~ CZTERY SMOKI ~

009 Irma za wszelką cenę chce zagrać w szkolnym przedstawieniu bożonarodzeniowym. Żeby zdobyć wymarzoną rolę musi jednak zdać egzamin z francuskiego, w czym pomaga jej Martin. Zostaje skreślona z listy prób. Okazuje się, że nie może brać w nich udziału dopóki nie zostają ogłoszone wyniki testów.

Hay Lin także ma pracowite dni - dyrektor Knickerbocker najpierw każe jej narysować swój portret, a potem prosi ją, by przygotowała legendę prosto z Azji. A gdyby tego było mało dziewczyna ma zająć się scenografią i kostiumami potrzebnymi w przedstawieniu. Dziewczyna nie ma pomysłu, dopóki jej mama nie przypomina jej jednej z legend opowiadanych przez jej babcię. Opowiada ona o czterech smokach, które żyły bardzo dawno temu. Historia tak bardzo spodobała się dziewczynie, że postanawia opowiedzieć ją koleżankom.

Wielki Smok, Żółty Smok, Czarny Smok i Perłowy Smok - chciały one pomóc rolnikom, którzy przez suszę stracili zbiory. W tym celu poszli błagać o pomoc cesarza, który jednak nie miał współczucia dla tragedii mieszkaców jego ziem. Smoki zadecydowały, że zbiorą wodę z morza i rozproszą ją po niebie. W ten sposób zamieni się w deszcz. Cesarz jednak nie był tym faktem zachwycony i schwytał smoki. Jednakże nimfa Xin Jiang postanowiła działać. Chciała, aby poświęcenie smoków nie poszło na marne. Ofiarowała górom swoją moc i wchłonęła całą energię smoków. Nimfa na zawsze wzbiła się w przestworza, a cztery smoki zamieniły się w cztery rzeki - najważniejsze rzeki Chin. Po nimfie został magiczny amulet.

Po chwili dziewczyny zaczynają rozumieć, że to historia o ich istnieniu, o Strażniczkach, o Sercu Kondrakaru. W.I.T.C.H. są zachwycone opowieścią i postanawią właśnie ją wstawić w sztuce.

Czarodziejki wzywa kolejna magiczna misja. Do W.I.T.C.H. dzwoni pani Rudolph i każe im przybyć w wyznaczone miejsce. Bez słowa rozłącza się, a czarodziejki są zaniepokojone. Na miejscu W.I.T.C.H. spotykają ją i przybyszy z Meridianu - Alenę, Morgana, a także ich syna o imieniu Ranni. Gdy przechodzili przez portal, uciekł im ich drugi syn i strażniczki muszą go odnaleźć. Niestety, nie mają pojęcia gdzie go szukać, a mapa, którą dostały od Yan Lin, nic im nie daje. Postanawiają wybrać się do Kondrakaru z próśbą o pomoc i z nadzieją, że on istnieje. W tym celu używają Serca Kondrakaru. W drodze mają złe wizje, jednak udaje im się tam dostać. W Kondrakarze spotykają babcię Hay Lin i dowiadują się o tym, że mapa od Yan Lin była tylko częścią ich zadania i muszą uratować Meridian przed Phobosem. Następnie wyruszają do schroniska dla psów, gdzie znajdują drugie dziecko Meridiańczyków całe i zdrowe.

Następnego dnia okazuje się, że Irmie udało się zdać egzamin z francuskiego i w trybie natychmiastowym może zacząć brać udział w próbach do spektaklu. Siostry Grumper wiele razy przez ten czas próbowały namieszać w relacjach W.I.T.C.H., ale ich przyjaźń jest zbyt wielka i nic ani nikt nie jest w stanie jej złamać...


AUTOR: ŚMIETANKA


« POWRÓT «