~ LINPHEA ~


Linphea to przepiękna kwiecista kraina, na której, gdzie tylko nie spojrzeć rozsiane jest życie. Mieszkańcy tej planety mieszkają w domach z organicznych tworzyw, na czubkach najwyższych drzew, a w życiu kierują się przede wszystkim swoim sercem. Charakteryzuje ich ciepło, zrozumienie i potrzeba troszczenia się o całą przyrodę. Linphiańczycy mają niezwykły dar panowania nad fauną i florą - potrafią do siebie przekonać zarówno zwierzęta jak i rośliny.

WIĘCEJ OLINPHEA
~ RHODOS ~

Rhodos jest ojcem Flory i Miele, a także wiernym mężem Alyssi. Od najmłodszych lat szkolił się na zielarza, więc potrafi przygotować wszelkiego rodzaju mikstury czy lekarstwa, a jednym ze swoich wyjątkowych wywarów uratował nawet otrute Magiwilki (odc. 162 "Przygoda w Linphei"). Na co dzień to bardzo wesoły, pełny życia, ciepły i atrakcyjny mężczyzna, którego wiecznie trzymają się nieśmieszne żarty.


WYSTĄPIŁ:
❥ SEZON 7 ODC.6 (ODC.162 "PRZYGODA W LINPHEI")
~ ALYSSA ~

Alyssa to troskliwa matka Flory i Miele, ale poznajemy ją dopiero w szóstej serii podczas organizacji imprezy Dnia Matki w szkole Alfea (odc. 144 "Mythix"). Kobieta jest utalentowaną zielarką i razem z mężem opiekuje się roœlinami we własnej szklarnii. Alyssa to opiekuńcza, ciepła i wyrozumiała matka, która zawsze znajdzie czas dla swoich ukochanych córeczek. W niektórych książach matka Flory nazywana jest Rose.


WYSTĄPIŁA:
❥ SEZON 6 ODC.14 (ODC.144 "MYTHIX")
❥ SEZON 7 ODC.6 (ODC.162 "PRZYGODA W LINPHEI")
~ MIELE ~

Młodsza siostra Flory, którą poznajemy w trzecim sezonie na Linphei (odc. 64 "Łzy Czarnej Wierzby"), w momencie gdy Winx poszukują antidotum dla Faragondy przemienionej w drzewo. W poszukiwaniach Czarodziejkom przeszkodziły wiedźmy Trix i przez przypadek Miele wpadła do głębokiego stawu. Niestety zachłysnęła się wodą i zaczęła tonąć. Flora bez chwili namysłu poświęciła się (bowiem woda w stawie przy Czarnej Wierzbie w magiczny sposób odmładza i człowiek cofa się o kilka lat w swoim wyglądzie) by ją ratować, a za ten czyn otrzymała moc Enchantixu. Miele miała wówczas jakieś 10-11 lat. Kilka lat później Miele rozpoczęła naukę w Latającej Szkole na Linphei, gdzie stała się czarodziejką i po raz pierwszy na oczach siostry dokonała przemiany.

WIĘCEJ OMIELE


AUTOR: TEYAQ


« POWRÓT «