~ DAWNA PRZYSTAŃ ELFÓW ~

Dawno, dawno temu głównym zadaniem wszystkich elfów było pomaganie porom roku nadejść o odpowiednim czasie na Lądzie. Istniały takie rodzaje wróżek jak śniegowe, wiosenne, jesienne oraz letnie. A każdy z nich miał swojego głównego przedstawiciela czyli ministra. Cała Przystań Elfów była podzielona na cztery magiczne krainy, a każdą z nich rządziła inna pora roku. Po środku zaś rosło Drzewo Pyłkowe. Kiedy nowo narodzony elf przybywał do Przystani Elfów zostawał obsypany magicznym pyłkiem, który pochodził z tego magicznego drzewa. Drzewo to samo wytwarzało magiczny pył, który pozwalał elfom latać i czarować. Przystań Elfów nie zawsze była kawałkiem nibylandzkiej puszczy. Kiedyś było to wielkie królestwo, obejmujące swym zasięgiem lasy, wąwozy, góry i jeziora. Aby dostać się do niego trzeba było przefrunąć przez bramę ukrytą pod wodospadem. W tym czasie elfy mieszkały w kwiatach, grzybach, pniach i różnych innych miejscach. Kiedyś dla wróżek pory roku były najważniejsze, a Drzewo Pyłkowe pozwalało im czarować. Niestety nie trwało to wiecznie…

~ DRZEWO PYŁKOWE ~
Drzewo Domowe ma własną historię, kiedyś nazywano je Drzewem Pyłkowym, a elfy czerpały z niego swoją moc. To dom Królowej Klarion i Ministrów Pór Roku. W jego wnętrzu mieści się także Pracownia Pyłkowa.
~ KRAINA WIOSENNA ~
Nic innego jak miejsce pracy elfów ogrodowo utalentowanych. Sadzą tutaj nasionka i doglądają, aby wyrosły z nich piękne rośliny, które z nadejściem wiosny będą mogły zabrać na Ląd. Spędzają tutaj większość swojego czasu.
~ SADZAWKA LILIOWA ~
Znajduje się w pobliżu Drzewa Pyłkowego, tam gdzie kraina wiosenna i letnia się łączą. Zakątek ten ma wiele ciekawych miejsc, są tutaj małe wodospady, wiry wodne i gejzery, które pryskają wodą.
~ LETNIA POLANA ~
Jest to letnia kraina czterech pór roku. Wielka rzeka właśnie oddziela krainę wiosny od lata, tak samo jak inne. W większości są to pola i łąki pełne zboża.
~ LAS JESIENNY ~
Tak jak nazwa wskazuje jest to ogromny las pełen pięknych kolorowych drzew w ciepłych odcieniach. Wróżki jesienne malują liście na przeróżne kolory, doglądają grzybów, jagód i zwierzątek.
~ ZAGAJNIK SOSNOWY ~
Znajduje się między Lasem Jesiennym a Zimowym Borem. Rośnie tutaj także mnóstwo drzew i krzewów. Zagajnik znajduje się na najwyższym zboczu, a więc jest to wyśmienite miejsce do obserwacji zbliżającego się zagrożenia.
~ ZIMOWY BÓR ~
Tereny Zimowego Boru rozciągają się aż od Drzewa Pyłkowego po same największe góry w Przystani Elfów. Mieszkają tam elfy śniegowe i mrozowe.
~ ZAKĄTEK CYNEK ~
Zakątek mieści się w małym wąwozie, przez który przepływa maleńki strumyczek. Jest to tuż by Drzewie Pyłkowym. Elfy cynkowe budują tutaj domki i pracownie. Nad ogólnym porządkiem i pracą małych elfów czuwa Wróżka Duszka.
~ MŁYN ~
Pracują tutaj elfy pyłkowe, które zajmują się rozdzielaniem, pakowaniem i dostawą pyłu. Dbajš również o to, aby życiodajny błękitny pył był zawsze dostarczany Drzewu Pyłkowemu.
~ TEATR ~
Elfy uwielbiają wszelkiego rodzaju historie i dlatego wybudowały specjalne miejsce, w którym mogą cieszyć się wspólnie przyjemnością, jaką daje ich słuchanie.
~ POKÓJ HERBACIANY ~
Inaczej jadalnia, pomieszczenie, w którym małe wróżki posilają się oraz gawędzą przy herbatce. Znajduje się tuż koło Drzewa Pyłkowego.« POWRÓT «