~ HISTORIA DISNEYOWSKICH ELFÓW ~
Wszystko zaczęło się w momencie, kiedy pewien pan wpadł na pomysł napisania książki o chłopcu, który nie chciał dorosnąć. Chłopiec odnalazł magiczną krainę, poznał nowych przyjaciół i nazwał siebie Piotrusiem Panem. Bardzo dobrze znamy wszyscy książkę opowiadającą jego historię. Mieliśmy także okazję oglądać film animowany stworzony przez Disney’a w 1953 roku. Następna część powstała w 2002 roku. Zawsze Piotrusiowi towarzyszyła mała istotka, wróżka, na którą wołał Dzyń (ponieważ śmiesznie dzwoniła, kiedy do niego mówiła). I to właśnie dzięki niej rozpoczęła się prawdziwa mania na Nibylandię!

Ktoś wymyślił, że świat nibylandzkich elfów trzeba rozszerzyć i pokazać światu jak wygląda ich życie. Zadecydowano, że odbędzie się to dzięki serii książek dla najmłodszych. A pierwszą z nich satał się powieść pt. "Elfi Pyłek i Wyprawa po Jajko". Książka ta wyszła w Polsce pod koniec 2005 roku. Opowiada o tym, jak pewnego dnia do Przystani Elfów (która znajduje się oczywiście w Nibylandii) trafia nowy elf, który dopiero próbuje odnaleźć swój talent. Talent? A no właśnie. Każdy z elfów posiada wyjątkową umiejętność, coś co kocha i potrafi świetnie robić. Są elfy pyłkowo utalentowane, wodno utalentowane, zwierzęco utalentowane i inne – jest ich naprawdę mnóstwo! Książka tak bardzo spodobała się dzieciom, że postanowiono wydać więcej mniejszych książeczek z małymi przygodami elfów.

Elfy wkrótce stały się bardzo popularne. Powstało wiele gadżetów z małymi bohaterkami. Na terenie naszego kraju można było kupić nie tylko książki, ale również kubeczki, karteczki, przybory szkolne, a nawet lalki przedstawiające wróżki, każda inna i naprawdę piękna! Opowieść o elfach podbiła serce nie jednego małego czytelnika!

Oczywiście oprócz tego wszystkiego dostępne jest również czasopismo, które u nas w kraju zaczęto wydawać w styczniu 2006 roku. To magiczne czasopismo "Wróżki" zawierające czarodziejskie opowieści w postaci komiksów wprost z Nibylandii. Jego głównymi bohaterkami są maleńkie elfy, a jego twarzą Cynka Dzwoneczek, dobrze znana nam z książki oraz filmu pt. "Piotruś Pan" i jest elfą garnkowo-patelniowo utalentowaną. Potrafi kilkoma uderzeniami swojego młoteczka wyczarować cuda z miedzi, np. kubeczki i talerzyki. Cynka oraz jej przyjaciele miewają naprawdę mnóstwo wspaniałych przygód. Warto odwiedzić ich w Nibylandii. W czasopiśmie oprócz komiksów znajdziemy również zagadki, łamigłówki, mnóstwo konkursów, a także testy i listy od czytelniczek. "Wróżki" wychodziły raz w miesiącu, a do każdego numeru dodawane były magiczne prezenty.

Aktualnie czasopismo zmieniło nazwę na "Dzwoneczek" i opowiada historię filmowych elfów. Filmowych? A tak, właśnie. Prace nad filmem animowanym trwały dość długo, ale już w 2008 roku na jesieni mogliśmy zobaczyć animowane przygody Cynki i jej przyjaciół. Film opowiada o tym jak Cynka Dzwoneczek dopiero przybyła do Nibylndii. Inne elfy zaś opiekowały się porami roku i akurat wyruszały na Stały Ląd by zmienić zimę w wiosnę. Elfy grankowo-patelniowe zwane Cynkami nie mogły polecieć z elfami o talentach przyrodniczych, ponieważ ich pomoc tam byłaby zbędna. Dzwoneczek jednak zapragnęła ze wszystkich sił polecieć na Stały Ląd i próbowała zamienić swój talent na jakiś inny. Ale wkrótce zrozumiała, że tylko swój cynkowy talent kocha najbardziej. Akcja filmu dzieje się długo przed książką "Elfi Pyłek i Wyprawa po Jajko", a nawet wcześniej niż to, jak Dzwoneczek poznała Piotrusia Pana. Nie zobaczymy tam Rani, Skłonki ani Bryłki. Matka Gołębica też jeszcze nie istnieje. Na ich miejscu są starsze elfy, czyli Iskierka, Mgiełka, Jelonka i Różyczka. W 2009 roku natomiast wyszedł kolejny film: "Dzwoneczek: Zaginiony Skarb", a wkrótce kolejne! Czeka nas jeszcze nie jedna przygoda z wróżkami!