~ KSIĘGA SIRENIX ~


Księga Sirenix to klucz do dotarcia do Nieskończonego Oceanu i tym samym całkiem nowej mocy Sirenix. Czarodziejki odnajdują ją w zamkniętym Archiwum Magicznym z najpotężniejszymi książkami w całym wymiarze magicznym. Niestety żadna z czarodziejek nie była w stanie jej otworzyć, dlatego były zmuszona wziąć udział w zawodach, w których nagrodą była moc pozwalająca na współgranie z naturą - Klucz Natury. Księga Sirenix przemawia do Winx ludzkim głosem kierując je na prawidłowy tor w poszukiwaniu Sirenix.

~ SZKATUŁKI SIRENIX ~


Magiczne pudełeczko, w którego wnętrzu mieszka opiekunka Sirenix. Szkatułka wygląda jak żółta pięcioramienna gwiazda. Na każdym z ramieni znajdują się miejsca na kryształy w różnych kolorach. Kamienie te Winx musiały zdobywać wykazując się wiarą w siebie, współczuciem i odwagą.

~ POŁYSKUJĄCE MUSZLE ~


"Za każdym zakrętem coraz głębiej schodź, aż połyskliwych muszli śpiew będzie jak oceanu głos."

Poszukiwania kamieni Winx musiały rozpocząć od Andros, gdzie kierując się pierwszą zagadką dotarły do Labiryntu Głębin. W jego wnętrzu na Winx czekały kolejne wyzwania, każda z nich została poddana próbie wiary w siebie. Winx doznały wizji, w której musiały stawić czoła swoim największym lękom. Odnalazły tam Połyskliwe Muszle, które zostały zatrute przez Tritannusa, a czarodziejki je uleczyły i dostały kolejną wskazówkę (odc.111). Te zaczarowane muszle są jedną z legend, które opowiada się dzieciom na dobranoc w świecie Andros - nikt nie wierzy w ich rzeczywiste istnienie.

~ KAMIEŃ WIARY W SIEBIE ~

"Idźcie tam, gdzie mroczna głębia oceanu błyszczy, drogocenny kamień wiary w siebie leży na dnie."

Kamień wiary w siebie został ukryty na dnie oceanu Solarii. Winx wyruszyły tam po wskazówkach opiekunki Sirenix należącej do Stelli. Odnalazły źródło światła wydobywające się z głębin oraz magiczną tarczę, w której ukryty był kamień wiary w siebie. Zaatakowane zostały przez wielką meduzę. Stella, dzięki swojej sile pokonała meduzę podstępem, odbijając jej promień od tarczy, dzięki czemu meduza sama zamieniła się w skalną figurę. Pierwszy kamień w kolorze błękitnym został odnaleziony i wydobyty z tarczy (odc. 111).

~ KORALOWE STRUNY ~


"Jak rubin błyszczący na dnie mórz, korali struny, których czujesz klucz."

Księga Sirenix przekazała Winx kolejną zagadkę, tym razem była nią melodia. Melodię tę rozpoznała Musa - jej mama śpiewała jej w dzieciństwie piosenekę o bardzo niezrozumiałych słowach, które do dziś pamięta. To właśnie one są kolejną zagadką do rozwiązania. Winx wybierają się na rodzinną planetę Musy - Melodie i w głębinach Rubinowej Rafy odnajdują Koralowe Struny i wspólnie grają na nich tę przepiękną melodię (odc. 112). Księga Sirenix zalicza im to zadanie i otwiera drzwi do kolejnej misji pozwalającej odnaleźć Kamień Współczucia.

~ KAMIEŃ WSPÓŁCZUCIA ~

Kamień współczucia spoczywa na dnie oceanu Zenithu, czyli na rodzinnej planecie Tecny (odc. 113). Winx docierają do zatopionego pałacu, a w sali tronowej odnajdują poszukiwany kamień. Niestety żadna z czarodziejek nie jest w stanie go wyciągnąć. Wkrótce zaczynają się kłócić, o to która z nich da radę. Najbardziej przytomna z dziewcząt, Bloom, rozjaśnia umysły swoich koleżanek i uświadamia im, że tylko wspólnymi siłami uda im się wydobyć Kamień Współczucia - i tak też się stało. Tym sposobem fioletowy kryształ ozdabia Szkatułkę Sirenix.

~ KWIAT GŁĘBIN ~


Księga Sirenix ponownie wypowiedziała zagadkę, kierując Winx na rodzinną planetę Flory (odc.115). Czarodziejki udają się na Linfa, by odnaleźć Kwiat Głębin. Okazuje się, że jego również dosięgła zła magia Tritannusa. Flora jest zmuszona zdobyć się na odwagę i uleczyć roślinę, mimo wszelkich niebezpieczeństw. Oczywiście udaje jej się to, a kwiat w ramach podziękowań ogłasza, że Winx zasłużyły na zdobycie Kamienia Odwagi. Kolejną zagadkę ma im przedstawić Księga Sirenix.

~ KAMIEŃ ODWAGI ~

Kolejna zagadka odsyła czarodziejki na poszukiwanie Żółtej Rafy (odc.116). Niestety w magicznym wymiarze jest takich mnóstwo i nie wiedzą, jak zwięzić obszar poszukiwań. Opiekunka Sirenix Tecny podpowiada im, aby szukały świata, w którym dokonano wielkiego aktu odwagi. Winx od razu wiedzą, że chodzi o Domino i poświęcenie Sky'a (patrz film "Tajemnica Zaginionego Królestwa"), by ratować tę planetę. Bloom czym prędzej tam podąża, ale okazuje się, że całą rafę Tritannus już zdążył zatruć swoją magią. Czarodziejka Smocznego Płomienia używa swojej mocy by uzdrowić to miejsca i odkrywa, gdzie znajduje się Kamień Odwagi. Niestety jego wydostanie z wielkiego potwora morskiego nie było proste i wymagało wielkiej odwagi - Bloom wpłynęła prosto w paszczę potwora niszcząc go od środka. Zielony Kamień Odwagi dołączył do pozostałych w Szkatułkach Sirenix.

~ ŹRÓDŁO SIRENIX ~


Źródło mocy Sirenix znajduje się w jeziorze Roccaluce. Winx musiały tam dotrzeć by zakończyć misję. Po tym jak dotarły na miejsce, Winx połączyły swoje siły z Selkie oraz Opiekunkami Sirenix otwierając portal do Nieskończonego Oceanu. Szkatułki Sirenix zniknęły, a Winx otrzymały nową transformację.


AUTOR: TEYAQ« POWRÓT «