~ NOWE HORYZONTY ~

048 Irma musi opiekować się swoim młodszym bratem, który zachorował i powinien leżeć w łóżku. Zamiast tego chłopiec woli jednak denerwować siostrę. Przebrał się za Indianina i związał dziewczynę. Następnie wyrzucił zabawkową strzałę przez okno. Irma udaje się po nią i zauważa przylepioną do latarni ulotkę, informującą o otwarciu Akademii Tańca Jensena. To przecież choreograf Karmilli! Szybko wraca do środka i wykręca numer do Joela. Prosi go, by udał się z nią na otwarcie, gdyż na pewno zjawi się sama Karmilla. On jednak nie może się zjawić, a gdy czarodziejka pyta o powód, rozłącza się. Wściekła zastanawia się, co może być tak ważne, że Joel zrezygnował z poznania sławnej piosenkarki. Dzwoni kolejny telefon. Tym razem to Will z wiadomością od Wyroczni, który prosi, by udały się do Kondrakaru. W trakcie przemiany Irma pyta przyjaciółki o ich plany, żadna nie ma jednak czasu, aby udać się z nią do Akademii.

W centrum nieskończoności Wyrocznia przyznaje, że w przeszłości popełnił wiele błędów. Zbyt często ulegał złudzeniu, że wszystko może zrobić sam. Dlatego od tego momentu ma zamiar podejmować decyzja wspólnie z całym Zgromadzeniem. Wyjaśnia, że to Strażniczki nauczyły go, czym jest siła pracy zespołowej i to dzięki nim doszedł do wniosku, że najlepsze decyzje podejmuje się w trakcie dyskusji. Następnie radzi Will, by jak najszybciej podziękowała Mattowi za pomoc w ostatniej przygodzie, oraz zaprasza całą piątkę na uroczystość, w trakcie której ponownie zostanie mianowany Wyrocznią. Czarodziejki wracają do Heatherfield, a Taranee zgadza się pójść na otwarcie Akademii Tańca.

Na miejscu spotykają tłumy ludzi. Irma od razu idzie "przywitać się" z przygotowanym poczęstunkiem. Jej przyjaciółka natomiast przypomina sobie rodzinne miasteczko, w którym uczęszczała na lekcje tańca i była naprawdę dobra. Bardzo tęskni za tańcem. Niestety, po przeprowadzce nie kontynuowała nauki. Nagle podchodzi do nich sam Kevin Jensen. Zapoznaje je ze swoją córką, Sheilą. Okazuje się być ona drażliwą osóbką. Opowiada Irmie o Karmilli. Potem zabiera Taranee do pomieszczenia, w którym odbędzie się pierwsza lekcja tańca. Czarodziejka porusza się w rytm muzyki... Wszyscy wokół są zachwyceni jej talentem. Ona zdaje się ich nawet nie zauważać, całkowicie skupiona na tańcu. Kevin podchodzi do niej i gratuluje, twierdzi, że powinna zacząć uczęszczać na zajęcia i zaprasza na eliminacje do kursu zaawansowanego, które odbędą się za kilka tygodni. Zazdrosna Sheila opuszcza salę, trzaskając drzwiami. Po wyjściu z Akademii Irma informuje Taranee, że Karmilla nie zjawiła się, a zapowiedzianą niespodzianką okazały się promocyjne koszulki. Straciła niedzielne popołudnie. W dodatku spotkała "tę snobkę", Sheilę. Wraca do domu w ponurym nastroju. Taranee ma całkiem inne odczucia - jest zachwycona Akademią i poważnie rozmyśla nad powrotem do tańca.

Po powrocie do domu opowiada o wszystkim Peterowi. On cieszy się z tego, że na nowo przebudziła w sobie pasję i sam porywa ją do tańca. Wieczorem oboje rozmawiają z rodzicami na temat Akademii. Taranee pragnie uczęszczać na lekcje. Ojciec dobrze to przyjmuje, jej matka jednak - oczywiście nie. Źle reaguje na decyzję córki, po pewnym czasie przychodzi jednak do jej pokoju i pozwala na naukę w szkole Jensena. Tymczasem Irma mówi Joelowi o spędzonym popołudniu. Gniewa się na niego, ponieważ jej nie towarzyszył. On wyjaśnia jednak, że... musiał zaopiekować się młodszym bratem, który zachorował! Słysząc to Strażniczka od razu mu przebacza i wyznaje, że bardzo go lubi. Razem wracają do domu. Następnego dnia w szkole pojawia się Sheila i od razu wzbudza zainteresowanie wśród chłopców. Niestety dziewczyna traktuje wszystkich opryskliwie i jest szczególnie antypatyczna. Dość mają jej już zwłaszcza Cornelia i siostry Grumper.

Na korytarzu Will spotyka ukochanego Matta. Chłopak wyznaje, że czuł się cudownie, będąc pożytecznym w trakcie ostatniej misji. Od tej pory chciałby zawsze im pomagać, zostać kimś w rodzaju ich łącznika w Heatherfield. Słysząc to Will jest ogromnie szczęśliwa. Tymczasem w komnacie nieskończoności, Wyrocznia przygotowuje się do ceremonii. Rozmyśla nad swoim życiem. Jest pewien, że od dziś otwierają się przed nim nowe horyzonty, podobnie jak przed Strażniczkami i ich przyjaciółmi. Irma zaczyna czuć coś do Joela, powróciła dawna pasja Taranee, Will cieszy się swoim związkiem z Mattem, Sheila czuje się zagubiona w nowym mieście, a daleko w Meridianie, rodzi się szczególe uczucie pomiędzy Calebem i Elyon...


AUTOR: MAQU