~ PRZYSTAŃ ELFÓW TERAZ ~

Elfy aktualnie po wielkiej zagładzie mieszkają w olbrzymim klonie zwanym Drzewem Domowym. Każdy ma swój własny pokój. Bawią się i świętują za to na pobliskim podwórzu. Wszystko dookoła zaczęło się zmieniać. Już nie zobaczymy tutaj krain pór roku. Wszędzie panuje wieczna wiosna, kwiaty ciągle kwitną. Elfy muszą same wyrabiać czarodziejski pyłek. Pochodzi on z piórek Matki Gołębicy, ich anioła stróża. W młynie elfy pyłkowo utalentowane zajmują się mieleniem piórek na pyłek, potrzebny do latania i czarowania. Mieszkańcy Przystani Elfów czasem również lubią sobie polatać nad łąkami, które znajdują się wokół młyna oraz posiedzieć przy Przystannym Potoku i poobserwować zabawy zwierząt. Za potokiem znajduje się piękny sad, w którym owocarsko utalentowane elfy doglądają swoich drzew. W Przystani znajduje się jeszcze wiele innych ciekawych miejsc, które elfy starają się odkryć. Wszystko jest zupełnie nowe i nieznane. Ale życie w Przystani Elfów trwa, jest spokojne, wesołe i pełne przeróżnych ciekawych przygód.

~ DRZEWO DOMOWE ~
To dom wszystkich elfów. Drzewo to olbrzymi stary klon, którego widok zapiera dech w piersiach. Jego pień i konary jarzą się światełkami wielu okienek i drzwiczek, bo każdy elfa ma tutaj swój własny pokój.
~ PODWÓRZE ~
Olbrzymia przestrzeń przy Drzewie Domowym. Odbywają się tutaj większe spotkania wszystkich mieszkańców. Elfy kochają to miejsce i nie pozwoliłyby na jego zniszczenie, dlatego zawsze doglądają spokoju tego magicznego zakątka.
~ DRZEWO GŁOGU ~
Znajduje się kilka żabich skoków od Drzewa Domowego. Mieszka na nim Matka Gołębica. To tutaj ma ona swoje gniazdo i wysiaduje magiczne Jajko.
~ MŁYN ~
Spina oba brzegi Przystannego Potoku, ponieważ dzięki wodzie może bardzo dobrze funkcjonować. Młyn jest potrzebny nibylandzkim elfom do wyrobu pyłku, dzięki któremu potrafią latać.
~ OBORA ~
Zamieszkują ją głównie polne myszki, które dostarczają elfom mleczka oraz są bardzo pomocne przy ciągnięciu wozów z ciężkimi rzeczami. Zajmują się nimi elfy zwierzęco utalentowane.
~ PRZYSTANNY POTOK ~
To strumyczek pełen przyjemne chłodnej wody. Znajdziemy tu także mnóstwo malowniczych pomostów oraz tajemnie szemrzących wodospadów. Czasem tryskają nawet małe, ale jakie cudne gejzery.
~ OWOCOWY SAD ~
Bardzo spokojna okolica pełna drzew i krzewów owocowych, a także grządek z warzywami. Elfy owocarskie i ogrodowe hodują tutaj wszystko to, co jest im potrzebne do przetrwania.
~ KOPALNIA ~
Według przekazów zawartych w Wielkiej Księdze przy każdej pełni księżyca (czyli raz w miesiącu) elfy kopalniano utalentowane schodzą pod ziemię, by poszukiwać użytecznych kamieni, minerałów i żelaza.« POWRÓT «