~ MIĘDZY WIERSZAMI ~

062 W.I.T.C.H. wraz z Orube przenoszą się do ostatniego rozdziału. Błądzą i szukają czegokolwiek, jednak otacza je jedna wielka pustka. Ale nagle na swojej drodze zauważają ogromną klepsydrę, a w jej środku znajduję się uwięziony Matt, który jednak zdaje się ich nie widzieć. Siedzi pochłonięty pracą - pisze dalsze rozdziały księgi. Opisuje wszystko dokładnie, a w klepsydrze pojawiają się obrazy z jego przeszłości: ocalenie popielicy w parku, bal na pożegnanie matematyczki. Wszystko takie same, jednak bez jednego ważnego szczegółu - bez Will!

Czarodziejka nie może się z tym pogodzić! Czyżby Matt o niej zapomniał? Zrozpaczona Will wyciąga Serce Kondrakaru i dokonuje przemiany. I właśnie wtedy pojawia się prawdziwy autor Księgi Żywiołów. Loodmore przedstawia się Czarodziejkom i opowiada o tym, jak namówił Matt'a Olsen na pisania za niego dalszych rozdziałów, zamknął w klepsydrze i z biegiem czasu coraz bardziej zalewał go tusz.

Alchemik obiecuje Strażniczce, że uwolni Matt'a, jeśli ta odda mu SerceKondrakaru. Will zgadza się bez wahania. Jednak kiedy Loodmore próbuje przechwycić Serce, amulet sam się buntuje i nie daje nad sobą zapanować. Klepsydra, w której uwięziony był Matt pęka, a chłopak cały i zdrowy, widząc jak jego ukochana siłuje się z alchemikiem rzuca się na niego! Loodmore jednak nie daje za wygraną, zamienia się w wielkiego czerwonego potwora i dusi chłopaka! Will aby uratować przyjaciela, decyduje się na mały podstęp, w którym pomagają jej również pozostałe Czarodziejki, które dokonują przemiany.

Pod wpływem ataków potwora, teraz wszystkie stają się swoimi żywiołami, a on sam nie może już nic zrobić, kiedy W.I.T.C.H. atakują. Ostatkiem sił zabiera Serce, która Will zostawiła próbując ratować ukochanego. Serce jednak wcale nie ma zamiaru poddać się jego woli. Matt wpada na pomysł, aby skreślić nazwisko alchemika z kart księgi i zapisać ostatnie słowa, kończące całą opowieść: Koniec. Loodmore umiera, a wraz z nim jego historia.

W.I.T.C.H, Matt i Orube wracają do Heatherfield, do antykwariatu, a stamtąd Karty Żywiołów zabierają ich do Kondrakaru. Wyrocznia dziękuję Strażniczkom za ich poświęcenie i wygraną walkę. A na znak wdzięczności wręcza całej siódemce pierścienie za rzemykach, które zawieszają sobie na szyi. Nadszedł czas powrotu do domu, Orube jednak wcale nie ma zamiaru wracać i zostaje w Kondrakarze, by zastanowić się nad swoją przyszłością. Zatrzymuje także Magiczną Księgę - jedyną pamiątkę po Cedric'u...

Matt wraca do mieszkania i wyjaśnia wszystko swojej biednej mamie, która okropnie się o niego martwiła. Trwają także przygotowania do ślubu Susan i Dean'a. Mama Will jest tak bardzo zdenerwowana, że obrączka wpada jej do zlewu i nie ma jak jej wyjąć, a ślub dosłownie za chwilę! Will wpada na pomysł, aby użyć jej pierścienia od Wyroczni. Nadszedł czas ślubu. Wszystko zaczyna się powoli układać i wracać do normalności. Ale czy na długo?


AUTOR: TEYAQ