~ V ZLOT W.I.T.C.H. 2007 ~
16 CZERWCA 2007 ; PARK SOWIŃSKIEGO, WARSZAWA

Magiczna impreza w ogromnym warszawskim parku pomieściła kilka tysięcy osób; mnóstwo czarodziejek z rodzicami, a nawet gdzie nie gdzie można było napotkać prawdziwego małego czarodzieja! Jak widać naszym komiksem interesują się nie tylko dziewczyny, "W.I.T.C.H." lubią także chłopcy i to w przeróżnym wieku. Miejmy nadzieję, że na kolejnych zlotach będzie ich jeszcze więcej. Miło było zobaczyć kilku starszych chłopaków rozwiązujących Quiz W.I.T.C.H., a kilku innych, troszkę młodszych nawet coś wygrało...

Wchodząc do parku spotkaliśmy na swojej drodze całe mnóstwo fanek, osoby rozdające cukierkowe słodkości... nie wspominając już o całej masie przeróżnych ulotek. Przed wejściem na scenę główną ustawione były stoiska handlowe, na których można było zaopatrzyć się w archiwalne numery magazynu oraz książki, oczywiście związane z W.I.T.C.H. Gratką dla kolekcjonerów była możliwość otrzymania drugiej, dowolnie wybranej książki gratis przy zakupie jakiejś pozycji z serii "W.I.T.C.H." - czyli dwie książki w cenie jednej! Oprócz gazet można było kupić także ubrania z Czarodziejkami oraz wiele innych gadżetów z kilku produkcji Disney'a (Kaczor Donald, Kubuś Puchatek, Wróżki... itd.). Oczywiście wszędzie rozstawione były stoiska z chłodnymi napojami oraz popcornem i watą cukrową - palce lizać! Tego dnia było naprawdę gorąco, więc idealne dla ochłody (i osłody również) były przepyszne lody Algidy rozdawane każdej fance.

Impreza rozpoczęła się około 11:00, chociaż już dużo wcześniej nazbierało się dość sporo osób. Każdy gość otrzymał obowiązkowo mały witchowy stempel na ręku! Na scenie przywitali nas rysownicy komiksu: Elisabetta Melaranci oraz Gianluca Panniello, którzy przylecieli do nas ze słonecznych Włoch! Następnie nasze oczy ucieszyła najnowsza witchowa kolekcja Butiku. Te dziewczynki poubierane w czarodziejskie stroje, tańczyły i co chwila zachwycały nas czymś nowym i oryginalnym. Podejrzewamy, że każda z fanek W.I.T.C.H. chciałaby mieć choć jedną taką bluzkę lub czapkę... Oczywiście wszystko było do kupienia na miejscu i to w dość dobrych cenach! A z tyłu za sceną można było zasięgnąć porad stylistycznych w jednym z namiotów "Stylu W.I.T.C.H." oraz "13"! Tam również była możliwość wzięcia udziału wraz z innymi czarodziejkami w różnego rodzaju grach i zabawach, m in. taniec na "dance macie", malowanie amuletów, tworzenie latawców, nauka gry w streetball, zabawa magicznym pismem oraz tworzenie swoich własnych łapaczów snów! Jednak największą ciekawość i zainteresowanie wzbudził ogromny "balon", który posłużył za planetarium - tak, to było coś! Ponadto można było sfotografować się z Czarodziejkami W.I.T.C.H., oraz nauczyć się kilku magicznych sztuczek z prawdziwymi magikami, którzy odwiedzają fanki W.I.T.C.H. co roku, na każdym zlocie! A mowa oczywiście o wspaniałej grupie "Metamorphosis". Dodatkowo zaskoczył nas występ innej grupy... troszkę mniej magicznej, ale... ich ruchy spokojnie można było nazwać magicznymi! Ruszali się i przeskakiwali przeszkody z równą zwinnością jak chłopaki z "Metamorphosis" zaskakiwali nas swoją "magiczną mocą"! Mowa oczywiście o bardzo popularnym ostatnio sporcie, który nosi nazwę "Le Parkour". Można go opisać jako swobodny bieg przed siebie, przeskakując napotkane przeszkody (czyli np. ławki, barierki, płotki... aż po murki, ściany lub dosłownie, przeskakiwanie z dachu na dach...). To sport dla wariatów (xP)! My na scenie głównej mieliśmy możliwość obejrzenia tylko kilku najłatwiejszych takich "skoków", ale to i tak było coś niesamowitego!

Nowością na tegorocznym zlocie było także mini kino! Wszystkie fanki oglądały dwa disneyowskie filmy: "High School Musical" oraz "Jump In!". Na scenie zaś wystąpiły cheerleaderki z układami tanecznymi do piosenek z filmu "High School Musical". Później mieliśmy możliwość spotkania z Hanią Stach, piosenkarką o wspaniałym głosie. Małe czarodziejki mogły nauczyć się tańczyć także do piosenki z serialu "W.I.T.C.H.", a ta najlepsza wygrała wakacyjny pobyt w Warsztatowej Akademii Musicalowej. Oczywiście nie mogło zabraknąć karaoke oraz nauki salsy dla wszystkich. W tym roku zlot był naprawdę roztańczony i rozśpiewany! Na koniec spotkania znowu na scenie pojawili się rysownicy komiksu - Elisabetta oraz Gianluca, i wręczyli nagrody laureatom konkursu rysunkowego! Nadszedł czas także na rozwiązanie pozostałych konkursów; na Quiz, losowanie biletów, na najlepszą stronę/bloga oraz na strój. Było wiele emocji! Tego nie sposób tak szybko zapomnieć... Atmosferą zlotu żyłyśmy jeszcze przez wakacje, ale pewnie i nie tylko my!


« POWRÓT «