~ SEZON I ~

❥ ODC. 2 "WITAMY W MAGIX"
Florę poznajemy w pierwszym sezonie jako czarodziejkę kwiatów z planety Linphea. Ma wówczas 16 lat i przybywa do Magix na pierwszy rok nauki w szkole Alfea. Przedstawiona jest jako nieśmiała, cicha, rozsądna i uczciwa dziewczyna o wielkim sercu. Uwielbia naukę, bardzo zależy jej na dobrych ocenach. W pierwszym sezonie jako jedyna z grupy czarodziejek nie posiada swojej sympatii.

❥ ODC. 14 "TAJEMNICA BLOOM" ❥ ODC. 25 "OSTATECZNE WYZWANIE"
Czarodziejka jest wrażliwa na piękno i tragedię innych osób, dlatego też jako pierwsza oferuje swoją pomoc Mirthcie przemienionej w dynię. Po wielu dniach prób związanych z odczarowaniem jej, w końcu znajduje sposób.
~ SEZON II ~

❥ ODC. 33 "TAJEMNICZY GŁAZ" ❥ ODC. 49 "CZAS PRAWDY"
Czarodziejka poznaje Chattę, swoją bliźniaczą wróżkę Pixie. Obie niesamowicie się uzupełniają; Flora jest cicha, spokojna, opanowała, a Chatta rozgadana i wszędzie jej pełno. Flora swój Charmix zdobyła jako ostatnia z Winx w momencie kiedy zebrała w sobie dość odwagi by przyznać na głos, że zakochała się w Heliu. Chłopak również stwierdził, że czarodziejka nie jest mu obojętna. W tym momencie zaczęła się wielka miłosna przygoda tej pary.

❥ ODC. 34 "NIEPROSZONY GOŚĆ" ❥ ODC. 51 "TWARZĄ W TWARZ Z WROGIEM"
Najważniejszą zmianą w życiu Flory było poznanie romantycznego i opanowanego Helia. To dzięki niemu stała się nieco śmielsza w stosunku do świeżo poznanych ludzi. Nowa przyjaciółka Layla pomogła Florze poznać skrywane przez Helia uczucia do czarodziejki kwiatów. Młodzieniec wysyłał bowiem Florze listy miłosne, wiersze oraz portrety, ale żadne z nich nie miało odwagi zrobić kroku naprzód. Ich miłość kwitła powoli, a oficjalne parą zostali przed ostateczną bitwą z Darkarem, kiedy to Helia nagle i zdecydowanie pocałował Florę na pożegnanie.
~ SEZON III ~

❥ ODC. 64 "ŁZY CZARNEJ WIERZBY"
Flora wraz z przyjaciółkami z Klubu Winx wyruszają na rodzinną planetę czarodziejki, na Linpheę. Poszukują zaczarowanej wody, która ma moc uzdrawiania, potrzebną do uratowania dyrektor Faragodny przemienionej przez Valtora w drzewo. W podróży po Linphei towarzyszy im młodsza siostra czarodziejki, Miele. Kiedy docierają do na miejsce Miele wpada do wody i tonie. Flora bez zastanowienia rusza jej na ratunek. Dzięki temu odważnemu czynowi pełnemu poświęcenia, czarodziejka otrzymuje przemianę Enchantix.
~ SEZON IV ~

❥ ODC. 81 "OSTATNIA CZARODZIEJKA NA ZIEMI"
W Gardenii czarodziejka razem z przyjaciółkami stara się przywrócić wiarę w magię wśród mieszkańców Ziemi. Winx wpadają na pomysł założenia sklepu z magicznymi zwierzątkami, a jeden z nich staje się pupilkiem Flory. Kotek Coco uwielbia się przytulać, a większość czasu spędza w sklepie Love&Pet na zabawach z przyjaciółmi.

❥ ODC. 84 "CZARODZIEJKA W NIEBEZPIECZEŃSTWIE"
Winx otrzymują moc Believix tuż po tym, jak Roxy zaatakowana przez Czarnoksiężników z Czarnego Kręgu zaczyna wierzyć w magię i wróżki. Wiara Roxy emanuje tak olbrzymią energią, że wszystkie czarodziejki zdobywają nową przemianę.
❥ ODC. 86 "BIAŁY KRĄG" ❥ ODC. 89 "KLUB WINX NA ZAWSZE"
Flora dodatkowo otrzymuje czar Oddechu Świata, dzięki któremu pomaga innym dostrzec piękno natury. Użyła tej mocy na właścicielu farmy, który bezlitośnie wycinał wszystkie drzewa. Nieco później czarodziejka uratowała także zaniedbane róże pewnej bogatej pani, która wreszcie doceniła ich naturalne piękno.

❥ ODC. 97 "W KRÓLESTWIE DIANY" ❥ ODC. 100 "MROŹNA WIEŻA"
Dzięki Darom Przeznaczenia czarodziejka (wspólnie z innymi Winx) dokonuje przemiany Sophix, a w późniejszym czasie Lovix. Wróżki używają każdej z przemian tylko jeden raz.

« POWRÓT «