~ PRZEMIANY & MOCE ~

Layla jest czarodziejką fal Morphixu - jej magia polega kontrolowaniu fioletowej cieczy, która potrafi przybierać różne kształty, poniekąd panuje także nad wodą. Po głównej przemianie nosi zielony strój - bluzkę na jedno ramiączko i krótkie spodenki zasłonięte zwiewną spódniczką. Jej skrzydełka mają odcień błękitu i są bardzo przeźroczyste.
~ CHARMIX ~

Charmix zdobyła pokonując swój największy lęk przed samotnością (odc. 48). Broszka Charmixu wygląda jak odwrócone do góry nogami serduszko w kolorze srebrnym z różowym kryształem w środku, a na biodrach nosi różową torebkę z falbanką.
~ ENCHANTIX ~

Enchantix obudziła w sobie jako pierwsza z Winx, poświęcając się dla swojej ciotki, królowej syren imieniem Ligea (odc. 58). Po przemianie posiada zielono-błękitną spódniczkę w pasy. W podobnej kolorystyce jest jej top bez ramiączek. Całkowicie zmienia się fryzura Layli - na czubku głowy ma związaną część włosów w dwa kucyki, które swobodnie opadają z resztą. Na czole widnieje diadem, a skrzydła zmieniają barwę na różowy z zieloną obwódką.
~ BELIEVIX ~

Believix otrzymała równocześnie z pozostałymi Winx (odc. 85). Było to tuż po tym, jak Roxy uwierzyła w magię i w czarodziejki. Po przemianie skrzydła Layli stają się turkusowo-fioletowe. Ubrana jest w legginsy za kolano i top z jednym rękawem do łokcia. Włosi nosi całkowicie rozpuszczone, a na głowie pojawia się opaska. Kolorem przewodnim w jej stroju jest jasny turkus.
~ SOPHIX ~

Dzięki Darowi Mądrości, który nosi nazwę "Rytm Życia", mogła dokonać przemiany Sophix (odc. 97). Dar ten posiada moc naturalnego rytmu istnienia, który nadaje równowagę. Kolorem przewodnim w stroju Layli tym razem jest szmaragdowy. Ubrana jest w spódniczkę przypominającą liście a także top na jedno ramię.
~ LOVIX ~

Lovix otrzymała, dzięki Darowi Serca, który dodaje odwagi, a jego nazwa to "Gradobicie". Po raz pierwszy przemiany dokonuje podczas wyprawy do królestwa Aurory (odc. 100). Ponownie ma na sobie legginsy do kolan zakończone futerkiem oraz mini spódniczkę. Ubrana jest też w top z długim rękawem - wszystko w odcieniach błękitu.
~ HARMONIX ~

Winx, aby zdobyć Harmonix musiały wziąć udział w magicznych zawodach na planecie Graynor. Tam nagrodą była moc zwana Klucz Natury, a dzięki niej mogły otworzyć Księgę Sirenix. Po jej otwarciu Strażniczki Sirenixu podarowały Winx przemianę Harmonix (odc. 110). Ma wtedy jasno zieloną sukienkę ze zwiewną chustą z tyłu i buty na obcasie ze wstążkami wiązane nad kolanami. Idealnie pasującymi dodatkami w nowej przemianie są diadem na czole i trzy kwiatowe gumki.
~ SIRENIX ~

Sirenix otrzymuje wraz z pozostałymi Winx, po dotarciu do Źródła Sirenix i przekroczeniu bramy Nieskończonego Oceanu (odc. 117). Layla po transformacji posiada turkusowy kostium z tiulową liliową spódniczką oraz fioletowe rajstopy wyglądające jak kolorowe łuski. Dodatkiem w tej przemianie jest spineczka z malutkich muszelek. Posiada również błękitne pasemka, które pod wodą mienią się zupełnie jak rybie łuski na złoty kolor.
~ BLOOMIX ~

Furtką do zdobycia mocy Bloomix było podarowanie swoim przyjaciółkom przez Bloom cząstki Smoczego Płomienia. Po pokazaniu odwagi, zaradności i poświęcenia czarodziejka budzi w sobie moc Bloomix. Layli udało się to wspólnie ze Stellą podczas wspólnej akrobacji (odc. 135). Po przemianie ma na sobie zieloną zbroję z bardzo ciemnymi wzorzystymi rajstopami oraz diadem z błękitnym kamieniem.
~ MYTHIX ~

Winx otrzymują tę moc po przekroczeniu bramy Legendarium (odc. 144).

« POWRÓT «