~ INNA PRAWDA ~

019 W.I.T.C.H. w ostatnim czasie mają problemy z koncentracją, są zmęczona i mało aktywne. Dyrekcja i grono pedagogiczne w Sheffield Institute są zmartwieni tym, co się z nimi dzieje - na lekcjach bywają nieobecne, myślami są gdzie indziej... Tylko my wiemy, że nie można im się dziwić! Bo przecież w głowie kłębią im się myśli o Nerissie! Są zdołowane i zaniepokojone ostatnimi wydarzeniami...

W tym samym czasie w sercu wieczności, w Kondrakarze, Wyrocznia i Tibor obserwują problemy pięciu strażniczek, zwłaszcza Will i Cornelii. Will odczuwa najbardziej obecność Nerissy, a zagubiona Cornelia ma wątpliwości co do miłości do Caleba. Wyrocznia uważa, że największą i najtrudniejszą dla nich próbą będzie stawienie czoła byłej Powierniczce Serca Kondrakaru.

Nieco później w Srebrnym Smoku, Will zwierza się przyjaciółce władającą nad powietrzem z męczących ją myśli. Uważa, że Serce może być tylko przekleństwem, a ona sama może skończyć podobnie jak Nerissa. Hay Lin pociesza ją i radzi, że powinna porządnie się wyspać i uspokoić myśli. Pokazuje jej także list, który był adresowany do jej babci. Na samym dole kartki widniała jedynie litera K, a Will skojarzyła ten inicjał z dawną Strażniczką Ziemi, Kadmą. Na kopercie dziewczęta znalazły adres, ku ich zdziwieniu kierował do Fadden Hills - miasta, z którego Will pochodziła. Czarodziejki postanowiły bezzwłocznie udać się pod wskazany adres.

Gdy dotarły na miejsce i doszły do dzielnicy luksusowych posiadłości, poczuły przerażające zimno i nieprzyjemne uczucie. Była to Nerissa! Wreszcie znalazły odpowiednie miejsce; willa była otoczona olbrzymim ogrodem, który otaczał równie okazały płot z potężną bramą. Na sam jej widok odwiedzający mieli ochotę zawrócić. Nagle nad nimi przeleciał czarny kruk, a brama się otworzyła zapraszając Strażniczki do środka. Dookoła można było zauważyć mnóstwo przeróżnych roślin, cały dom wyglądał jak olbrzymia szklarnia! Kiedy Will i Hay Lin rozglądały się zachwycając widokiem w pomieszczeniu pojawiła się gospodyni, Kadma. Wysoka kobieta o czarnych włosach i w fioletowej sukni. Kadma zdradziła Will, że wszystko, co ją otaczało w Fadden Hils, było częścią planu, który miał pozwolić jej dorastać w spokoju i otworzyć drzwi do bycia strażniczką... Dawni nauczyciele, sąsiedzi, wszyscy, których znała byli przy niej by ją chronić i pomagać. Niestety dawna Strażniczka Ziemi zmieniła swoje przyjazne nastawienie, gdy tylko Hay Lin zaczęła nucić melodię, która męczyła ją od kilku dni. Teraz wszystko stało się jasne: Nerissa powróciła! Przyszła pora, aby poznać prawdę! Historia ich przeszłości. Melodia z młodości dawnej Powierniczki Serca. Dziennik Halinor. Zazdrość i niesprawiedliwość. Nerissa nadchodzi i szuka zemsty, a to wszystko było tylko ostrzeżeniem.

Następnego dnia W.I.T.C.H. spotkały się w restauracji, by omówić kilka ważnych spraw, takich jak list i dziennik od Kadmy. Postanowiły walczyć z Nerissą we śnie, ale wcześniej muszą dowiedzieć się, jakie tajemnice kryje dziennik. Will i Hay Lin postanowiły przekazać pamiętnik dziadkowi Erica, był przecież znawcą gwiazd. Tylko on był w stanie rozszyfrować tajemnicę tych dziwnych zapisków. W.I.T.C.H. zostają przedstawione profesorowi Zacharemu Lyndonowi w obserwatorium astronomicznym. Profesor po obejrzeniu książki był nią bardzo zaciekawiony i obiecał, że postara się rozwikłać jej tajemnicę.

Wieczorem w domu państwa Hale rozpoczęło się pidżama party. Impreza jednak była tylko przykrywką do tego, aby W.I.T.C.H. mogły bez przeszkód zasnąć w jednym pokoju i stawić czoła Nerissie. Tak, jak podejrzewały, gdy tylko zasnęły od razu zaczęła się walka z wiedźmą. Starały się ją pokonać za wszelką cenę. I... czyżby się udało? Nerissa została zamknięta w Sercu Kondrakaru. Nareszcie nastał spokój. Czarodziejki odetchnęły z ulgą. Gdy się przebudziły od razu zaczęły świętować zwycięstwo. Jednak Hay Lin nie była pewna czy to koniec. Nerissa została pokonana, ale we śnie... Czy to oznacza, że w rzeczywistości również...?


AUTOR: SHEVI
KOREKTA: TEYAQ« POWRÓT «