~ WODNE CIENIE ~

025 Irma spędza kolejny nudny dzień w Heatherfield. Z racji tego, iż nie ma co ze sobą zrobić, bardzo chętnie zgadza się zanieść na komisariat dokumenty, których zapomniał jej ojciec. Na miejscu spotyka jedną z policjantek; Rose opowiada nastolatce o niedawno przeczytanej książce, która dotyczyła samooceny. W tym czasie z jednego z pokojów przesłuchań ucieka groźny zbir, a Rose bez chwili zastanowienia powala mężczyznę na ziemię. Irma jest ogromnie zafascynowana przestępcami, których aktualnie przesłuchuje jej ojciec.

W czasie gdy pan Lair jest zajęty czarodziejce robi się żal zakutego w kajdanki starszego pana i przynosi mu kubeczek wody. Ten w podziękowaniu stwierdza, że takiego uprzejmego gestu można było spodziewać się tylko po "królowej wody". Irma udaje zmieszaną i obraca słowa mężczyzny w żart, ale odnosi wrażenie, że jej rozmówca wie coś więcej. Chwilę później ojciec czarodziejki zabiera nieznajomego radiowozem do centrum opieki społecznej, twierdząc, że był on jedynie ofiarą, a nie bandytą podczas zamieszek. Irma zajmuje miejsce obok Jewella, mając nieodparte wrażenie, że mężczyzna coś ukrywa. Przeraża ją myśl, że tak naprawdę nie jest on nieznajomym i że już kiedyś się spotkali. Nagle podczas rozmyśleń Irmy jakby kończy na głos jedną z jej cichutkich myśli, a po chwili prosi o czerwony długopis, który Irma ma w kieszeni. Dziewczyna oniemiała! Jakim cudem odgadł jakiego koloru posiada długopis i to w zamkniętej kieszeni?!

Irma podczas odwożenia Jewella do centrum opieki odbyła z nim długo rozmowę. Mężczyzna i jego dar jasnowidzenia bardzo zainteresował Irmę. Tym bardziej, że Jewell na pewno wie, że W.I.T.C.H. istnieją. Staruszek opowiedział jej o najbliższej przyszłości każdej z koleżanek. Irma biorąc jego słowa na poważnie postanawia przekazać informacje jakie zdobyła dalej i czym prędzej biegnie do szkoły. Według Jewella okazuje się, że w życiu Hay Lin pojawiła się prawdziwa przyjaźń - dziewczyna jest zachwycona tą wiadomością. Za namową nowego przyjaciela Irma chce także porozmawiać z Cornelią, która powinna zacząć ponownie jeździć na łyżwach i zapomnieć o Calebie. Kiedy czarodziejka ziemi słyszy te słowa wpada we wściekłość, po czym odchodzi obrażona. Kolejnej przyjaciółce Irma również ma do przekazana ważną wiadomość. Will jednak nie chce słuchać niczego złego na temat ojca. Mimo to dziewczyna ostrzega ją przed ukrytymi intencjami tego praktycznie obcego człowieka. Czarodziejkę Wody męczy jeszcze jedno, co powiedział Jewell - bowiem Taranee ukrywa bardzo ważny sekret, który może zmienić losy wszystkich W.I.T.C.H. Dostaje od niego także tajemniczą książkę o Wodnych Cieniach.

Tymczasem w Sheffield Institute panuje ogromny chaos, gdyż jeden z nauczycieli, profesor Bottlom nagle zachorował i nie ma kto zająć jego godzin lekcyjnych z uczniami. Ciągle zastępstwa męczą już pozostałych nauczycieli. Dlatego też dyrektor Knickerbocher zgadza się zatrudnić nowego nauczyciela informatyki. W Sheffield Institute zaczyna pracować Raphael Sylla, który zna się nie tylko na komputerach ale także interesują go baśniowe stwory i niewyjaśnione zjawiska.

Następnego dnia na pierwszej lekcji informatyki z nowym nauczycielem Will i Cornelia szukają w internecie informacji dotyczących Wodnych Cieni. Dowiadują się, że istoty zwane Cieniami pochodzą od dobrze im znanych żywiołów. Wodne Cienie zamieszkują morza i oceany, posiadają ludzkie kształty, ale nie mają ciała. Od zawsze były postrzegane jak stworzenia z bajek czy legend. W.I.T.C.H. jednak dobrze wiedzą, że każda legenda ma w sobie magiczne ziarno prawdy. W książce znajdują kwit do biblioteki, a stamtąd wykradają dane osoby, która ją wypożyczyła i kierując się nazwiskiem Benjamin Crane trafiają do jego domu przy przystani. Ratują mężczyznę z łap bandytów, a on opowiada im o Wodnym Cieniu, który uratował mu życie i którego nazwał Jewell. On jednak przyjął wygląd nowego przyjaciela i już nigdy nie mógł wrócić do morza. Czarodziejki postanawiają pomóc magicznej istocie wrócić do swojego naturalnego środowiska. Jewella znajdują w latarni morskiej, pokonują bandytów, których zabiera policja. A sam Jewell ponownie przemieniony przez Irmę w Wodny Cień, wraca do swojego prawdziwego domu.

W.I.T.C.H. po przemyśleniu całej sytuacji i wiadomości jakie przekazała im Irma, biorą je sobie do serca. Cornelia ponownie zaczyna jeździć na łyżwach i małymi kroczkami próbuje zapomnieć o Calebie, a Taranee idzie wyjawić ukrywany sekret dotyczący Thomasa Vandoma mamie Will, jednak uprzedza ją jej mama Theresa. Nastomiast sama Will nadal nie chce wierzyć w złe zamiary swojego taty.

Strażniczki Kondrakaru nie podejrzewają, że cały ten czas były śledzone przez ich nowego nauczyciela - Raphaela Sylla, który tak naprawdę jest agentem Interpolu i poszukuje niewyjaśnionych magicznych wydarzeń. Raphael jest już bliski odkrycia sekretu pięciu nastolatek...


AUTOR: TEYAQ


« POWRÓT «