~ PIECZĘĆ NERISSY ~

016 W.I.T.C.H. wyjeżdżają z matką Irmy i jej bratem na kemping do Green Bay. Świetnie się wspólnie bawią już pierwszego dnia - najpierw idą nad wodę, gdzie Irma uczy Cornelię pływać, a potem Will opowiada swoim przyjaciółkom o jej randce z Mattem w Lodelyday. Ta historia wydała się koleżanką dosyć zabawna, gdyż Matt zapomniał wtedy portfela i to Will musiała za nich zapłacić. Na szczęście reszta wieczoru była udana i para świetnie się bawiła. Dziewczyna dodaje także, że podczas wakacji obiecali sobie, że będą do siebie pisać smsy. Nie przemawia to jednak do Irmy, która mówi swojej przyjaciółce, że powinna uważać - Matt i Will nigdy nie byli parą, a on mógłby podczas wakacji poznać inną.

Will poważnie zastanawia się nad słowami Irmy i wyczerpana niespodziewanie zasypia. Śni bardzo zły sen, w którym nieznana postać chce, by dziewczyna oddała jej Serce Kondrakaru. Kiedy się budzi na ręce ma tajemniczą, dziwną pieczęć. To wzbudza podejrzliwość dziewczyn. Cała piątka udaje się do Kondrakaru, gdzie Yan Lin tłumaczy im, że to pieczęć Nerissy. Zabiera je do krypty swojej pamięci, gdzie opowiada im pewną historię. Nerissa była jedną z dawnych strażniczek, Powierniczką Serca Kondrakaru. Kontynuując swą opowieść ciągnie dalej... W.I.T.C.H. dowiadują się, że dawniej było pięć innych strażniczek - Yan Lin, Nerissa, Kadma, Halinor i Cassidy. Były one najlepszymi przyjaciółkami dopóki Nerissa nie zapragnęła mieć mocy Serca Kondrakaru tylko dla siebie. Strażniczki próbowały ją powstrzymać. Cassidy, jedna z nich, zginęła w tej walce. Za to wszystko niewierna przyjaciółka została wysłana do Góry Thanos, gdzie została skazana na wieczny sen. Mogła odzyskać wolność w momencie ponownego zjednoczenia mocy. Luba stworzyła Migotaurusa i połączyła krople żywiołów - to spowodowało przebudzenie Nerissy.

Tymczasem Nerissa w swojej grocie zamienia psa przybłędę w swojego sługę. Nazywa go Khorem i każe mu odnaleźć nowe Strażniczki. Khor posłusznie spełnia jej rozkaz i udaje się na kemping, gdzie wypoczywają dziewczyny. Na swojej drodze napotyka spacerującą parę, która na jego widak szybko ucieka do obozu.

Inspektor pilnujący obozu uspokaja wszystkich i zapewnia, że Green Bay to spokojne miasteczko, i że nie ma możliwości aby za rogiem czaił się jakiś potwór. W.I.T.C.H. bogate we wcześniejsze doświadczenia, mimo zapewnień inspektora postanawiają to sprawdzić. Dzięki mocy Cornelii dowiadują się, że Khor ich szukał i jest wysłannikiem Nerissy. Teraz wszystkie muszą być czujniejsze i mieć oczy szeroko otwarte.

O zachodzie słońca dziewczyny wybierają się na plaże, by jeszcze raz wszystko przemyśleć i zwabić potwora. Przed dłuższy czas czekają nadaremno, więc Hay Lin postanawia się zdrzemnąć. Niestety, ona także ma zły sen, w którym Nerissa mówi jej, że zaatakuje i swoją zemstę zacznie od niej. Po chwili budzi się zalana potem, ale nie ma czasu na uspokajanie się, ponieważ w piasku powstała olbrzymia dziura, która zaczęła ją wciągać. W ostatniej chwili przyjaciółki ratują Hay Lin, a miejsce, do którego miała wpaść zamienia się w szkło. Czarodziejki chcą zbadać to dziwne zjawisko, ale niestety na plaży zjawia się kilkoro ludzi i muszą się wycofać. Jakiś czas później jednak postanawiają odszukać Khora i jak na zawołanie staje on przed nimi. W.I.T.C.H. toczą zaciętą walkę z potworem, którą na szczęście wygrywają...


AUTOR: ŚMIETANKA
KOREKTA: TEYAQ« POWRÓT «