~ ZAUFAJ MI ~

024 W firmie Simultech, w gabinecie Susan Vandom panuje nerwowa atmosfera. Po dziwnej rozmowie telefonicznej i obejrzeniu dokumentów zostawionych przez prawnika, zdenerwowana Susan bierze dzień urlopu i wychodzi.

W tym samym czasie w szkole Will celowo unika Matta, który nie do końca rozumie jej zachowanie. Dziewczyna nie chce mieć nic wspólnego z chłopakiem, który prawdopodobnie działa na dwa fronty. Powierniczka Serca wraca do domu i zastaje swoją mamę w strasznie nerwowym humorze. Kiedy dzwoni telefon Susan odbiera i krzyczy na dzwoniącego myśląc, że to autor głuchych telefonów. Okazuje się jednak, że to trener Will, który informuje ją o tym, że zakwalifikowała się do zawodów. Will cieszy się i czym prędzej pędzi na basen. Jej radość znika, kiedy spotyka tam Matta i jakąś obcą dziewczynę, która przedstawia się jako Mandy. Okazuje się, że to nowa znajoma także bierze udział w zawodach i dziewczyny będą razem trenować. Podczas treningu Will nie może znieść towarzystwa Mandy, która strasznie ją irytuje. Używa więc magii, aby ta przegrała eliminacje.

Hay Lin, Taranee, Eric i Nigel rozmawiają o swoich planach dziennikarskich ignorując przy tym Irmę. Dziewczyna obraża się i odchodzi z przekonaniem, że skoro wszyscy mają swoje sympatie, to i ona powinna znaleźć sobie wymarzonego chłopaka. Jakiś czas później Hay Lin i Taranee przygotowują się do wywiadu. Nakładają sobie nawzajem mnóstwo makijażu i pędzą na spotkanie z chłopakami. Pod "Rock and Roll Cafe" dochodzi do wielkiego rozczarowania, ponieważ okazuje się, że klub jest zamknięty. Przyjaciele nie chcą się jednak poddać i zmarnować wieczoru, dlatego próbują wymyślić inny temat na artykuł do gazetki szkolnej. W zabawie przeszkadza im Uriah i jego kumple, którzy niszczą stojący na ulicy automat na napoje. Nigel próbuje ich powstrzymać, ale ci nie chcą go słuchać. Po chwili przyjeżdża policja i wszyscy zostają aresztowani. Już na posterunku policji kapitan Coletti poucza uczniów Sheffield o skutkach ich zachowania. Na szczęście tata Irmy jest w pobliżu i ratuje dzieciaki z opresji. Po wysłuchaniu relacji z całego zajścia, wzywa ich rodziców. Mama Hay Lin jest bardzo wyrozumiała i wybacza córce, natomiast Theresa Cook jest wściekła i policzkuje Taranee przy wszystkich.

W domu Vandom panuje w końcu wesoła atmosfera. Will, Susan i Dean świętują zakwalifikowanie czarodziejki do zawodów. Jednak szczęście nie trwa długo, gdyż pojawia się nieproszony gość - Thomas Vandom. Biologiczny ojciec Will, który zostawił jej rodzinę, gdy ta była mała. Thomas próbuje wkupić się w łaski Will prezentami. Twierdzi, że się zmienił, ale Susan mu nie wierzy. Bardzo dobrze zdołała poznać mężczyznę i za dużo przez niego wycierpiała. Will sama nie wie, co powinna o tym myśleć...

Następnego dnia wszystko toczy się inaczej niż zazwyczaj. Taranee próbuje zrobić na złość swojej mamie i specjalnie zawala sprawdzian. Ku niezadowoleniu Powierniczki Serca okazuje się też, że Mandy weźmie jednak udział w zawodach. W.I.T.C.H. są zdziwione widokiem ojca Will, którego nigdy wcześniej nie widziały. Kiedy Susan je lunch z Dean'em i zwierza mu się ze swoich problemów, trzymając go za rękę, ktoś robi im zdjęcia z ukrycia. Will świetnie bawi się ze swoim tatą, wspominają razem dawne dzieje i dużo się śmieją. Czarodziejka zaczyna myśleć, że się zmienił, ale Susan nadal nie chce w to uwierzyć.

Wreszcie przychodzi czas zawodów pływackich. Kiedy Mandy widzi wsparcie taty Will postanawia wycofać się z zawodów. Will jest zaskoczona i próbuje dowiedzieć się, dlaczego dziewczyna chce to zrobić. Dziewczyny zaczynają szczerze rozmawiać i w końcu do Will dociera, jaka naprawdę jest Mandy. Matt po prostu zawsze był przy niej, był jej jedynym przyjacielem po tym, jak rozwiedli się jej rodzice. Will jest zła na siebie, że popsuła przez coś takiego swoje relacje z ukochanym chłopakiem. Teraz zrozumiała, że Mandy jest w porządku i zachęca ją do udziału w zawodach. Ostatecznie Will zdobywa drugie miejsce, a Mandy wygrywa. Powierniczka Serca nie jest tym jednak wcale zawiedziona. Cieszy ją to, że zdobyła nową przyjaciółkę.

Taranee siedząc w gabinecie swojej mamy przez przypadek znajduje teczkę z nazwiskiem Vandom. Okazuje się, że Thomas chce przejąć całkowitą opiekę nad córką. Taranee szybko kseruje dokumenty i biegnie powiedzieć o wszystkim przyjaciółce...


AUTOR: KARAQ
KOREKTA: TEYAQ« POWRÓT «