~ BLIŹNIACZA WRÓŻKA ~

❥ PIFF WRÓŻKA SŁODKICH SNÓW [ODC. 27 "MROCZNY FENIKS"]
Layla znała małe Pixie od lat i jako pierwsza odkryła moc jaka drzemie w "połączeniu". Piff uwielbia spać i właśnie tak spędza cały dzień, dlatego też na czas przebywania w Alfea, jej opiekunka nosi ją w kapturze swojej bluzy. Wieczorami zawsze śpią obok siebie, a z racji tego, iż Piff jest wróżką snów, czarodziejka fluidów nie miewa żadnych koszmarów. Pierwszy raz pojawia się z Laylą w drugim sezonie, następnie występuje w trzecim, ale znika na całe kolejne dwa sezony, by wrócić w szóstym i siódmym już nieco starsza.
~ LOVE&PET ~

❥ KRÓLICZEK MILLY [ODC. 81 "OSTATNIA CZARODZIEJKA NA ZIEMI"]
Milly to słodki, biały króliczek, o błękitno-fioletowych oczach. Zwierzaki z Love&Pet powstały z zaczarowanych pluszaków, a Layli przypadł do gustu właśnie ten królik. Milly uwielbia tańczyć i przebierać się w różne ciuszki. Zwykle rywalizuje z Ginger o uwagę Kiko. Na uszach nosi dwie spineczki w kształcie marchewek z kokardkami. Króliczek występuje jedynie w czwartym sezonie i najczęściej widujemy go w Gardenii.
~ SELKIE ~

❥ LEMMY STRAŻNICZKA BRAMY ANDROS [ODC. 111 "POŁYSKUJĄCE MUSZLE"]
Lemmy to miniaturowa syrenka, którą czarodziejki poznają podczas ataków na oceany (występuje jedynie w piątym sezonie). Jest strażniczką bramy do oceanów świata Andros. Straciła swoje moce przez Tritannusa, ale odzyskała je bardzo szybko dzięki połączeniu z Laylą. Lemmy przedstawiona została w kolorze morskim z ciemnofioletowymi plamkami na ogonie. Ma włosy koloru wrzosowego i błękitne oczy, a znakiem charakterystycznym dla niej jest duża perła, którą nosi na głowie. Na czole posiada znak muszli z perłą.
~ CZARODZIEJSKI ZWIERZAK ~

❥ SQUONK [ODC. 161 "PRZYJACIEL Z PRZESZŁOŚCI"]
Squonk (w wersji polskiej Plusk) jest bardzo wrażliwym zwierzakiem z rasy Płaczliwków. Tych magicznych zwierząt boją się wszystkie inne gatunki, ponieważ posiadają one bardzo dziwną zdolność wydobywania z siebie ogromnych ilości wody. Squonk, kiedy mu smutno od razu zaczyna płakać, tym samym tworząc w okół siebie powódź. Poznajemy go w siódmym sezonie podczas podróży Winx do prehistorycznych czasów, gdzie czarodziejki szukają zwierzęcia o pierwszym kolorze we wszechświecie. Tam nawiązuje on bliźniaczą więź z Laylą i wraca razem z nią do Alfei.
« POWRÓT «