~ PRZEMIANY & MOCE ~

Czarodziejka posiada moc technologii, a po przemianie ma na sobie fioletowy kombinezon, który całkowicie zakrywa jej ciało. Na głowie pojawia jej się wówczas fioletowy kask z zielonym kamieniem. Posiada dość oryginalne zielone skrzydła, które zmieniają się w hologramową siatkę podczas lotu.
~ CHARMIX ~

Charmix zdobyła w momencie gdy odłożyła dumę na drugi plan i przyznała się do błędu przed Timmy'm (odc. 48). Jej Charmix to srebrna broszka w kształcie trójkąta z zielonym kamieniem w środku, a także niebiesko-zielona torebka przypominająca mały komputer z antenką.
~ ENCHANTIX ~

Enchantix zdobyła poświęcając się dla całego magicznego świata, kiedy to zamknęła niebiezpieczny portal do wymiaru Omega (odc. 65). Po przemianie charakterystycznym elementem jej stroju stają się potrójne skrzydła. Całkowicie zmienia się fryzura Tecny - włosy znacznie się wydłużają, a także cały jej ubiór - posiada osobną bluzkę i spodenki. Kolorem przewodnim w jej stroju pozostaje fioletowy.
~ BELIEVIX ~

Believix otrzymała równocześnie z pozostałymi Winx (odc. 85). Było to tuż po tym, jak Roxy uwierzyła w magię i w czarodziejki. Tecna posiada jednoczęściowy fioletowy strój ze spodenkami, a jej fryzura ulega całkowitej zmianie.
~ SOPHIX ~

Dzięki Darowi Mądrości, który nosi nazwę "Nadrzędny Porządek", mogła dokonać przemiany Sophix (odc. 97). Dar ten posiada moc, która nadaje wszystkiemu sens i swój cel. Po raz pierwszy podczas przemiany Tecna ubrana jest w wyjątkowo dziewczęcy strój - spódniczkę. W jej stroju przeważa kolor pastelowo-zielony, a fiolet staje się dodatkiem.
~ LOVIX ~

Lovix otrzymała, dzięki Darowi Serca, który dodaje odwagi, a jego nazwa to "Zimny Oddech". Po raz pierwszy przemiany dokonuje podczas wyprawy do królestwa Aurory (odc. 100). Ponownie ma na sobie kombinezon w kolorze fioletowym, a na włosach spinkę przypominającą trzy kryształki lodu.
~ HARMONIX ~

Winx, aby zdobyć Harmonix musiały wziąć udział w magicznych zawodach na planecie Graynor. Tam nagrodą była moc zwana Klucz Natury, a dzięki niej mogły otworzyć Księgę Sirenix. Po jej otwarciu Strażniczki Sirenixu podarowały Winx przemianę Harmonix (odc. 110). Po przemianie ma jasno fioletową sukienkę ze zwiewną chustą z tyłu. A także buty na obcasie ze wstążkami wiązane nad kolanami. Idealnym dodatkiem w tym stroju jest diadem z zieloną muszelką.
~ SIRENIX ~

Sirenix otrzymuje wraz z pozostałymi Winx, po dotarciu do Źródła Sirenix i przekroczeniu bramy Nieskończonego Oceanu (odc. 117). Tecna po transformacji posiada fioletowy kostium z tiulową błękitną spódniczką oraz ciemno zielone rajstopy wyglądające jak kolorowe łuski. Dodatkiem w tej przemianie jest spineczka z wodorostową wstążką. Posiada również fioletowe pasemka, które pod wodą mienią się na różowy kolor dokładnie jak rybie łuski w świetle.
~ BLOOMIX ~

Furtką do zdobycia mocy Bloomix było podarowanie swoim przyjaciółkom przez Bloom cząstki Smoczego Płomienia. Po pokazaniu odwagi, zaradności i poświęcenia czarodziejka budzi w sobie moc Bloomix. Transformację tę zdobyła razem z Musą, w momencie kiedy działały wspólnymi siłami by pokonać wrogów (odc. 135). Tecna w tej przemianie posiada błękitną zbroję z ciemno turkusowymi rajstopami. A także diadem z błękitym kamieniem.
~ MYTHIX ~

Winx otrzymują tę moc po przekroczeniu bramy Legendarium (odc. 144).

« POWRÓT «