~ KLUCZ DO LATA ~

089 Pewnej nocy, pięć elegancko ubranych dziewcząt biegnie przez ulicę z przerażeniem wymalowanym na twarzy. To czarodziejki - Will, Irma, Taranee, Cornelia i Hay Lin. Blondynka zauważa, że miały to być relaksujące wakacje. Żeby jednak wszystko było jasne, cofnijmy się w czasie. Parę dni temu rodzinka Cook jadła w komplecie obiad. Rodzice Taranee zaproponowali wycieczkę nad morze. Miło byłoby spędzić wakacje razem. Peter uważa jednak, że jest już nieco za stary na podobne wycieczki. Ma przyjaciół, z którymi chciałby się bawić w czasie lata. Jego ojciec mówi, że nie ma nic przeciwko temu! Wynajął dwa domki, jeden dla Petera i jego znajomych! Pomysł od razu przypada chłopakowi do gustu! Taranee się jednak buntuje - ona też przecież ma przyjaciółki! Dlaczego musi się z nimi rozdzielać? Rodzice uspokajają ją - wynajęli nie dwa, tylko trzy domki! Więc pozostałe W.I.T.C.H. mogą też jechać i w dodatku cała piątka będzie mieszkać sama! Dziewczyny nie mogą doczekać się wyjazdu. Wszystkie są zgodne co do tego, że będą to najcudowniejsze wakacje!

Wkrótce docierają do ośrodka Sleepy Bay i spędzają tam pierwszą noc. Z samego rana Will budzi wszystkich. Wieczorem na plaży odbędzie się koncert Cobalt Blue. Dziewczyna ma zamiar przygotować dla Matt'a grill powitalny! Zamierza też odnaleźć szkołę, do której klucz podarowała im Yan Lin. Po chwili dziewczęta opuszczają domek i rozchodzą się. Cornelia jeździ na rolkach. Przy okazji postanowiła poćwiczyć z szarfą. Uznała, że taniec z nią to świetna zabawa! Nagle szarfa przemienia kamienną ścieżkę w istną dżunglę! Tymczasem Taranee i Hay Lin spędzają czas na plaży. Zostają zaczepione przez grupkę młodych ludzi, którzy chcą pożyczyć od nich piłkę. Ponieważ jest to magiczny przedmiot Taranee, dziewczyny postanawiają zagrać w siatkówkę i dopilnować, by nic się nie stało. Po kilku uderzeniach Taranee przekonuje się, jak wielką moc ma piłka i bez problemu wygrywa mecz! Nieopodal, Will próbuje przekręcić klucz we wszystkich napotkanych zamkach. Zostaje przyłapana przez pewnego chłopaka. Zaczyna przed nim uciekać i używa mocy teleportacji. Na plaży Hay Lin używa swojego wachlarza i przez przypadek wywołuje prawdziwą trąbę powietrzną! Wywołana przez to gigantyczna fala przewraca Cornelię i Petera, którzy razem surfowali. Cornelia topi się, ale Peter ratuje ją. Dochodzi między nimi do pocałunku. Will przenosi się w pobliżu sympatycznej pani, która zauważa jej magiczny przedmiot i zaczyna się nim bawić! Okazuje się, że kobieta potrafi się nim posługiwać! Will próbuje swoich sił i używa kuleczek - urządzenia elektryczne wokół wariują! Czarodziejka przerywa zabawę i szybko biegnie na spotkanie z przyjaciółkami do kawiarenki. Tam rozmawiają o swoich mocach i postanawiają poćwiczyć posługiwanie się bronią. Przeciwna temu jest Irma, która chciałaby jak najwięcej czasu poświęcić na odpoczynek. Poza tym, ona jedna nie odkryła mocy swojego przedmiotu. Wówczas potrząsa nim i… woda w całym barze zamarza!

W.I.T.C.H. korzystają ze swoich mocy i rozwiązują problem nim ktokolwiek zauważy. Nieco później Will zabiera grupę w pobliże pięknego zakątka, gdzie czarodziejki przemieniają się i rozpoczynają trening. Wymyślają parę świetnych ataków i sztuczek. Po ćwiczeniach wracają na plażę, gdzie czeka na nie Matt z przyjaciółmi. On i strażniczka wpadają sobie w ramiona. Amorów nie ma końca! Dziewczyna nie pozwala mu nawet zagrać na koncercie, nim go porządnie nie wyściska! W tłumie zauważa ją jednak chłopak, przed którym wcześniej uciekała. Zaczyna on ją gonić! Will i jej przyjaciółki uciekają, ale najpierw dają natrętowi porządną nauczkę, używając swoich mocy! Ukrywają się przed nimi za fioletowym busem. Will ma dziwne przeczucie… Przekręca klucz w zamku i otwiera drzwi! To ich magiczna szkoła! Pojazd robi się coraz większy i różowy! W środku strażniczki widzą Kandora, który potwierdza, że odnalazły swoją szkołę dla czarodziejskich ludzi. Daje on im cenną, życiową lekcję, po czym oprowadza po busie, który w środku jest ogromnym budynkiem! Jest w nim wszystko - łazienki, klasy i inne pomieszczenia… Ale jak uczniowie znajdą szkołę? Odpowiedź jest prosta! Tylko wybrani będą mogli zobaczyć napis… Czarodziejki wysiadają z pojazdu. Zauważają na nim ogromne logo Teach 2B W.I.T.C.H.!


AUTOR: MAQU