~ ODWAŻNY WYBÓR ~

015 Harmonia panująca w Kondrakarze została zachwiana przez błąd Luby. Sprawił on, że wszystkie moce zostały pochłonięte przez Cornelię. Migotaurus, który powstał po połączeniu wszystkich żywiołów sprawił, że uśpione dawno temu zło odrodziło się na nowo. Teraz tylko od członków Bractwa Kondrakaru zależy jaki los spotka Strażniczkę Kropli. Kobieta otrzymuje rozkaz, aby udać się do Heatherfield i naprawić swoje błędy.

W.I.T.C.H. próbują porozmawiać z Cornelią, która zachowuje się inaczej niż zwykle. Jednak Czarodziejka Ziemi zatrzaskuje im drzwi przed nosem. Irma nie może dłużej tego znieść i zrezygnowana odchodzi. Hay Lin pędzi poprosić o pomoc Will, a Taranee ponownie próbuje porozmawiać z Cornelią. Wytrwale próbuje dostać się do domu zagubionej przyjaciółki, ale zbywa ją wredna sąsiadka. Czarodziejka ziemi bez żadnych wątpliwości i za wszelką cenę próbuje odczarować Caleba, który został zaklęty w kwiat. Jednak moc, którą posiada jest za duża, aby dziewczyna mogła ją udźwignąć. Odczarowywanie Caleba przerywa pojawienie się Luby, która zabrania jej dalszego używania swoich nowych mocy. Cornelia jest jednak nieugięta, a wybuch jej złości rozpala drzemiące w niej moce i więzi Lubę. Kobieta wreszcie uwalnia się z więzów i odbiera Czarodziejce Ziemi całą moc. Niestety Caleb nie przemienił się do końca i wygląda jakby był martwy.

W Kondrakarze Luba oskarża czarodziejkę, twierdząc, że to jej wina, że Caleb jest teraz potworem. Cornelia nie może uwierzyć, że nie uratowała ukochanego. Kiedy jej łza spływa na ciało chłopaka, odzyskuje on życie i pojawia się pod ludzką postacią. Nie ma nic silniejszego niż prawdziwa miłość. Cornelia namawia ukochanego do ucieczki, ale ten chce stawić czoła Zgromadzeniu.

W tym samym czasie Irma spacerując po plaży natrafia na grupkę harcerzy - Wesołych Niedźwiedzi z Martinem na czele i dołącza do nich. Ma nadzieję, że dzięki miłej zabawie chociaż na chwilę zapomni o kłopotach z przyjaciółkami. Irma widząc jak bawią się Wesołe Niedźwiedzie przypomina sobie o swoich przyjaciółkach i czym prędzej pędzi do pozostałych W.I.T.C.H.

Dziewczyny siedząc w parku zastanawiają się czy chcą odzyskać swoje moce. Dociera do nich fakt, że żywioły stały się częścią ich życia i bez nich straciły bardzo ważną część siebie. Kiedy uzmysławiają sobie, że nadal są prawdziwymi przyjaciółkami, Serce Kondrakru ożywa! Czarodziejki razem ze swoimi przywróconymi mocami teleportują się do Kondrakaru. Zgromadzenie uznaje Will, Irmę, Taranee i Hay Lin za godne posiadania swych mocy, ale nadal żywią wątpliwości co do bezmyślności Cornelii. Jednak Caleb staje w obronie swojej ukochanej i ostatecznie także ona odzyskuje swoje moce.

Luba rozżalona i wściekła ucieka z Kondrakaru. Wyrocznia jest zdruzgotany takim przebiegiem wydarzeń, ponieważ coś takiego nigdy nie miało miejsca. Caleb, który przysiągł posłuszeństwo Wyroczni, otrzymuje zadanie sprowadzenia Luby z powrotem do Kondrakaru.

Następnego dnia W.I.T.C.H. udają się do szkoły, aby sprawdzić czy zaliczyły rok. Na szczęście wszystkim się to udaje, a to oznacza, że teraz przyszedł czas na długo wyczekiwane beztroskie wakacje...


AUTOR: KARAQ
KOREKTA: TEYAQ« POWRÓT «