~ PIXIE NR 1 (1/2008) ~

PREZENT: Zegarek
DATA WYDANIA: Listopad 2008
CENA: 5,99zł


PIXIE MAGAZYN NR 1 ONLINE ❥ DOWNLOAD


~ WIELKA MOC SŁÓW ~

Gdzieś w Mrocznym Lesie kryje się pewne wyjątkowe miejsce, w którym znajduje się mała wioska. Widzą ją tylko ci, którzy mają dobre serca i czystą duszę. Wioskę tę zamieszkują maleńkie, wesołe wróżki. Właśnie tego dnia, jak do nich zaglądamy wszystkie zbierają się w okół Drzewa Opowieści. To magiczne drzewo ma szczególne właściwości, ale o nich troszeczkę później.

Jest to dzień opowieści, a więc królowa Ninfea właśnie szuka ochotnika do opowiedzenia pierwszej historii. Oczywiście jako pierwsza zgłasza się największa gaduła wśród wróżek Chatta. Wybrała historię o złych wiedźmach Trix, które rzuciły czar na Alfeę. Wszyscy dookoła uważnie słuchali słów koleżanki, a ona jako jedna z niewielu miała nadzwyczajny dar zagadywania ludzi. Każde jej słowo było nadzwyczaj interesujące, choć zdarzały się momenty, gdy mówiła od rzeczy. Ale tym razem kontynuowała swoją opowieść. Mówiła o tym jak pomogły czarodziejkom dotrzeć do miejsca zła, bo tylko one zdołały się uratować przed magią wiedźm. Winx wówczas podziękowały przyjaciółkom za pomoc i kazały zostać. Ale małe dzielne serduszka wcale nie miały zamiaru tylko stać i patrzeć! Odważnie stanęły do walki i uratowały Winx!

Kiedy Chatta opowiadała swoją historię korzenie magicznego drzewa zaczęły robić się niespokojne, plątały się i wiły okropnie. Ale nikt niczego nie zauważył, ponieważ wszystko działo się pod ziemią.

Nagle do naszej opowieści dołącza się Lockette, która mówi, że nie zawsze wszystko szło dobrze. I nie raz to małe wróżki potrzebowały pomocy Klubu Winx. Było to chociażby wtedy, gdy Lord Darkar rzucił zaklęcie na pixie. Wszystkie nagle zapragnęły wrócić do swojej wioski. A dobrze każdy wiedział, że nie mogą tego zrobić, ponieważ wróg tylko na to czekał. Chciał odnaleźć wioskę i zabrać z niej to co mają najcenniejszego - kodeks. Na pewno każdy z nas pamięta to wydarzenie. Winx jednak nie pozwoliły małym przyjaciółkom na zły ruch, od razu poznały, że to musi być jakiś podstęp. Bloom wówczas odczarowała wróżki i wszystko skończyło się dobrze.

Kiedy ostatnie słowa tej opowieści zostały wypowiedziane nagle zaczęło się coś dziać, i to wcale nie coś dobrego. Drzewo Opowieści zaczęło wariować, wszystko inne również drżało przeraźliwie. I nagle zza magicznego drzewa wyskoczyły pełna złości w oczach Trix! Nikt nie wiedział jakim cudem odnalazły Wioskę Wróżek! Następnie pojawił się Lord Darkar, ale przecież został pokonany, a więc co się może dziać?! Czyżby powrócił? Małe wróżki przerażone zaczęły uciekać, ale tylko mądra Digit zauważyła, że to wcale nie są prawdziwe istoty. Dzięki swoim zdolnością w porę zmierzyła poziom magicznej energii wrogów. I miała rację! To wcale nie ich wrogowie, to tylko zła energia, zjawy! Ale równie niebezpieczne jak oryginały. Jej koleżanki jednak nie są do końca przekonane o czym mówi Digit. Ale Ninfea nasłuchując wołania magicznego drzewa potwierdza jej przypuszczenia. Drzewo od jakiegoś czasu choruje i kiedy słuchało ich opowieści niechcący, nie kontrolując swoich mocy, stworzyło Trix i Lorda Darkara. Ale pokonanie ich wcale nie będzie takie proste, ich moce są prawdziwe. Tune jednak wpada na pewien pomysł, a gadulstwo Chatty może się w tym bardzo przydać. Tym razem będzie opowiadać o Winx i ich wspaniałej mocy przyjaźni, która pokona wszelkie zło! Nagle znikąd pojawiają się czarodziejki z Klubu Winx i ponownie ratują swoje małe przyjaciółki, a potem znikają tak szybko jak się pojawiły (oczywiście to były ich magiczne zjawy, podobnie jak w przypadku Trix).

Teraz przyszedł czas na to, aby uleczyć chore drzewo. Wszystkie zbierają się dookoła i szukają przyczyny bólu swojego wielkiego przyjaciela. Wkrótce okazuje się nią być zwykły korzeń innej rośliny, która żywi się energią wszystkiego dookoła. Dzięki miłości i przyjaźni pixie udaje się uratować ich ukochane Drzewo Opowieści.


AUTOR: TEYAQ


« POWRÓT «