~ VATHEK ~

Pomocnik Cedrica i wierny sługa Phobosa - tak było kiedyś. Aktualnie jest to miły i przyjazny olbrzym o wielkiej sile. Z racji tego, iż jest Galhotem, jego skóra jest koloru niebieskiego z charakterystycznymi łuskami, a kiedy się denerwuje dodatkowo na jego głowie pokazują się ostre kolce. Teraz wstydzi się tego, co robił dawniej dla złego księcia. Szybko przejrzał na oczy i stanął po stronie buntowników, a jego najlepszym przyjacielem i towarzyszem w walce z tyranem stał się Caleb. Vathek posiada ogromną wiedzę na temat Meridianu i nie raz towarzyszy Elyon podczas jej wypraw po państwie.

~ WHIRA ~

Prawdziwa matka Elyon oraz Phobosa. Jedna z meridiańskich królowych oraz poprzednie Światło Meridianu. Zginęła tuż po narodzinach małej księżniczki w niewyjaśnionych okolicznościach. Czasem pojawia się w snach Elyon, doradzając lub pomagając, gdy dziewczyna ma problem.

~ MIRIADEL & ALBORN ~

Przeszywani rodzice Elyon, uratowali dziewczynkę przed złem Phobosa. Potem wychowywali ją przez czternaście lat w Heatherfield. Aby to zrobić musieli przyjąć ludzką postać. Kochali Elyon jak własną córkę, a ona pod wpływem kłamstw Cedrica i swojego brata znienawidziła ich. Na szczęście Światło Meridianu znowu zajaśniało, a złudzenia i kłamstwa rozpłynęły się. Miriadel i Alborn zajęli wysokie miejsca w Meridianie i pomagają teraz ukochanej córce w rządach. Od czasu do czasu, gdy Królowa musi opuścić pałac lub nie jest w stanie podejmować ważnych decyzji, zastępuje ją w tym wszystkim właśnie Alborn.

~ GALGHEITA ~

Piastunka małej księżniczki Elyon. To ona wraz z Miriadel i Albornem wykradła dziewczynkę i ukryła na Ziemi. Przedostała się na Ziemię dzięki Pieczęci Phobosa, która otwierała portale. W Heatherfield przybrała ludźką postać i imię prof. Rudolph. Zawsze bacznie strzegła księżniczki przed Phobosem i innymi niebezpieczeństwami, udając nauczycielkę matematyki w szkole, do której chodziła Elyon. W późniejszym czasie prawdziwą tożsamość Galgheity odkrywają Strażniczki Kondrakaru i myśląc, że jest zła, przepędzają do Meridianu. Wktórce potem jednak dochodzą do porozumienia i działają wspólnie.

~ NAGADIR ~

Wierna służka i jednocześnie przyjaciółka Światła Meridianu - Elyon. Od zawsze wiernie służy królestwu i stara się wykonywać swoje obowiązki jak najlepiej portafi. Co dzień rano budzi królową, przygotowuje suknie, organizuje dzień i pilnuje by wasza wysokość zawsze zachowywała się dystyngowanie. Często służy dobrą radą i miłym słowem, jest również bardzo mądra i uprzejma.

~ ELIAS VAN DAHL ~

Malarz i twórca obrazu "Wieczna Wiosna" (obraz znajduje się w muzeum, w Heatherfield), w którym został uwięziony z rozkazu Phobosa, przez Cedrica. Książę rozkazał uwięzić Eliasa, za to, że ośmielił się go sportretować, gdyż Phobos od zawsze miał obsesje na punkcie swojego wyglądu. Ale zanim zdołał to zrobić, nadworny malarz długo uciekał i ukrywał się przed złym księciem. Udało mu się dostać na Ziemię, do Europy XVII wieku i tam odnalazł szczęście. Miał nową tożsamość i nowe życie, mógł malować, śnić, marzyć i, tak jak wszyscy inni, mógł szczerze i głęboko kochać. Niestety tyran go odnalazł i zamknął w magicznym obrazie. Jego ukochana została zaś na zewnątrz i nie spotkali się nigdy więcej. Elias żył w obrazie przez wiele długich lat, aż trafiły tam również Strażniczki i dzięki ich odwadze oraz wierze, wreszcie udało mu się dokończyć portret ukochanej. Nie mógł tego dokonać wcześniej, ponieważ magiczny świat w obrazie przeżywał tylko jedną scenę, nie wiał wiatr, czas nie leciał a farby były ciągle zaschnięte - nic się nie zmieniało. Jedynym ratunkiem była "Ostatnia Łza" - kropla życia, którą udało się odnaleźć Strażniczkom. One wydostały się bez problemu, a malarz mógł dalej malować, ale niestety musiał już na zawsze pozostać uwięziony.

~ DALTAR ~

Ogrodnik z królewskiego pałacu, który wiernie pilnuje różanego ogrodu. Działał na żądanie księcia Phobosa, a poniekąd i z własnej woli, ponieważ ogród czarnych róż to, tak naprawdę zaklęci mieszkańcy Meridianu, a wśród nich były także żona i córka Daltara. Ogrodnik już dawno nie pamiętał, gdzie znajdują się akurat one dwie, ogród rozrastał się strasznie szybko. Phobos przemieniał w kwiaty wszystkich tych, którzy mu się sprzeciwili, a ci którzy wyjątkowo mu podpadali, zostali skazywani na gorszą karę. Daltar przez wiele lat doglądał magicznych kwiatów z nadzieją, że kiedyś odzyska dwie najdroższe mu kobiety. I tak też się stało. Po wygranej Strażniczek wszystkie zaczarowane osoby odzyskały swój pierwotny wygląd. A sam Daltar zamieszkał z rodziną w pałacu i dalej wiernie doglądał najzwyklejsze kwiaty w ogrodzie Królowej Elyon.

~ FROST ŁOWCA ~

Podwładny Phobosa, dowódca straży i jeden z największych wojowników na usługach księcia. Frost nie zna litości, jest bardzo silny i szybki, ale zbyt pewny siebie i brakuje mu najważniejszego - mądrości oraz rozsądku. Często usiłował schwytać Strażniczki Kondrakaru. A raz mu się nawet udało schwytać Taranee, ale oczywiście pozostałe Czarodziejki ją uratowały. Frost Łowca porusza się na wielkim, wściekłym, zielonym nosorożcu, któremu nadano imię Crimson.

~ RASKAL & ARDEHL ~

Raskal to zły przywódca grupy, która od wielu lat chowa się w podziemiach Wieży Grendala przed złem Phobosa. Siłą odebrał władzę dobremu i mądremu Ardehlowi, który był dobrym, mądrym i odważnym władcą, ale gdy się zestarzał zajął jego miejsce i zamknął w więzieniu. Raskal nienawidzi Vatheka za to, co robił jako żołnierz armii złego księcia. Na szczęście Elyon, podczas swojej pierwszej podróży krajoznawczej, przemówiła ludziom Raskala do rozsądku, a jego rządy dobiegły końca. Mieszkańców Wieży Grendala dalej przewodził mądry i doświadczony Ardehl.

~ WALI ~

Najlepszy przyjaciel Caleba sprzed lat. Uwielbia żartować, śmiać się i dowcipkować, a jego największą wadą jest skłonność do kradzieży. Kiedyś, tak jak jego przyjaciel, był Szepczącym na usługach złego księcia Phobosa, ale po zwycięstwie dobra, przybrał ludźką postać i odszedł w swoją stronę. Co jakiś czas drogi Wali'ego i Caleba się krzyżują i ponownie stają ramię w ramię w walce ze złem. Wali pomaga Calebowi w wyprawie do Wioski Cieni - chmury, która raz na jakiś czas przybywa do Meridianu i sieje zniszczenie.


~ SHADIGA & STRAŻNIK WIOSKI CIENI ~

Shadiga to wojowniczka, która większość życia spędziła jako kamienny posąg, po tym jak dokonała zbrodni niewybaczalnej i została uwięziona w Wiosce Cieni. Wioska ta nawiedza raz na dwadzieścia lat Meridian w postaci wielkiej czarnej chmury przynaszącej cierpienie i ból. Więzienie to posiada także Strażnika, który sprawia, że to miejsce istnieje. Pewnego razu Caleb przybywa do wnętrza wielkiej chmury i pokonuje Strażnika, w konsekwencji sam się nim stając. Później niszczy Wioskę Cieni. Znajdując się jednak daleko od Meridianu, nie może do niego wrócić. Shadiga będąc wdzięczna młodzieńcowi, że ocalił ją i jej towarzyszy, podarowała mu magiczny wisior do podróżowania między światami.


« POWRÓT «