~ TARANEE COOK ~

Taranee jest cicha, nieśmiała i nie lubi być w centrum uwagii. Jest za to bardzo rezolutna i rozsądna. Jej największą pasją są książki oraz fotografowanie, gdzieś dalej jest także nauka i matematyka. Przeprowadziła się do Heatherfield z Sesamo wraz z rodzicami (z czasem dowiaduje się, że jest adoptowana, a jej prawdziwmi rodzice oddali ją po tym jak doszczętnie spłonął ich dom, w wyniku czego nie mieli pieniędzy na wychowanie dziecka) oraz starszym bratem. Początkowo nie może przyzwyczaić się do myśli, że będzie musiała zmienić miejsce zamieszkania. Jest stała w uczuciach, przyzwyczaja się na stałe do miejsc i osób. Bardzo trudno było jej zacząć od nowa w Heatherfield.

Gdyby nie fakt, że poznała pozostałe Czarodziejki byłaby zupełnie inną osobą. Rola bycia Strażniczką Kondrakaru bardzo ją zmieniła, to właśnie w jej charakterze i zachowaniu widzimy z czasem największe zmiany. Z małej, nieśmiałej i bezbronnej dziewczyny, narodziła się silna i pewna siebie bohaterka, która wie czego chce od życia. Bardzo pomogły jej w tym jej przyjaciółki, jednak to z Will jest najbliżej i za dla niej Taranee zaryzykowała by życie. Will jako pierwsza poznała jej prawdziwy charakter, obie znalazły się w podobym położeniu - nowe w całkiej nowym świecie i wspólnie razem stawiały mu czoła.

Mieszkają w Sesamo nasza bohaterka zapisała się na kurs taneczny, ale właśnie w momencie jak zaczęło się to podobać, niestety była zmuszona wyjechać. Taniec porzuciła na dość długi czas, ale na nowo odżyła w niej chęć balansowania na scenie, gdy do Heatherfield zawitał nowy klub taneczny - Akademia Tańca Jansen. Poznała nowych znajomych i ponownie się zakochała. Jej pasja na nowo zaczęła być najważniejsza na świecie, a chęć rozwijania się w tym kierunku ogromna. W przyszłości marzy jej się być psychologiem, ale chciałaby także uczyć innych wyrażania siebie poprzez taniec.

Taranee, gdy dowiaduje się o swojej nowej misji i o tym, że jest Czarodziejką Ognia jest bardzo wystraszona i przez długi czas nie może się z tym pogodzić. Po pierwszej przemianie jednak zaczyna czuć, że walki z potworami i żywioł ognia to coś stworzonego dla niej. Od razu staje się pewniejsza i silniejsza. Zawsze jednak działa rozsądnie i lubi planować.


CZARODZIEJKA « RODZINA « UCZUCIA « STYL « POKÓJ