~ DRZEWO PYŁKOWE ~
Drzewo Pyłkowe znajduje się w samym centrum Przystani Elfów łącząc ze sobą cztery krainy pór roku. W drzewie tym znajdują się najważniejsze dla elfów elementy niezbędne do życia. Dzięki magicznemu pyłkowi, które wytwarza wróżki mogą latać, zachowują młodość i żyją wiecznie. Drzewo to jednak potrzebuje do życia magicznego błękitnego pyłu, który raz na 8 lat podczas błękitnej pełni wydobywa się z magicznego kamienia. Właśnie tutaj, na najwyższych gałęziach mieszka Królowa Klarion.
~ PLAC ~

Na podwórzu tuż przy korzeniach Drzewa Pyłkowego znajduje się centrum wróżkowej społeczności. Tutaj elfy spotykają się każdego dnia, to tutaj krzyżują się wszystkie najważniejsze drogi. Wokół tego drzewa i przez sam środek podwórza przepływa spokojny strumień, który zasila młyn i przy którym uwielbiają siadać wodne elfy mocząc nogi. Mamy tutaj wróżkowy teatr, pokój herbaciany i kilka elfich pracowni. Na tyłach Drzewa Domowego znajduje się wejście do podziemnej pracowni pyłkowej.

~ MIEJSCE PRZYBYCIA ~

Miejsce Przybycia znajduje się bardzo wysoko na Drzewie Pyłkowym, tuż przy oczku, z którego wydowyba się magiczny pył. To jedno z ważniejszych miejsc, ponieważ to tutaj nowo narodzone elfy odkrywają jakie talent posiadają. Tuż przy wodospadzie magicznego pyłu zostały ustawione maleńkie stoliki z pieczarek, a na każdym z nich ustawiono jedną rzecz reprezentującą dany talent. Nowo przybyła elfa lub wróbel wybierają ten, który podoba im się najbardziej, a gdy zaświeci jasnym światłem już wiadomo jaki talent mu przysługuje. Podczas ten ceremonii Królowa Klarion dzieli się z nowym przyjacielem swoją częścią magicznego pyłku, pokazuje jak się lata i nadaje mu imię.

~ STUDNIA ~

Magiczny pył wydobywa się z wnętrza Drzewa Pyłkowego wśród najwyższych gałęzi, gdzie powoli spływa ku jego korzeniom. W pewnym momencie wlatuje do studni, by swoją drogę zakończyć w młynie i pracowni pyłkowej.

~ KOMNATA BEREŁ ~

Uroczystość Pełni Błękitnego Księżyca to szczególny okres, w czasie którego wytwarzany jest specjalny, błękitny, czarodziejski pyłek. Z tej okazji tworzone są Berła, których korony ma zdobić Kamień Księżycowy (niezbędny podczas owego święta). Za każdym razem powstają one z rąk innej grupy talentów – wróżek zwierzęcych, świetlnych, wodnych itd. Gdy Pełnia już mija, Berło zostaje odłożone do komnaty stanowiącej coś w rodzaju „archiwum”. Znajduje się ona wewnątrz Drzewa Pyłkowego, tuż przy wejściu. Jak większość pomieszczeń, również i to miejsce ma kształt okręgu i przypomina swoim wyglądem nieco wydrążony pień. Ściany są ciemnego odcienia drewna. Tworzą kolumnadę. Znajdują się w nich wnęki, „podesty” na berła. Urozmaicone są one pięknymi wzorami i lśniącymi drobinkami pyłu. W niektórych miejscach przedstawione są malowidła prezentujące Kamień Księżycowy i proces wytwarzania pyłu. Podłoga, w nieco jaśniejszej barwie niż ściany, przypomina kręgi, prowadzące na środek sali. Znajduje się tam podest. Na jego szczycie elfy umieściły dokładnie zabezpieczony Kamień. Cała Komnata Bereł jest niezwykle imponująca, jest to miejsce dosłownie przesiąknięte magią. Z pewnością to jedna z najbardziej zachwycających komnat w Przystani Elfów.
« POWRÓT «