~ NIE ZAMYKAJ OCZU ~

017 Kemping w Green Bay dobiegł końca, a więc W.I.T.C.H. muszą wracać do domów, by przyszykować się na rodzinne wakacyjne wyjazdy. Irma przed opuszczeniem tego wspaniałego miejsca opowiada dziewczynom o swoim planie K.A.T.Z (Krople Astralne Tymczasowo Zastępcze), który ma dać im więcej czasu na działanie w tajemnicy w sprawie Nerrissy. Ich Krople Astralne mają je zastąpić w odpowiednim momencie, tak by Czarodziejki miały swobodę ruchu w magicznej misji.

Niestety nadszedł czas rozstania. Dziewczęta z kempingu odbierają rodzice: Will wraca wraz z Cornelią, Taranee wraz z rodzicami a Hay Lin z rodziną Irmy. W samochodzie taty Cornelii Will opowiada przyjaciółce o swoich snach i tym, że słyszy złowrogie głosy we śnie. Obydwie podejrzewają, że to była dawna Powierniczka Serca Kondrakaru - Nerrissa. Wreszcie docierają do Heatherfielld. Na Strażniczkę Ziemi czeka w domu mama i ktoś jej zupełnie nieznany. Przyjaciółka z liceum Elizabeth, Sandra Doubman. Na piętrze Cornelię dziwi zachowanie jej kota Napoleona, który nagle stał się nieufny i rozwścieczony.

Tymczasem Will wraz z mamą dojeżdżają do domu, gdzie czeka pan Colins. Dean próbuje przekonać Susan by to z nim pojechali na wakacje, zwiedzać miasta i muzea. Pani Vandom ma jednak inne plany. Marzy jej się tropikalny kurort ze wszelkimi wygodami - plaża, bazary, sporty wodne i inne niesamowite atrakcje. Podczas tej całej debaty pod dom przyjechał tajemniczy chłopak na motorze, a chwilę później zadzwonił dzwonek do drzwi i Will poszła otworzyć. Jej oczom ukazał się Caleb! Miał on za zadanie odnaleźć Lubę i zabrać ją do Wyroczni. Prosi on rudowłosą przyjaciółkę by pomogła mu tej trudnej misji, podejrzewa bowiem, że Cornelia może mieć kłopoty przez samowolę członkini Bractwa Kondrakaru. Will zostawia w domu swoją Kroplę Astralną a sama jedzie z Calebem do Riddlescoot, gdzie rodzinne wakacje ma spędzić Czarodziejka Ziemi. Caleb mówi Will, że Luba podszyła się pod Sandrę Doubman, by zbliżyć się do niej. Bez chwili wahania jadą nad jezioro. Wiedząc, że na motocyklu nie zajadą daleko, postanawiają udać się tam autobusem. W środku Caleb pokazuje Will niezwykłą sztuczkę, a mianowicie szybkie przemieszczanie - teleportację. Pozwala ona przemieszczać ludzi i przedmioty w oddalony nawet o kilometry punkt, ale wymaga olbrzymiego skupienia i trzba dobrze znać miejsce, do którego chciałoby się teleportować. Will i Caleb dojeżdżają do miasta i rozglądają się za Cornelią. Napotykają burmistrza przebranego za staruszka, który informuje ich o wieczornym festynie.

Tymczasem na miejscu rodzina Hale zapoznaje się z panem Krinkle, burmistrzem i właścicielem kurortu. Opowiada im różne historyjki na temat miasteczka np. o potworze Scootym, który rzekomo zamieszkuje wody jeziora. Cornelia i Luba (podszywająca się pod Sandrę) spacerują po okolicy. Napoleon ciągle ucieka, warczy i jest bardzo rozdrażniony - najprawdopodobniej z powodu obecności Sandry. Kobieta chce być jak najbliżej dziewczyny i zaatakować w odpowiednim momencie, by udowodnić Wyroczni że strażniczki są słabe i niegodne swojej mocy.

W tym samym czasie poinformowane o zajściu Irma i Hay Lin stworzyły swoje Krople Astralne i starają się jakoś dostać do Riddlescoot. Taranee również wymyka się rodzicom i próbuje pociągiem dostać się na miejsce. Niestety uparty sprzedawca biletów nie ma zamiaru pozwolić dziewczynce jechać tak daleko samej.

Nadszedł wieczór. Festyn się rozpoczął, a Sandra i Cornelia spacerują po mieście. Napoleon znów przestraszony ucieka w kierunku lasu i natrafia na... Will! Oczom Cornelii ukazuje się Caleb, a chwilę później zjawia się Luba. Nagle nie wiadomo skąd zjawiają się nowi wysłannicy Nerrissy i atakują dziewczyny. Serce Kondrakaru pokazuje Will moment w autobusie, gdzie Caleb pokazał jej sztuczkę z przemieszczaniem. Will skupia się i dzięki mocy swojej mocy teleportuje pozostałe strażniczki w sam środek walki. Wtedy zjawia się ostatni z wysłanników, Shagon. Porywa on Caleba i znika równie szybko, jak się pojawił. A wraz z nim wszyscy pozostali! Wzrok Strażniczek skierowany jest na Lubę, która zrozumiała, co takiego zrobiła i że Nerissa powraca by się zemścić. W.I.T.C.H. zabierają ją do Kondrakaru...


AUTOR: SHEVI
KOREKTA: TEYAQ« POWRÓT «