeprowadzce Will, zostawiając po sobie "Stowarzyszenie Gwiazd", założone we współpracy z Kadmą.

~ KADMA ~

Kadma jest to była strażniczka, czarodziejka żywiołu Ziemi. Ma nieokiełznany, straszliwie niemożliwy charakter - często mówi niż pomyśli. Ale jest też życzliwa i serdeczna, bardzo przyjacielska. Okazuje Will wielkie wsparcie, ofiarowując jej ojcu mnóstwo pieniędzy, wzamian za opuszczenie miasta oraz pozostawienie córki i byłej żony w spokoju. Wraz z Halinor prowadziła w Fadden Hills ośrodek dla ludzi potrzebujących, znany jako Stowarzyszenie Gwiazd. Pomogła W.I.T.C.H. przyczyniając się do pokonania Nerissy (poprzez podarowanie dziennika Halinor). Obecne czarodziejki naprowadziła również na trop Gwiazdy Cassidy.

~ YAN LIN ~

Yan Lin jest nie tylko dawną strażniczką powietrza, ale także babcią obecnej czarodziejki, Hay Lin. Teraz przemiła staruszka - niegdyś odważna i waleczna "wojowniczka". Po śmierci Cassidy jako jedyna z trzech pozostałych strażniczek zgodziła się kontynuować swoją czarodziejską misję. Jest postacią kluczową: opowiada W.I.T.C.H. historię Kondrakaru, "budzi w nich" nowe opiekunki żywiołów, ofiarowuje Serce Kondrakaru i Mapę Portali. W późniejszym czasie umiera, jednakże jedynie na Ziemi. Zasiadła bowiem w gronie Bractwa Kondrakaru, aby wiernie pomagać Wyroczni - a później stać się jej następcą. Z komiksu dowiadujemy się, iż nie straciła kontaktu z Kadmą.AUTOR: MAQU


« POWRÓT «