~ HISTORIA ~


Pomysł na ten winxowy portal powstał dość dawno temu, bo już w 2009 roku. Dużo wcześniej również o tym myślałam, jednak nigdy nie mogłam się za to zabrać. Tym bardziej, że od wielu lat żyłam w świecie W.I.T.C.H. i o nich blogi/strony prowadzę do dziś. Wreszcie pod koniec 2009 roku małymi kroczkami do przodu rozpoczęłam swoją winxową działalność, początkowo na Winxed - blog prowadzony przez Jakly (aktualnie w stanie spoczynku), później na forum WinxBelievix...

Przez wiele miesięcy pisałam z nudów "do szuflady" opisy postaci, streszczenia odcinków i komiksów. Na bieżąco uzupełniałam także polską wikipedie z działem "Winx Club", gdzie poprawiam wszelkie błędy i niejasności. Swoje teksty umieszczałam to tu, to tam - nigdzie jednak nie mogło to przetrwać, zaczęło się sypać. Wszystkie blogi, na których pomagałam po prostu znikały, a wraz z nimi moje teksty i praca... Nie mogłam tego tak zostawić, w końcu wkurzyłam się i postanowiłam założyć portal, z którego nigdy nic nie zniknie, a winxowi fani znajdą to, czego szukają!

Przyszedł czas na mojego własnego bloga o Winx Club. Założyłam go w połowie 2010 roku, pod adresem winxenchantix.blog.onet.pl. Oficjalny start w funkcjonowaniu portalu pod moim przewodnictwem nastąpił 21 kwietnia 2012 i tę datę będziemy świętować co roku. Później przeniosłam zawartość bloga na winxowo.blogspot.com, z racji tego, iż swego czasu portal Onetu wielce szwankował i problemem stało się publikowanie czegokolwiek. Niestety i blogspot zawiódł moje oczekiwania...

Aktualnie działam tutaj, i tutaj już chyba zostanę na stałe (możliwe, że zdecyduje się wykupić osobną domenę i tylko adres się nieco zmieni). Tworzenie stron bardziej mi odpowiada. Odkąd założyłam swoją pierwszą, blogi stały się dla mnie okropnie ograniczone i strasznie mnie to boli, bo nie mogę w pełni wykorzystać swoich umiejętności. Teraz możecie zobaczyć na co mnie stać. Mam nadzieję, że wszyscy będziemy się tu świetnie bawić!

Niestety z moją winxową działalnością spóźniłam się o kilka ładnych lat, bo winxowa blogosfera nieco nam wygasła, blogi zaczęły znikać, autorzy uciekać z naszego małego świata "Winx Club". Dziś też nie jest wcale tak kolorowo jak przed laty... Ale kto wie - może wrócimy do nich? Mam nadzieję, że mi w tym pomożecie! Liczę na was!