~ SEZON II ~

❥ ODC. 27 "MROCZNY FENIKS"
Layla posiada moc fal Morphixu. Pojawia się dopiero w drugim sezonie, w momencie, gdy usiłuje ratować małe wróżki Pixie z twierdzy Lorda Darkara. Samotna misja ratunkowa nie idzie zgodnie z planem i czarodziejka zostaje schwytana. Wkrótce udaje jej się uciec i trafia do Alfea, gdzie znajdują ją Winx. Layla prosi je o pomoc i razem wracają do kryjówki Darkara.

❥ ODC. 48 "NIEBEZPIECZEŃSTWO W KRAINIE DZIKICH GÓR"
Jako pierwsza nawiązała bliźniaczą więź z wróżką słodkich snów Piff, jeszcze długo przed pozostałymi. Tylko rodzina królewska z Andros od zawsze wiedziała gdzie leży Wioska Wróżek i chroniła ją. Między innymi dlatego Layla wyruszyła na pomoc Pixie. Czarodziejka jest wysportowana, dobroduszna, odważna i stanowcza. Niestety jedyną jej wadą jest strach przed samotnością. Dopiero kiedy przyznała się przed samą sobą do tego faktu, otrzymała Charmix.

❥ ODC. 52 "POWSTANIE FENIKSA"
Początkowo czarodziejka ma problem z zaaklimatyzowaniem się w grupie, ale kiedy krok po kroku poznaje cały Klub Winx zaprzyjaźnia się z nimi. Postanawia pozostać w Alfea i dalej uczyć się magii z przyjaciółkami. Oficjalnie dołącza do Klubu Winx jako szósta czarodziejka. W tym sezonie nie pojawia się także żaden potencjalny chłopak dla niej.
~ SEZON III ~

❥ ODC. 57 "MORZE STRACHU"
Valtor próbuje uciec z wymiaru Omega i tym samym zniszczyć portal znajdujący się na Andros, rodzinnej planecie Layli. Nie chcąc do tego dopuścić dziewczyna czym prędzej wyrusza do domu, aby ocalić rodzinę. Niestety podczas ataku Valtora traci wzrok.
❥ ODC. 58 "WYBÓR LAYLI" ❥ ODC. 59 "DRUŻYNA ŚWIATŁA"
Jedynym ratunkiem okazuje się być moc magicznego berła królowej syren, ciotki Layli - Ligei. Berło to gromadzi moc podczas zachodu słońca łapiąc jego ostatnie promienie. Niestety cały plan nie idzie po ich myśli, ponieważ Ligea zostaje ranna. Layla poświęca moc berła i swój wzrok aby ratować życie ciotki. Właśnie wtedy jej poświęcenie zostaje nagrodzone mocą Enchantix. Samo zdobycie nowej przemiany jednak nie pomogło w odzyskaniu wzroku. Nieco później Faragonda opowiada Winx o zaletach Enchantixu i o tym, że Magiczny Pył posiada lecznicze właściwości. Namawia Laylę, aby użyła go na samej sobie, wówczas czarodziejka odzyskuje wzrok.

❥ ODC. 61 "SERCE I MIECZ"
Layla dowiaduje się od rodziców, że obiecali rękę swojej jedynej córki nieznajomemu mężczyźnie. Dziewczyna nie jest zachwycona faktem, że musi poślubić osobę, której nie dość, że nie kocha to nawet nie zna. Jest rozgoryczona, wściekła i smutna, bo nie wie jak będzie wyglądało życie, na które została skazana przez własnych rodziców.

❥ ODC. 73 "CZERWONA WIEŻA"
W późniejszym czasie poznaje Ophira, który bardzo przypada jej do gustu, jest czarujący, miły, błyskotliwy i sprawia naprawdę miłe wrażenie. Dopiero jakiś czas później dowiaduje się, że to właśnie on jest jej przyszłym narzeczonym i naprawdę nazywa się Nabu. Udawał przed nią kogoś innego, aby ją poznać, bo sam też nie chciał żenić się z nieznajomą. Na szczęście oboje zakochali się w sobie bez pamięci. Nabu postanawia dołączyć do Czerwonej Fontanny, aby móc częściej spotykać się z Laylą.
~ SEZON IV ~

❥ ODC. 81 "OSTATNIA CZARODZIEJKA NA ZIEMI"
W Gardenii czarodziejka razem z przyjaciółkami stara się przywrócić wiarę w magię wśród mieszkańców Ziemi. Winx wpadają na pomysł założenia sklepu z magicznymi zwierzątkami, a jeden z nich staje się pupilkiem Layli. Króliczek Milly, tak samo jak jej właścicielka, uwielbia zajęcia sportowe i bardzo chętnie bierze udział w ćwiczeniach w sklepie Love&Pet.

❥ ODC. 84 "CZARODZIEJKA W NIEBEZPIECZEŃSTWIE"
Winx otrzymują moc Believix tuż po tym, jak Roxy zaatakowana przez Czarnoksiężników z Czarnego Kręgu zaczyna wierzyć w magię i wróżki. Wiara Roxy emanuje tak olbrzymią energią, że wszystkie czarodziejki zdobywają nową przemianę i moce.
❥ ODC. 88 "PIOSENKA MUZY" ❥ ODC. 89 "KLUB WINX NA ZAWSZE"
Layla dodatkowo otrzymuje czar Ducha Odwagi, dzięki której pomaga innym przeciwstawić się swoim lękom. Użyła jej aby pomóc uratować małą dziewczynkę uwięzioną w pożarze, a także jednej z zakładniczek podczas napadu na centrum handlowe.

❥ ODC. 89 "KLUB WINX NA ZAWSZE"
Mimo że Layla i Nabu zostali już sobie obiecani dawno temu, chłopak postanowił oficjalnie poprosić ukochaną o rękę. Podczas romantycznego spaceru wieczorem po parku zawstydzony Nabu oświadczył się czarodziejce, która od razu odpowiedziała "tak".

❥ ODC. 97 "W KRÓLESTWIE DIANY" ❥ ODC. 100 "MROŹNA WIEŻA"
Dzięki Darom Przeznaczenia czarodziejka (wspólnie z innymi Winx) dokonuje przemiany Sophix, a w późniejszym czasie Lovix. Wróżki używają każdej z przemian tylko jeden raz.

❥ ODC. 102 "DZIEŃ SPRAWIEDLIWOŚCI"
Nabu próbując zamknąć tunel czasoprzestrzenny stworzony przez złych czarowników używa całej swojej magicznej mocy, przez co traci życie. Po tym wydarzeniu Layla obiecuje mu już nigdy więcej nie zapłakać. Dziewczyna pełna goryczy pragnie zemsty, więc dołącza do ziemskich czarodziejek dowodzonych przez Nebulę. Niedługo potem jednak dociera do niej, że zemsta nie jest najlepszym wyjściem i wraca do Winx.

« POWRÓT «