~ STRAŻNICZKA KONDRAKARU ~

Will jest Powierniczką Serca Kondrakaru i tym samym przywódczynią grupy Strażniczek. Po przemianie w Czarodziejkę zupełnie różni się od tej znanej nam na co dzień dziewczyny. I to nie tylko wyglądem, ale właśnie szczególnie jej charakter ulega zmianie. Ta nieśmiała dziewczynka nagle gdzieś znika i pojawia się ona - bohaterka. Jest nie tylko większa, doroślejsza, ale także dużo pewniejsza siebie, stanowcza, szybsza... Z bólem serca potrafi podjąć naprawdę trudną decyzję i bez mrugnięcia okiem dąży do wyznaczonego celu. Nigdy nie zawaha się również, aby poświęcić życie dla przyjaciół. Jej żywiołem jest Energia, która wydobywa się z głębi Serca Kondrakaru. Will nosi je zawsze przy sobie. Wystarczy, że o nim pomyśli, a ono pojawi się nad jej dłonią. Zawsze i wszędzie jest gotowa dokonać przemiany oraz walczyć ze złymi mocami.Z czasem naszej bohaterce jednak ta wielka odpowiedzialność zaczęła ciążyć aż za bardzo, poczuła chęć opowiedzenia komuś o wszystkim. O jej tajemnicy wie tylko jedna osoba, najbliższa jej sercu - Matt. Chłopak bez żadnych wątpliwości zrozumiał to, co się dzieje z Will i zaakceptował wszystko. Czasem nawet stara się pomagać Strażniczkom jak tylko może najlepiej.

~ ZDOLNOŚCI I MAGICZNE MOCE ~


Przywódczyni W.I.T.C.H. już od samego początku posługuje się amuletem zwanym Serce Kondrakaru. Nie jest to jednak taki zwykły amulet. Will jest z nim duchowo związana. Dzięki niemu Czarodziejka wie, kiedy przyjaciółkom grozi niebezpieczeństwo. Bez Serce nie potrafiłyby dostać się do Kondrakaru i kontakatować z Wyrocznią. Kryształ ten ma ogromną moc. Dzięki niemu można robić rzeczy, o których nikomu się nie śniło. Jednak tylko Powierniczka Serca jest w stanie oprzeć się pokusie wykorzystania Serca Kondrakaru do złych celów. Will za pomocą Serca Kondrakaru nie tylko potrafi zwyciężyć nawet najgroźniejszego wroga, ale także dzięki temu zyskała zdolność komunikowania się z urządzeniami elektrycznymi np. lodówką, telewizorem, komputerem, a nawet alarmem w muzeum. Will rozumie każde ich słowo i prosi je czasem, aby działały bez prądu i robiły dla niej różne przydatne rzeczy.

~ NOWA BROŃ ~

Wraz z nowymi mocami Strażniczki Kondrakaru otrzymują magiczne przedmioty. Jest to potężna broń, którą nauczą się poprawie i bezpiecznie wykorzystywać dopiero z czasem. Will otrzymała zaczarowane kule "bolas". Dokładniej mówiąc była to dawniej broń myśliwska miotana (czyli do rzucania) złożona z dwóch lub więcej kul (kamiennych lub drewnianych) połączonych sznurkiem. Używana przez Eskimosów i Indian do ogłuszania poprzez uderzenie kulami lub pętania kończyn.Kiedyś była również moda na zabawę takimi kulami (podobnie jak swego czasu jojo). Dwie kulki połączone rzemykiem (trzymane właśnie za ten sznurek) odbijały się o siebie raz nad dłonią a raz pod nią. Im szybciej się odbijały, tym lepsza zabawa. Broń Will jednak ma zupełnie inne działanie. Poprzez właśnie takie odbijanie wytwarzane są impulsy elektryczne, które Czarodziejka z czasem będzie mogła używać w dowolny sposób podczas walki.


AUTOR: TEYAQ


« POWRÓT «