~ RODZINA LAIR ~


Rodzina Lair mieszka w domku jednorodzinnym z ogrodem w Heatherfield - należą do niej Tom Lair, jego druga żona Anna Bannister oraz dzieci Irma i Chris. Tom miał kiedyś pierwszą żonę, którą stracił i po której zostało mu wspomnienie i mała Irma. Tom w samotności opiekował się córką, aż do chwili gdy ponał Annę. Para zakochała się w sobie od pierwszego wejrzenia, długo się spotykali, a Tom ukrywał przed ukochaną fakt, że ma córkę. Kiedy jednak Anna dowiedziała się o dziecku zupełnie jej nie przeszkadzał ten fakt i pragnęła być z Tomem oraz opiekować się Irmą. Mężczyznie długo zajęło przekonanie się do tego związku, bo liczyło się dla niego tylko dobro córki, nie chciał burzyć jej spokojnego życia. Wkrótce Irma pokochała nową mamę najbardziej na świecie. Świeżo upieczona rodzina zamieszkała razem w domu Toma, młodzi wzięli ślub i kilka lat później na świat przyszedł Chris.


~ TOM LAIR ~

Tom jest policjantem i pracuje na komisariacie w Heatherfield. Ojciec Irmy jest ciepłym, ale stanowczym i rozważnym człowiekiem, który zawsze potrafi doradzić swojej córce i podnieść ją na duchu. W domu bardzo często używa policyjnego żargonu i bez przerwy zachowuje się jak prawdziwy stróż prawa. W rodzinie próbuje być "szefem" i trzymać się zasad, ale nie zawsze to wychodzi, bo czasem łatwiej mu stawić czoła przestępcom niż zmusić Irmę do ściszenia muzyki.

~ ANNA BANNISTER ~

Anna była sprzedawczynią w kwiaciarnii w Rewarm Lake, małej miejscowości w pobliżu Heatherfield. Mieszkała przy ulicy Sroke Row 16, które wynajmowała z przyjaciółkami - bliźniaczkami Mary i Jane Greene. Tam poznała Toma, całkiem przypadkowo, bo ten podczas policyjnej interwencji pomylił numery domów. Pokochała Irmę od pierwszego spotkania i wychowała jak własną córkę. Po kilku latach urodziła Chrisa i wyszła za Toma. Anna nie pracuje, zajmuje się domem, uwielbia gotować i piec ciasta. W wolnych chwilach uwielbia czytać powieści kryminalne.

~ CHRIS LAIR ~

Chris to przyrodni brat Irmy z drugiego związku jej taty. Jak na młodszego brata przystało uwielbia dokuczać siostrze, kocha psikusy, wkłada nos tam gdzie nie trzeba, jest ciekawski i zawsze naburmuszony. W domowych potyczkach zwykle wykorzystuje status "najmłodszego" i unika kary czy obowiązków, co strasznie denerwuje Irmę. Chris jest w wieku przedszkolnym, ale często widzimy go czytającego komiksy o superbohaterach. Nigdy się do tego nie przyzna ale lubi zabawy z siostrą Cornelii - Lillian.

~ LILITH ~

Lilith (wł. Lettuce, ang. Leafy) - mała żółwica, którą Irma odnalazła w sklepie zoologicznym. Był czas kiedy nastolatka czuła się bardzo zagubiona, nie potrafiła poukładać swoich szalonych myśli i nie wiedziała czego chce od życia. Było to rok przed poznaniem pozostałych Strażniczek, już wtedy jej żywioł Wody dawał jej znaki i zaprowadził do bratniej duszy. Kierując się ścieżką z kałuż, natrafiła na żółwicę - powierniczkę jej największych sekretów. W późniejszym czasie żółwica doczekała się dwójki młodych. Irma podarowała małe żółwiki Shinobu na pocieszenie, bo doskonale wiedziała jak koleżance doskwiera samotność.

WĄTEK: ❥ WYDANIE SPECJALNE "PIERWSZE PRZYGODY" ❥ NR 92 (KONIEC SAMOTNOŚCI)


~ MAMA IRMY ~

Wiele razy w serii komiksów zostało podkreślone, że Irma nie jest córką Anny. Jej rodzona mama zmarła, gdy Irma była bardzo mała. Nastolatka praktycznie wcale jej nie pamięta, a tata nigdy o niej nie opowiada, bo jest to zbyt bolesne wspomnienie. Mimo że Irma kocha Annę i nie wyobraża sobie innego życia, nadal ciekawi ją jaka by była jej rodzona matka.

WSPOMNIANO O NIEJ: ❥ NR 25 (WODNE CIENIE) ❥ NR 66 (WSPOMNIENIE)AUTOR: TEYAQ

« POWRÓT «