~ WIEM, KIM JESTEŚ ~

013 Cornelia po stracie ukochanego Caleba nie ma ochoty na rozmowę ze swoimi przyjaciółkami i bez skrupułów je wyprasza, gdy te próbują ją pocieszyć. Paczka przyjaciółek z każdym dniem coraz bardziej się rozpada. Will chcąc ratować sytuację bierze od dziadka Matta kota, którym następne obdarowuje Cornelię. Nie przynosi to spodziewanego efektu - kot przypada do gustu tylko Lilian, w czasie gdy Cornelia jest zupełnie obojętna.

Will natomiast dowiaduje się, że jej mama złożyła podanie o przeniesienie i zrozpaczona próbuje dodzwonić się do Taranee, aby opowieść o zaistniałej sytuacji. Czarodziejka ognia kłóci się jednak w tym czasie ze swoją matką, która uważa, że Nigel nie jest odpowiednim chłopakiem dla niej. Kiedy Taranee wraca do pokoju, by przemyśleć sytuację, słyszy dziwny hałas. Przed jej domem na murze ktoś napisał: "Wiem, kim jesteś". Używając swoich zdolności przestraszona czym prędzej go likwiduje.

Następnego dnia, w Sheffield Institute obchodzi się Dzień Dyni. Jest to święto ku pamięci Sherwooda J. Sheffielda, fundatora szkoły. Podczas apelu przygnębiona Will spotyka tylko Hay Lin. Razem decydują się znaleźć Irmę, gdyż Taranee i Cornelii nie ma w tym czasie w szkole. Ta pierwsza budzi się dopiero o jedenastej. Cały czas rozmyślała o dziwnym napisie na murze i nie mogła spać. Szykując się z pośpiechem do szkoły znajduje kolejną dziwną rzecz - jej własne zdjęcie zrobione, gdy spała. Taranee szybko wybiega z domu, chcąc powiadomić o wszystkim przyjaciółki. Nie wie, że sprawca właśnie tego chce i śledzi ją. Na miejscu wraz z Hay Lin i Will znajdują Irmę, która chcąc zrobić wrażenie na chłopaku o imieniu Andrew tworzy swą kroplę astralną, a sama robi z siebie dużo starszą kuzynkę. Z tego powodu zostaje skarcona przez Will, jednak to nie jej jedyny problem. Dziewczyna nie może wrócić do swoich normalnych rozmiarów i dopiero po pewnym czasie udaje jej się to zrobić.

W tym samym czasie tajemniczy mężczyzna śledzi i porywa Petera, brata Taranee. Następnie dzwoni do W.I.T.C.H., którym Taranee już o zaistniałym fakcie opowiedziała. Grozi jej, że jeśli nie przyjdzie do centrum handlowego Heatherdome o umówionej godzinie, jej brat nie wróci do domu. Dziewczyny decydują się postąpić zgodnie z jego rozkazem. Przychodzą na miejsce i ustalają, że Taranee za pomocą swoich zdolności telepatycznych powiadomi je, kiedy wyczuje zagrożenie. Czarodziejka ognia spotyka się z owym mężczyzną. Ten mówi jej, że jest łowcą czarownic. Kiedy Taranee pyta go o szczegóły okazuje się, że to nie kto inny jak sam Frost Łowca, który śledził ją od kiedy ta uwięziona była w Meridianie jakiś czas temu.

Potwór mówi jej, że nie odkrył jeszcze tożsamości czarodziejki ziemi i zmusza ją, by Taranee zaprowadziła go do Cornelii. Przestraszona dziewczyna nie może skontaktować się z dziewczynami ze pomocą myśli. Dziewczyny nie wiedzą, co mają zrobić, ale intuicja podpowiada im, by po prostu iść do domu czarodziejki ziemi. Na miejscu widzą, jak Cornelia wyprasza Taranee i Frosta, który zaś ukrywa się pod ziemską postacią łysawego mężczyzny. Łowca prowadzi Tarę do miejsca, w którym ukrył Petera. Okazuje się, że Peter nie interesuje Frosta ani trochę. Chce on tylko złapać czarodziejki i się zemścić. Na szczęście Will, Irma i Hay Lin poszły za nimi i dziewczyny przemieniają się w Strażniczki. Udaje im się pokonać wroga i uwolnić Petera.

Zaraz po tym wydarzeniu są świadkami tego jak Serce Kondrakaru z krystalicznej bieli zmienia swój kolor w gorzką czerń. Tym razem udają się do Kondrakaru, gdzie rozmawiają z Yan Lin, która jest bardzo zaniepokojona zachowaniem dziewcząt. Mówi im, że ich moce osłabły, gdyż Serce Kondrakaru wyczuło problemy, które je dręczą, a także stopniowo oddalają się od siebie. Po powrocie Will mówi przyjaciółkom o planach swojej mamy dotyczących przeprowadzki...


AUTOR: ŚMIETANKA
KOREKTA: TEYAQ


~ GALERIA ~
« POWRÓT «