~ TINKERBELL ~


KONSOLA:
NINTENDO DS
DATA:
28 PAŹDZIERNIKA 2008
Fabuła gry w pewnym stopniu nawiązuje do filmu animowanego, opowiadającego o przygodach Dzwoneczka, aczkolwiek w trakcie właściwej rozgrywki schodzi ona zdecydowanie na dalszy plan. Zabawa polega na eksploracji baśniowej krainy, wchodzeniu w interakcje z innymi wróżkami i rozwiązywaniu dla nich niezbyt skomplikowanych zadań. Questy mogą dotyczyć między innymi odnajdywania potrzebnych przedmiotów czy naprawiania zepsutych narzędzi. Nagrodą za wykonywanie zadań jest nie tylko dozgonna wdzięczność innych wróżek, albowiem otrzymuje się również różnego rodzaju trofea.

Bardzo duży nacisk położono na możliwość modyfikowania wyglądu sterowanej przez siebie wróżki (sukienki, obuwie). Co ciekawe, gracz dysponuje możliwością dokonywania zmian w tych przedmiotach, chociażby poprzez narysowane unikalnych wzorów. Sporą atrakcją jest możliwość handlowania z innymi wróżkami zamieszkującymi krainę, a nawet ubierania ich zgodnie z wykreowaną przez siebie modą.

"Tinker Bell", podobnie jak większoœć gier na Nintendo DS, dysponuje możliwością komunikowania się z innymi graczami z wykorzystaniem usługi DGamer. Lista atrakcji obejmuje między innymi przesyłanie przyjaciołom stworzonych przez siebie wróżek oraz zdobytych przedmiotów, odblokowywanie dodatkowych zadań czy odczytywanie codziennej porcji informacji z wirtualnego świata gry.

~ TINKERBELL AND THE LOST TREASURE ~


KONSOLA:
NINTENDO DS
DATA:
13 LISTOPADA 2009
"Dzwoneczek i Zaginiony Skarb" to już druga gra opowiadająca o przygodach tytułowej odważnej elfy, czyli Cynki Dzwoneczek. Fabuła gry w znacznym stopniu pokrywa się z wydarzeniami z pełnometrażowego filmu animowanego pod tym samym tytułem. Mieszkańcy magicznej Przystani Elfów przygotowują się do zorganizowania jesiennego festiwalu, a na Cynkę Dzwoneczek spada obowiązek odmłodzenia Drzewa Pyłkowego (dzięki niemu elfy mają magiczny pył i potrafią latać) poprzez skonstruowanie specjalnego berła na magiczny kamień. Proces ten kończy się niepowodzeniem, gdyż Kamień Księżycowy przypadkiem zostaje zniszczony. W rezultacie konieczne staje się wyruszenie w podróż na północ od Nibylandii celem odnalezienia magicznego lustra, dzięki któremu odmieni się niekorzystny przebieg wydarzeń.

Plusem i korzystną zmianą (względem pierwszej części), która zaszła w grze jest możliwość wybrania, spośród dwóch opcji, wersję gry – "Historia filmowa" ("Story mode") lub "Historia własna" ("Fairy mode"). Dzięki tej drugiej opcji mamy możliwość stworzenia własnej postaci. Możemy wybrać jej fryzurę, ubranko i nadać imię. Nie musimy już przechodzić gry tylko i wyłącznie Dzwoneczkiem. Maksymalnie można stworzyć pięć różnych elfów, po jednym z głównych talentów przyrodniczych i oczywiście talent grankowo-patelniowy, a każdy z nich posiada własną historię i zadania do rozwiązania. Tę wersję gry ("Fairy mode") możemy przejść na dziesiątki sposobów, rozmawiać z innymi elfami, a także zbierać przedmioty potrzebne do stworzenia nowych ubranek i mebelków do swojego domku.

~ TINKERBELL AND THE GREAT FAIRY RESCUE ~

~ PRZYGODY DZWONECZKA ~


KONSOLA:
KOMPUTER PC
DATA:
22 PADZIERNIKA 2010
Graj jako jedna z głównych elf filmowych! Do wyboru masz: Cynka Dzwoneczek, Iskierka, Różyczka, Jelonka i Mgiełka. Zwiedzaj Nibylandię i odkrywaj tajemnice Przystani Elfów. Graj w zabawne mini gry, aby odblokowywać kolorowanki i wróżkowe karty. Mini gry takie jak kolekcjonowanie elementów, zapalanie światełek, robienie kropel rosy, zbieranie owoców, uzupełnianie, kolorowanie pozwolą ci na świetną chwilę relaksu i wspaniałej zabawy! Gra dostępna jest już w empikach i innych sklepach z grami. Jest to gra działająca na każdym komputerze PC ze stacją CD-ROM. Gra jest w całości w polskiej wersji językowej.