~ DRZEWO DOMOWE ~
Drzewo Domowe to dom wszystkich mieszkającym w Nibylandii elfów, znajduje się ono w Przystani Elfów. Jest to naprawdę olbrzymi stary klon, którego widok zapiera dech w piersiach. Jego pień i konary jarzą się światełkami wielu okienek i drzwiczek, bo każdy elfa ma tutaj swój własny pokój. Na każdej najwyższej gałęzi tego drzewa znajdują się pokoje wróżek oraz wróbli (elf rodzaju męskiego). Zaś na dole przy korzeniach są ich pracownie, m.in. te malarskie, fryzjerskie, a także kuchnia i jadalnia.

Na samym dole po zachodniej stronie Drzewa Domowego znajduje się wejście do niego. A zaraz za drzwiami zobaczymy piękny i ogromny hol. Złociste ściany holu są tak wypolerowane, że można się w nich przejrzeć. Elfy są z niego bardzo dumne i bardzo dbają o całe Drzewo Domowe. Wiele talentów ciężko się napracowało, żeby go upiększyć. Podłoga holu jest wyłożona płytkami z perłowej miki. Dwadzieścia murarsko utalentowanych elfów przez dwa lata znosiło i układało te płytki. Szyby w oknach są ze szkła, które zostało pozyskane od piratów, to jedyne pomieszczenie, która posiada okna z prawdziwego szkła.

Na ścianach długiego korytarza zawieszone zostały obrazy, a na nich symbol każdego z talentów. Na przykład pióro jest symbolem talentu pyłkowego, a słońce talentu świetlistego. Najważniejsza w całym holu jest jednak mosiężna tablica. A widnieją na niej imiona wszystkich elfów, a przy każdym imieniu jest informacja o talencie, która to gałąź oraz numer pokoju. Wspaniałe spiralne schody prowadzą na pierwsze piętro, a wchodzą nimi głównie te elfy, które zamoczyły sobie skrzydełka i nie mogą latać lub te, które nie mają skrzydełek. Na najwyższe piętra Drzewa Domowego elfy te wspinają się po drabinkach. Drzewo Domowe jest ogromne, a z każdym rokiem powiększa się jeszcze bardziej i na pewno pomieści naprawdę tysiące elfów.

/ POKÓJ HERBACIANY / KUCHNIA / AMBULATORIUM / PRALNIA /
/ BIBLIOTEKA / SZWALNIA / SZKOŁA /