~ MERIDIAN ~


To ogromne królestwo, na tronie którego zasiadają władcy z rodu Escanorów. Wcześniej nazwa tej krainy nosiła miano Innego Świata, ale po przybyciu Escanora (pierwszego prawowitego władcy wybranego przez lud) zmienił nazwę na Meridian. Wszystko toczyło się szczęśliwie i bez problemów, aż do momentu rządów rodziców Elyon. Zmarli oni nagle w niewyjaśnionych okolicznościach, tuż po narodzinach księżniczki. Według obowiązującego prawa (tylko kobiety pełniły funkcję Światła Meridianu - czyli energii, która przynosiła ład i porządek) to Elyon miała wstąpić na tron, ale była zbyt mała, aby sprawować rządy nad królestwem. Dlatego do czasu, gdy księżniczka osiągnie odpowiedni wiek, na tron wstąpił jej starszy brat - Phobos. Był on jednak okrutnym władcą, obojętnym na potrzeby i nieszczęście swojego ludu. Meridian stał się smutnym, zaniedbanym i pełnym bólu miejscem. Elyon nieświadoma swojego pochodzenia i zdolności zamieszkała na Ziemi, pod opieką Miradiel i Alborna. Powróciła do Meridianu dopiero jak skończyła 14 lat i odebrała wówczas władzę Phobosowi. Meridian znów stał się pięknym, spokojnym i szczęśliwym królestwem.

~ ZAMEK I CZTERY WIEŻE ~

Meridian to jedno wielkie państwo, które otaczają cztery wieże wartownicze, a w ich centrum znajduje się zamek królewski. Zamek ten to dom władców Meridianu i aktualnie Elyon. Posiada całe mnóstwo komnat i tajemniczych miejsc, których sama królowa nie jest w stanie spamiętać. Kiedyś Meridian posiadał więzienie, ale gdy księżniczka przejęła władzę, zlikwidowała je i zapewniła, że już nigdy nie będzie potrzebne. Natomiast każda z wież okalających Meridian ma swoją własną historię i nazwę nadaną na cześć towarzyszy broni pierwszego meridiańskiego króla Escanor'a - są to kolejno Wieża Hoela, Wieża Idiera, Wieża Grendala i Wieża Brandisa. Niestety jaka jest ich historia nigdy się nie dowiedzieliśmy. Elyon odwiedziła jednak jedną z wież - Wieżę Grendala, podczas swojej pierwszej podróży krajoznawczej po Meridianie. Władzę nad wieżą objął buntownik Raskal. Ukrywał się tam z innymi przed Phobosem, dopiero Elyon zdołała przekonać go, że tyrana już nie ma i nie muszą się ukrywać.

~ ESCANOR & LERYN ~

Escanor to ród władców w Meridianie. Nazwa ta pochodzi od Escanora Śmiałego - wielkiego wojownika z Brytanii (pochodził z Ziemi), który przybył do Innego Świata, aby wesprzeć Galhotów w walce z Kahedrinami. Wyrocznia Kondrakaru wskazał mężczyznę, jako tego, który ich ocali. Escanorowi udało się pokonać wrogów, wraz z czterema towarzyszami: Hoelem, Idierem, Grendalem i Brandisem. Jego ostatnia bitwa z Morgonem, królem Kahedrinów, przeszła do historii. Wdzięczni Galhoci, widząc poświęcenie mężczyzny, zaproponowali Escanorowi tron Innego Świata, ale on sam długo się wahał. Na Ziemi bowiem czekała na niego młoda żona Leryn. Na szczęście wkrótce dołączyła do męża, jednak jej decyzja oznaczała rozstanie z rodziną, przyjaciółmi i dawnym życiem. Wiedziała, że będzie bardzo cierpiała, ale była gotowa iść za ukochanym nawet w ogień. Leryn by go nie opuścić, poświęciła wszystko, co miała! Tęskonota za utraconym życiem bardzo ją bolała i dlatego zdecydowała się wymazać ze swojej pamięci wszystkie ziemskie wspomnienia. Wypiła wówczas magiczny napój, przygotowany przez dworskich mistrzów. Napój ten odtąd nosił jej imię i pomagał w trudnych chwilach wszystkim władcom. Sama Leryn żyła spokojnie obok męża jako pierwsze Światło Meridianu. Na cześć nowych władców założono Meridian, a rycerzom Escanora oddano cztery wieże Innego Świata.

~ ŚWIETLISTA KORONA ~

Świetlista Korona to największy symbol władzy w Meridianie. Od wieków jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Nosić ją mogły jedynie kobiety, ponieważ głównie tylko one posiadały czystą duszę oraz siłę woli i mogły być Światłem Meridianu. Korona ta kryje niewyobrażalną moc, prawie dorównującą Sercu Kondrakaru. Symbol władzy, w momencie koronacji, przekazuje swoją energię nowemu władcy królestwa. Dzięki temu, ten ktoś może strzec i chronić Meridian przed złymi najeźdźcami. Korona w rękach kogoś nieodpowiedniego może wyrządzić wiele szkód i zniszczyć życie nie tylko w Meridianie, ale i na całym świecie. Świetlistą Koronę otrzymała Elyon, jednak przedtem rządny władzy Phobos, kilka razy próbował zgładzić siostrę i przywłaszczyć sobie miano króla. Oczywiście za każdym razem przeszkadzały mu w tym Strażniczki i ich wierni przyjaciele.

~ PODZIAŁ MIESZKAŃCÓW ~

ESCANOR - ród meridiańskich władców, którego nazwa wywodzi się od pierwszego króla. Tak naprawdę pochodzą z Ziemi i wyglądają jak zwykli ludzie, ale przybyli do Meridianu pomóc w walce. Po wielkim sukcesie lud tego świata ogłosił ich swoimi władcami. Z rodu tego pochodzi Elyon.

GALHOT & KAHEDRIN - to rasy pierwszych i pierwotnych mieszkańców Innego Świata. Ich ciała są różnych kolorów, od ciemnozielonych, przez niebieskie aż do brązowych. Pokrywają je także charakterystyczne plamy i łuski. Co zdolniejsi posiadają umiejętność zmieniania postaci i lekkich czarów. Przedstawicielami tej rasy są Cedric oraz Vathek.

SZCZEPCZĄCY - zostali stworzeni przez Phobosa i tylko oni mogli oglądać go we własnej postaci. Szepczący byli służącymi w pałacu, a ich mowa brzmiała jak szept. Jednym z nich jest Caleb, który zbuntował się przeciw tyranowi i został dowódcą buntu. Po tym, jak Elyon zasiadła na tronie, Szepczący zostali uwolnieni i poszli w swoje strony, a niektórzy nadal zostali w pałacu by jej służyć.


// ZOBACZ OPISY MIESZKAŃCÓW MERIDIANU //« POWRÓT «