~ BLOOMIX ~


Po kontakcie z Legendarium (odc. 133 "Latająca szkoła") wszystkie Winx z wyjątkiem Bloom tracą swoją magiczną moc. Czarodziejka Smoczego Płomienia nie straciła swoich magicznych umiejętności, ponieważ jej moc pochodzi od Wiecznego Płomienia Smoka ze źródła magicznego wszechświata. Bloom dzieli się z innymi Winx cząstką swojej mocy, tak aby w przyszłości poprzez niezwykłe czyny i odwagę przerodziły się w nową moc - Bloomix, nazwaną na część Bloom. Owa przemiana towarzyszy czarodziejkom w całym szóstym sezonie oraz chwilowo w sezonie siódmym.
> SEZON 6 ODC 4 "MOC BLOOMIXU" [AKCJA: LINPHEA]
Jako pierwsza nową moc otrzymuje Flora. Na Linphei ocaliła ona swoją siostrę Miele od Humanopni, wykazując się przy tym wielką odwagą, nie mając wówczas mocy.
> SEZON 6 ODC 5 "ZŁOTE AUDYTORIUM" [AKCJA: LINPHEA & ZŁOTE AUDYTORIUM]
Następnie nową moc otrzymują Stella oraz Layla, współpracując ze sobą i pokonują Bazyliszki. Zaraz po nich przemieniają się Musa i Tecna, które łagodząc konflikt pokonują stwory Pandemonium wspólnymi siłami i ratują sytuację.
> SEZON 6 ODC 6 "WIR PŁOMIENI" [AKCJA: DOMINO, KRÓLEWSKI PAŁAC BLOOM]
Jako ostatnia, moc Bloomixu otrzymuje Bloom. Wszystko ma miejsce na Domino - rodzinnej planecie Bloom, gdzie Czarodziejka Smoczego Płomienia nieoczekiwanie słabnie i traci przytomność po tym, jak podzieliła się nią z przyjaciółkami. Okazuje się, że wszystko to podstęp Diaspro, która współpracuje z Trix. Miała nadzieję, że gdy Bloom znajdzie się w obliczu Wiru Płomieni straci swoją magiczną moc. Akcja nieoczekiwanie zmienia bieg wydarzeń i czarodziejka wychodzi z niego zwycięsko z nową mocą.


AUTOR: MAGICALWINXEPISODIOS



« POWRÓT «