~ PEWNEGO DNIA GO SPOTKASZ ~

007 Will przychodzi do sklepu zoologicznego dziadka Matta, a ten zostawia jej sklep pod opieką, ponieważ musi pojechać do jednego ze swoich zwierzęcych pacjentów. Niespodziewanie do sklepu przychodzi egoistyczna i rozpuszczona dziewczyna (zdaniem Will), odrobinę starsza od niej. Pyta się o Matta i prosi by dostarczyła mu wiadomość. Dziewczyny od samego początku nie przypadają sobie do gustu. Will z ciekawości otwiera wiadomość, gdzie jest napisane, że ta cała Jacky nie może się doczekać kiedy ucałuje swojego psiaczka. Will uważając, że wiadomość kierowana jest do Matta, nie ma zamiaru jej dostarczyć. Emanując zazdrością zastanawia się czy Matta coś łączy z Jacky.

Tymczasem Taranee ma randkę z Nigelem. Jej mama Teresa, która jest głównym sędzią w Heatherfield, nie popiera tego związku, ze względu na czarną przeszłość chłopaka i towarzystwo w jakim się kręci.

Cornelia podczas sprzątania pokoju znajduje swój stary pamiętnik. Kiedy go przegląda trafia na wpis od starej najlepszej przyjaciółki, Elyon. Przypominają jej się chwile spędzone z dziewczyną. Przypomina sobie chwilę, gdy Elyon narysowała nieznajomego ze snu Cornelii. Zastanawia się dlaczego ich przyjaźń tak nieoczekiwanie się skończyła. Następnie idzie do Will, która wykorzystuje swoje moce by zmieniać swój wygląd dla Matta, jednak nic jej nie odpowiada. Cornelia opowiada Will o Elyon i prosi ją by udała się do Meridianu. Niestety Will się nie zgadza, podobnie jak Irma i Hay Lin. Czarodziejka Ziemi nie chce dłużej czekać i postanawia sama działać.

Dziewczyna idzie do księgarni Cedrica, gdzie spotyka niebieskiego, doskonale sobie znanego stwora o imieniu Vathek. Ten oznajmia jej, że nie miał pojęcia co planuje Cedric. Kiedy wymawia imię "Caleb" Cornelia sobie coś przypomina. Idzie za stworem do Meridianu. Oboje docierają do osady buntowników. Tam nastolatka przemieniona w czarodziejkę spotyka nieznajomego ze swoich snów – Caleba. Wyglądał dokładnie tak, jak narysowała go Elyon! Wyjątkowa chwila dla nastolatki nie trwała długo, bo niespodziewanie słyszy głos Elyon, która została aresztowana przez buntowników. Cornelia postanawia ją ratować. Obie wytwarzają wielką siłę, która sprowadza trzęsienie ziemi. Trzęsienie było odczuwalne nie tylko w Meridianie, ale i w Heatherfield.

Hay Lin wzywa przyjaciółki, ponieważ odkryła portal. Dziewczyny są bardzo zaskoczone gdy widzą nową Will - ubraną dużo odważniej i dojrzalej niż zazwyczaj. Hay Lin mówi, że portal powstał w centrum trzęsienia ziemi, głęboko w kanałach. Dziewczyny dostają się do Meridianu szukając swojej koleżanki.
Cornelia i Elyon wyjaśniają sobie wszystko i stara przyjaźń znowu zakwitła. Caleb przekazuje buntownikom, że Elyon jest prawowitą władczynią Meridianu, jego nadzieją i światłem. Wszyscy zaczynają w nią wierzyć. Nieoczekiwanie zjawia się armia Phobosa, która chce pojmać buntowników lecz oni wytrwale walczą o Elyon i wolność. Bitwa kończy się bez poważnych strat. Niestety przychodzi czas rozstania. Caleb daje smutnej Cornelii w prezencie magiczny kwiat, który zrodził się z jej łzy i obiecuje, że to nie jest ich ostatnie spotkanie.

W Heatherfield Will przekazuje Mattowi wiadomość od jego znajomej. Wbrew pierwszemu wrażeniu Matt wcale nie jest zainteresowany dziewczyną. A w wiadomości miała na myśli to, że oddała mu do opieki swojego psa. Will spada kamień z serca i ponownie rodzi się w nim nadzieja na bliższą znajomość z chłopakiem...


AUTOR: ŚMIETANKA
KOREKTA I UZUPEŁNIENIE: TEYAQ« POWRÓT «