~ W SMUDZE CIENIA ~

021 Will jest załamana swoją porażką, nie może pogodzić się z faktem, że dała się tak łatwo nabrać Nerissie i oddała jej Serce Kondrakaru. Nie ma ochoty nikogo widzieć, zamyka się w pokoju i udaje, że jest chora. W.I.T.C.H. strasznie niepokoją się o koleżankę, więc odwiedzają ją w domu, by ją pocieszyć i namówić na powrót do szkoły.

W tym czasie, gdzieś na końcu świata zła wiedźma próbuje okiełznać szalone moce Serca Kondrakaru, które ani myśli poddać się woli byłej Strażniczki. Po wielu nieudanych próbach Nerissa wreszcie dostaje się do Kondrakaru i zaczyna go atakować. Wyrocznia ogłasza stan najwyższego niebezpieczeństwa i przygotowuje się do wojny o twierdzę. Budzi Caleba, który od tej pory staje się heroldem Kondrakaru i nakazuje mu walczyć w obronie świata.

Przez całą noc Will męczą koszmary związane z magiczną misją, przez co nie słyszy budzika i spóźnia się do szkoły. Po zajęciach czarodziejki udają się do obserwatorium, ponieważ dziadkowi Erica udało się wreszcie rozszyfrować runiczne zapiski w dzienniku. Dowiadują się, że jego autor ciągle wspominał o tajemniczej gwieździe Cassidy. Pan Lyndon starał się odnaleźć ją na nocnym niebie kierując się wytycznymi, ale niestety na próżno. Jego zdaniem gwiazda nie istnieje, a autor dziennika miał bardzo bujną wyobraźnię. Czarodziejki dziękują za pomoc i zabierają dziennik Halinor. W.I.T.C.H. podejrzewają, że zwykły człowiek jej nie zobaczy, ale Strażniczki Kondrakaru to co innego. Postanawiają wrócić tam wieczorem, kiedy nikogo nie będzie na terytorium obserwatorium.

Wieczorem Will odnajduje na niebie gwiazdę Cassidy i kontaktuje się z byłą czarodziejką wody. Cassidy dociera do serca Will i budzi w sobie ukrytą moc Serca Kondrakaru, sprawiając, że ono powraca. W tym czasie pozostałe W.I.T.C.H. muszą zmierzyć się z Khorem, który za wszelką cenę próbuje przeszkodzić Will w rozmowie z Cassidy. Powierniczka Serca Kondrakaru ponownie zdołała w siebie uwierzyć i przychodzi z pomocą swoim towarzyszkom. Wszystkie dokonują przemiany i przeganiają Khora.

Po wygranej walce udają się Kondrakaru, gdzie Caleb szykuje się do walki z Nerissą. Widząc to zaniepokojona Cornelia rzuca mu się na szyję i błaga by na siebie uważał. W czasie gdy Wyrocznie próbuje uspokoić zgromadzenie i wyjaśnić zaistniałą sytuacje, Cornelia odbywa ważną rozmowę ze swoim ukochanym. Dziewczyna zastanawia się, jaka przyszłość ich czeka, czy jej wybranek gotów jest zostawić swoje dawne życie i zamieszkać z nią w Heatherfield...? A może to ona powinna wrócić z nim do Meridianu...? W sercach tej dwójki zaczynają budzić się wątpliwości, co do wspólnej przyszłości, która miałaby im towarzyszyć w dalszej drodze...


AUTOR: TEYAQ


« POWRÓT «