~ KTÓRA Z WAS ~

088 Taranee spaceruje z Will i prosi ją o zamknięcie oczu oraz otworzenie buzi. Przyjaciółka prosi ją, by przestała się wygłupiać i pokazała, co skrywa w dłoni. Czarodziejka nie poddaje się i z trudem udaje jej się zmusić Will do spełnienia prośby. Wkłada do jej ust czekoladkę, która bardzo smakuje strażniczce. Idą dalej, pełne radości i uśmiechu. Niestety w nocy radość znika, zastąpiona przez koszmar. Will kręci się niespokojnie we własnym łóżku, z przerażeniem i potem na twarzy. Zbliża się do niej Naide. Dziewczyna nie budzi się - nawet wówczas, gdy jej braciszek zanosi się płaczem, a jej matka i ojczym zapalają światło, by uspokoić małego. Mimo, że wrzeszczy jak opętany, jego starsza siostra zdaje się spać jak niemowlę. Ale to tylko pozory.

Dzień później, w domu Hay Lin, czarodziejka zauważa coś w swojej szafie… Okazuje się, że to ktoś! Chłopak o imieniu o Liam wyciąga ku niej ręce i mówi, że strasznie się boi. Strażniczka z trudem ukrywa go przed swoją matką. Następnie daje mu ubranie swojego ojca. Razem wymykają się z restauracji. Tymczasem Will dziwnie się zachowuje - jest cicha i słaba. Matka postanawia zabrać ją do doktora. Przebierając się dziewczyna nie zauważa wielkich, żółtych ślepi na swoich plecach! Opuszcza mieszkanie z matką, śledzona przez Takedę. U doktora zauważa na swoich dłoniach żółte oczy! Przerywa badanie i opuszcza gabinet, nie podając doktorowi ręki na pożegnanie.

Gdzieś indziej, Irma namawia Cornelię na pójście w ślady ich przyjaciółki i zostanie opiekunkami. Już umówiła czarodziejkę na dwa spotkania! Choć Cornelia nie ma ochoty pójść, daje się przekonać w zamian za różowe pasemka, które niedawno dostała Irma. Pierwszą podopieczną okazuje się ruda dziewczynka, która jest także dobrą aktoreczką. Nieco później, trzy przyjaciółki spotykają się w domu Irmy - Will pokazuje im swoje ręce, na nich jednak… niczego nie ma! Żółte ślepia przeniosły się na… czoło strażniczki! Czuje ona, że w jej wnętrzu jest coś złego, co staje się coraz silniejsze… Strasznie się boi i prosi o wezwanie pozostałych. Hay Lin przyprowadza ze sobą tajemniczego chłopaka z szafy. Wie on, co dolega Will - opowiada o nimfie, która jest jak pasożyt. Wysysa energię z dziewczyny. Jest spragniona magii i żywi się każdą istotą, która może jej ją dać. Liam ma plan, który pomoże wyciągnąć nimfę z ciała czarodziejki. Udaje im się, potwór jest jednak wolny i atakuje grupę. Strażniczki, bez Will, przemieniają się i stają do walki. Wróg jest jednak zbyt silny. Zaklęcia i broń nie dają sobie z nim rady. Również i na to Liam znalazł sposób - według niego tylko jedna z W.I.T.C.H. może stanąć do walki. Ta, która jest w stanie się poświęcić, jest gotowa zająć miejsce Will i jest jej najlepszą przyjaciółką...

Z Naide postanawia walczyć Taranee - przypomina sobie wszystkie chwile, które spędziła z przyjaciółką. Wyzwala w sobie potężną energię i atakuje nimfę całą mocą. Zwykły atak nie jest jednak w stanie unicestwić potwora. Ostatnia walka musi jednak rozegrać się między nim, a Taranee. Czarodziejka - podobnie jak wcześniej z Will i czekoladką - prosi wroga, aby otworzył paszczę. Wówczas celuje ogniem w jej buzię - jej plan działa i stworzenie ginie. Will wraca do zdrowia. Cornelia z Hay Lin sprzątają po walce, po czym opuszczają miejsce. W centrum nieskończoności Hay Lin opowiada babci o ostatnich wydarzeniach. Kobieta wręcza jej klucz do ich szkoły - odszukać ją jednak muszą same. Następnie wypytuje o Liama. Jej wnuczka zauważa, że ma on zadziwiająco jasne włosy, praktycznie białe jak śnieg. Później, w laboratorium Takeda Foreman, naukowiec wścieka się za porażkę nimfy. Liam, teraz przypominający lód, prosi go o więcej płynu. Badacz obiecuje dać mu go niedługo. Tymczasem chłopak ma cierpieć, tak jak Mariko.

Następnego dnia czarodziejki udają się z wizytą do Will, która czuje się już lepiej. Każda z nich przyniosła dziewczynie wyjątkowy prezent - Cornelia spędziła nawet całą noc w śpiworze pod księgarnią, żeby zdobyć autograf autorki na ostatnim tomie książki Madame Mode. Nie udałoby jej się jednak, gdyby nie odrobina magii… Przyjaciółka jest wdzięczna za podarunki. Przysięga, że wszystkie cztery są jej najlepszymi przyjaciółkami. Przy pożegnaniu Taranee daje jej coś do ręki. Dziewczyna patrzy ze wzruszeniem na czekoladkę. Dziękuje za nią i ze łzami w oczach mówi, że jest pyszna.


AUTOR: MAQU


177 NUMER: 177 (2/2010)
KOMIKS: KTÓRA Z WAS
PREZENT:
DATA: 29 STYCZNIA 2010
CENA: 6,99 ZŁ