~ ANDROS ~


Andros to wielkie wodne królestwo podzielone na dwa obszary - nadwodny i podwodny. Sprawują nad nim pieczę dwaj bracia - Teredor i Neptune. Jest to królestwo, w którym wychowywała się Layla. Z racji tego, iż urodziła się jako księżniczka mieszkała w pałacu i obce jej były zwykłe dziecięce zabawy. Od zawsze uczyła się jak chodzić, co mówić, jak wyglądać... Aż do czasu kiedy poznała swoją pierwszą przyjaciółkę Anne, która pokazała jej jakie dzieciństwo może być zabawne. Dzięki niej Layla odkryła swoją pasję do tańca.

WIĘCEJ OANDROS
~ TEREDOR ~

Bardzo stanowczy, zaborczy ale i ukochany ojciec Layli, władca Andros. Poznajemy go w piątym odcinku trzeciego sezonu (odc.57 "Morze strachu"), kiedy Valtor próbuje zaatakować Andros. Teredor od zawsze był pewien, że tylko on potrafi zatroszczyć się o dobro swojego dziecka, a tym samym zapewnić królestwu odpowiedniego następcę. Kierując się takim przekonaniem zaplanował małżeństwo swojej córki z wybranym przez siebie kandydatem. Layla nie była tym pomysłem zachwycona i miała wielki żal do ojca. Minął on jednak, kiedy poznała Nabu, w którym od razu się zakochała. A sam Teredor zrozumiał, że nie może wybrać lubego, z którym ma spędzić życie jego córka i tę ważną decyzję do podjęcia pozostawił jej sercu.
~ NIOBE ~

Niobe (imię jej wywodzi się od wielodzietnej królowej Teb, mitologia grecka) - ukochana, pełna cierpliwości i dobroci matka Layli. Wierzy w szczęśliwe zakończenia i w mądrość swojej córki, ufa jej decyzjom i wierzy, że zawsze da sobie radę. W ciężkich chwilach służy radą, ciepłym słowem i oczywiście najzwyklejszym przytuleniem czy całusem. W momencie kiedy Tritannus zaatakował podwodny świat od razu wspólnie z mężem była za tym, aby zjednoczyć siły wszystkich magicznych królestw by pokonać wspólnego wroga i zakończyć dłużący się koszmar.
~ LIGEA & NEPTUNE ~

Syrenia para królewska sprawująca władzę nad podwodną częścią świata Andros. Neptune jest rodzonym bratem Teredora, a przez to wujkiem Layli. Podobnie jak brat jest bardzo surowym ale sprawiedliwym władcą. Ligea to dość ostrożna i troskliwa królowa, dla której najważniejsze jest szczęście jej rodziny.

WIĘCEJ OLIGEA & NEPTUNE
~ TRESSA ~

Kuzynka Layli to bardzo wesoła, barwna i urocza postać, którą można pokochać od pierwszego spotkania. Tressę mamy przyjemność poznać na początku trzeciej serii (odc. 58 "Wybór Layli"). Ponownie pojawia się dopiero w piątej serii (odc. 105 "Wyciek"), kiedy zaprasza czarodziejki na koronację swojego brata Nereusa.

WIĘCEJ OTRESSA
~ TRITANNUS & NEREUS ~

Dwaj bracia bliźniacy, równoprawni spadkobiercy korony podwodnego świata Andros. Niestety władza miała przypaść tylko jednemu z nich, a król Neptune zadecydował, że tylko Nereus jest godzien nosić miano władcy. Zazdrosny Tritannus zbuntował się i próbował zabić brata podczas jego koronacji, przez co zostaje wtrącony do więzienia.

WIĘCEJ OTRITANNUS & NEREUS


AUTOR: TEYAQ


« POWRÓT «