~ ROZSTANIA I POWROTY ~

063 Po szczęśliwie zakończonej misji z Loodmore i magiczną księgą, Czarodziejki prowadzą bardzo spokojne życie w Heatherfield. Mama i nowy tata Will po wspaniałym ślubie właśnie zamierzają udać się w krótką podróż poślubną. Will natomiast zostaje powierzona pod opiekę rodzinie Hale przez cały tydzień. Razem z Cornelią planują już całonocną dziewczęcą zabawę!

Kiedy państwo Collins wsiadają do samolotu, mała Lilian zaczyna grymasić, że chce zabawkę z wystawy. Mama dziewczynki jednak nie daje się namówić na nowego pluszaka, który podobno uśmiechnął się do dziewczynki. Pani Elizabeth nie wierzy córeczce, ale nie widzi, że dziwny pluszak za nimi podąża....

Irma wpada po południu do Joel'a i razem przeglądają jego kolekcję albumów. Irma jest zachwycona, ale zauważyła, że brakuje tam kilku naprawdę ciekawych płyt z nagraniami Karmilli, których w kolekcji wielkiego fana nie może zabraknąć. Postanawia zrobić dla Joel'a listę brakujących tytułów w zamian za piosenkę. Okazuje się, że chłopak całkiem nieźle gra, ale nie za bardzo idzie mu śpiewanie...

Następnego dnia, Czarodziejki spotykają się w Golden, aby obgadać sprawę zniknięcia Cedric'a z antykwariatu oraz jego nagle zamknięcie. Nagle dziewczyny zauważają, że do lokalu wchodzą Martin i jego nowa znajoma z Francji, Michelle. Irma wcale nie jest tym zachwycona. Dlatego Taranee zmienia temat na.... Karmillę, która od kilku dni jest w mieście. Czarodziejka Wody nie może opanować emocji i czym prędzej wypytuje o szczegóły. Koleżanka mówi jej, że wie to od Sheili i że piosenkarka ma się zatrzymać u Jensen'ów na jakiś czas, ponieważ musi załatwić sprawę w Heatherfield.

W piątek na zastępstwie za prof. Collins'a, Irma pisze wiadomość do swojej ulubienicy, ale nie za bardzo jej to wychodzi. Zupełnie zapomniała o lekcji i zostaje wyrzucona za drzwi. Po szkole spotyka Joel'a i wręcza mu obiecaną wcześniej listę płyt jej ulubionej wokalistki. Kiedy Joel zaczyna czytać tekst na karteczce jest zaszokowany, ponieważ dostał... list miłosny! Tak mu się wydawało... Później dzwoni do Irmy i zaprasza ją na kolację.

Za to Matt ukrywa przed Will coś bardzo ważnego. Dziewczyna czuje, że coś jest nie tak i opowiada o tym Cornelii, w drodze do przedszkola po małą Lillian. Zmęczona siostrzyczka Cornelii najwyraźniej coś ukrywa, bo nie pozwala dziewczynom wziąć jej plecaczka.

Will w sobotę spotyka się z Matt'em, który opowiada jej o współpracy z Karmillą! Wokalistka szukała uzdolnionego muzyka, a to żeby uczyć się tworzyć muzykę jest dla chłopaka największym marzeniem! Powierniczka Serca cieszy się razem z nim, ale martwi ją ponowne rozstanie. A chłopak ma wyjechać już następnego dnia. Will jest zrozpaczona, znowu rozstanie! Wieczorem żali się Cornelii u niej w domu.

A Czarodziejka Wody udaje się na spotkanie z Joel'em. Tam chłopak częstuje ją pysznościami ugotowanymi przez siebie, a na koniec próbuje wyznać dziewczynie, co czuje! Irma jednak dostaje telepatyczne wezwanie od Strażniczek i czym prędzej ucieka z kolacji.

W domu Cornelii dzieją się naprawdę niesamowite rzeczy. Okazuje się, że Lillian jakiś czas temu znalazła... We! I koniecznie chciała go zatrzymać! Wszystkie Strażniczki są w szoku - jakim cudem We znalazł się na Ziemi? Hay Lin namawia dziewczynkę, aby pozwoliła We wrócić do domu, a ona zrobi jej taką samą maskotkę jak on! W.I.T.C.H. za pomocą czarów sprzątają bałagan w pokoju Lillian; Napoleon, kot Cornelii najwidoczniej wziął We za myszkę i chciał go złapać, strasznie obaj narozrabiali. Następnie We prowadzi Strażniczki Kondrakaru do antykwariatu i pokazuje im, jak dostał się do Heatherfield - przez portal, prezent od Wyroczni! Dziewczyny postanawiają nauczyć się z niego korzystać.

Następnego dnia, w niedzielę na lotnisku, Matt musi wyjechać z Karmillą. Czule żegna się z ukochaną Will i obiecuje wrócić cały i zdrowy. Prosi ją także żeby czekała na niego. Natomiast Irma dostaje płytę o Karmilli - dziewczyna jest w siódmym niebie i czym prędzej szuka kartki, która pisała kilka dni temu do wokalistki! Z plecaka jednak wyjmuje... listę płyt dla Joel'a! O nie! Czyżby Joel wziął wcześniej jej list do Karmilli!? Czarodziejka Wody nie wie, co robić. Później na lotnisku spotyka Joel'a, rozmawiają sobie i okazuje się, że to on namówił Karmillę na mały prezent! Wszystko się ułożyło. Nic więcej nie musieli sobie mówić. Matt wsiada do samolotu, a rodzice Will (Susan i Dean) właśnie wracają do domu...


AUTOR: TEYAQ