~ SPECIAL #1: PRZEZNACZENIE BLOOM ~

Na Ziemi w mieście Gardenia mieszka na pozór zwyczajna nastolatka, Bloom. Pewnego dnia w parku pomaga Stelli w walce z potworami, a w ten sposób odkrywa w sobie magiczną moc. Wraz z nowo poznaną koleżanką postanawia wyruszyć do magicznego świata Magix, by uczyć się w Alfei - szkole dla czarodziejek. Tam poznaje nowe koleżanki: Florę, Tecnę i Musę. Wszystkie wybierają się na miasto, by uczcić nową znajomość. Bloom spotyka tam ogra, który zaatakował Stellę w Gardenii. Śledząc go wpada w tarapaty, a wiedźmy Trix postanawiają dać jej nauczkę za wcześniejszą zniewagę. Na szczęście nowe koleżanki przybywają jej z pomocą. Później zakładają swoją własną paczkę - Klub Winx. Następnego dnia czarodziejki z pierwszego roku muszą wysprzątać całą szkołę bez używania czarów. Do pomocy zapraszają specjalistów. Na koniec urządzają sobie imprezę, lecz zabawę psują im Trix. Czarownice szukają źródła mocy, którą pragną posiąść, a trop prowadzi je do Alfei. Nieoczekiwanie dyrektor Faragonda zjawia się w szkole i łagodzi niebezpieczną sytuację. Nieco później w symulatorze ma się odbyć test. Bloom została do niego wybrana jako pierwsza. Uparte czarownice również się tam zjawiają, chcąc zniszczyć Bloom. Rudowłosa dziewczyna po raz pierwszy w pełni przeobraża się w czarodziejkę. Po przegranej walce do wiedźm dociera, że to właśnie Bloom posiada moc, której szukają, moc Smoczego Ognia.

SPECIAL #1: PRZEZNACZENIE BLOOM ONLINEDOWNLOAD

~ SPECIAL #2: ZEMSTA TRIX ~

Bloom dręczą dziwne sny, a w nich wiele razy pojawia się pewna tajemnicza istota o imieniu Daphne. Aby dowiedzieć się kim jest, Bloom wybiera się do biblioteki Alfei. Dowiadując się, jakich informacji szuka czarodziejka, dyrektor Faragonda postanawia zamknąć bibliotekę. Dla uczennic szkoły rozpoczęły się właśnie ferie wiosenne. Bloom postanawia spędzić je w Gardenii przy swoich rodzicach. Dowiaduje się ona tam smutnej prawdy o swoim pochodzeniu. Po powrocie do szkoły Faragonda decyduje się opowiedzieć Bloom jej prawdziwą historię. Natomiast Trix nie śpią, już szykują kolejny podstęp. Tym razem zaszły za skórę pewnej miłej wiedźmie imieniem Mirta, która ma zamiar przeszkodzić czarownicom w skrzywdzeniu Bloom. Niestety ponosi za to srogą karę - zostaje zamieniona w dynię. W Czerwonej Fontannie ma się odbyć elegancka ceremonia. Dziewczyny z Klubu Winx również się zjawiają. Bloom widzi tam księżniczkę Diaspro, narzeczoną Sky'a. Myśląc, że to kolejna pułapka wiedźm, czarodziejka postanawia je zdemaskować. Okazuje się jednak, że Bloom bardzo się pomyliła i uciekła zawstydzona. Czuje się zdradzona i że nie ma dla niej miejsca w Magix. Postanawia wrócić do Gardenii, gdzie już czekają na nią Trix, gotowe by odebrać jej moc.

SPECIAL #2: ZEMSTA TRIX ONLINEDOWNLOAD

~ SPECIAL #3: BITWA O MAGIX ~

Bloom nie czuje się najlepiej, po tym jak czarownice Trix skradły jej moc Smoczego Płomienia! Stella wspiera ją i proponuje udać się do dyrektor Faragondy po pomoc. Trix zjawiają się w tym czasie w Chmurnej Wieży, gdzie sieją zamęt i spustoszenie. Pokonują dyrektor Griffin i przejmują szkołę. Mając dostęp do wszystkich najbardziej mrocznych zaklęć, używają najgorszego z nich. Łączą swoje moce z Płomieniem Smoka, wywołując w ten sposób potężną zaczarowaną armię, która ma im pomóc w zawładnięciu Magix. Bloom, Stella, Sky, Brandon i Knut udają się złożyć wizytę czarownicom. Bloom ma nadzieję, że dzięki tej wyprawie odzyska utraconą moc. Niestety nic takiego się nie dzieje. Wkrótce uwalniają dyrektor Griffin i wszystkie uczennice Chmurnej Wieży, po tym uciekają do Alfea. Armia Ciemności zaczyna swój atak na szkołę dla czarodziejek. Bloom po rozmowie z Daphne ponownie budzi w sobie prawdziwą i najczystszą moc Płomienia Smoka. Na szczęście Florze udaje się szybko zdjąć urok rzucony na Mirtę, a rudowłosa czarodziejka wyrusza bronić szkoły przed złośliwymi wiedźmami Trix.

SPECIAL #3: BITWA O MAGIX ONLINEDOWNLOAD

~ SPECIAL #4: MROCZNY FENIKS ~

Po pokonaniu Trix i ocaleniu Alfei to nie koniec przygód Winx. Czarodziejki będą musiały zmierzyć się z Mrocznym Feniksem. Pewna dziewczyna imieniem Layla usiłuje uratować wróżki Pixie.Niestety misja nie idzie zgodnie z planem i dziewczyna jest zmuszona uciekać. Wieczorem Layla trafia do Alfea, gdzie Winx starają się jej pomóc. Tymczasem wróg potrzebuje kogoś do czarnej roboty. Na swoje towarzyszki wybiera wiedźmy Trix - uwalnia je z klasztoru, w którym przebywały. Późńiej ofiarował im moc, dzięki której mają znaczącą przewagę nad czarodziejkami. W Alfea Layla opowiada dyrektor Faragondzie o tym, co zaszło w ostatnim czasie. Wraz ze Stellą i Bloom wyrusza na misję ratunkową. W potyczce z wiedźmami ratuje je pewien nieznajomy mężczyzna, który okazuje się być nowym nauczycielem w Alfea. Nazywa się Avalon i chce pomóc Bloom poznać jej biologicznych rodziców. Zabiera dziewczynę w magiczną podróż, podczas której zostaje zarażona wirusem cienia. Icy podstępem wyrusza za kodeksem ukrytym w Wiosce Wróżek i bez trudu zdobywa go. Bloom zostaje porwana przez nowego nauczyciela, który okazuje się być sługą Feniksa. Wróg chce wykorzystać Smoczy Płomień do niecnych celów. Pozostałe czarodziejki z pomocą specjalistów, nauczycieli i wróżek wyruszają Bloom na ratunek. Na miejscu okazuje się, że ich przyjaciółkę ogarnęła mroczna moc i jedyne czego pragnie, to ich pokonać. Uleczyć Bloom może tylko miłość Sky'a.

SPECIAL #4: MROCZNY FENIKS ONLINEDOWNLOADAUTOR: MAGICALWINXCLUB