~ PRZEMIANY & MOCE ~

Flora jest czarodziejką natury - włada nad całą zieloną roślinnością. Po przemianie ubrana jest w różową sukienkę bez ramiączek. Nosi całkowicie rozpuszczone włosy, a z pleców wystają jej małe zielone skrzydełka.
~ CHARMIX ~

Charmix obudziła w sobie wówczas gdy odważyła się wyznać swoje uczucia względem Helia (odc. 49). Jej broszka Charmixu wygląda jak srebrne skrzydła, na których, w samym środku, umieszczony został różowy kamień. Do tego posiada torebkę w kształcie róży zawieszoną na ramieniu.
~ ENCHANTIX ~

Enchantix otrzymała gdy uratowała swoją młodszą siostrę przed utonięciem w rzece (odc. 64). Po przemiania skrzydła zwiększają się i zmieniają kolor na różowy z zielonymi elementami. Ubrana jest w sukienkę bez wcięcia w tali zawiązywaną na szyi - wszystko w kolorze czysto różowym. Pojemnik na Magiczny Pył przypomina różowo-fioletową czterolistną koniczynę.
~ BELIEVIX ~

Believix otrzymała równocześnie z pozostałymi Winx (odc. 85). Było to tuż po tym, jak Roxy uwierzyła w magię i w czarodziejki. Po przemianie skrzydła Flory stopniowo przechodzą z różowego w żółte, otoczone są zieloną obwódką. Nosi kwiatową spódniczkę z wielowarstwową falbanką, a także top zawiązywany na szyi. Włosy ma rozpuszczone, a na czubku głowy zaplecione dwa urocze koczki.
~ SOPHIX ~

Dzięki Darowi Mądrości, który nosi nazwę "Oddech Natury", mogła dokonać przemiany Sophix (odc. 97). Dar ten posiada życiodajną moc korzenia wyrastającego z ziemi. Kolorem przewodnim w stroju Flory tym razem staje się ciemna zieleń. Po przemianie ma na sobie mini top z luźno zwisającą chustą, a także spódniczkę z asymetrycznie poprzycinanych liści.
~ LOVIX ~

Lovix otrzymała, dzięki Darowi Serca, który dodaje odwagi, a jego nazwa to "Niesforna natura". Po raz pierwszy przemiany dokonuje podczas wyprawy do królestwa Aurory (odc. 100). Wówczas ubrana jest w różową sukienkę zakończoną futerkiem. Na skrzydłach pojawiają się kryształowe elementy w różowym kolorze.
~ HARMONIX ~

Winx, aby zdobyć Harmonix musiały wziąć udział w magicznych zawodach na planecie Graynor. Tam nagrodą była moc zwana Klucz Natury, a dzięki niej mogły otworzyć Księgę Sirenix. Po jej otwarciu Strażniczki Sirenixu podarowały Winx przemianę Harmonix (odc. 110). Flora w tej przemianie posiada pastelowo-zielony top i asymetryczną spódniczkę z długą chustą z tyłu. A także buty ze wstążkami wiązane tuż nad kolanami.
~ SIRENIX ~

Sirenix otrzymuje wraz z pozostałymi Winx, po dotarciu do Źródła Sirenix i przekroczeniu bramy Nieskończonego Oceanu (odc. 117). Po przemianie posiada zielony kostium z różową tiulową spódniczką oraz "łuskowe" rajstopy. Pod wodą jej włosy mienią się na fioletowo-różowy odcień niczym rybie łuski. We włosach ma dwa kwiaty.
~ BLOOMIX ~

Furtką do zdobycia mocy Bloomix było podarowanie swoim przyjaciółkom przez Bloom cząstki Smoczego Płomienia. Po pokazaniu odwagi, zaradności i poświęcenia czarodziejka budzi w sobie moc Bloomix. Florze udało się to jako pierwszej, podczas gdy uratowała Miele przed drzewcami (odc. 134). Po przemianie ma zielono-różową tunikę ze zwiewnym płaszczykiem oraz wzorzyste rajstopy. Na czole pojawia jej się diadem z różowym kryształem.
~ MYTHIX ~

Winx otrzymują tę moc po przekroczeniu bramy Legendarium (odc. 144).

« POWRÓT «