~ ZŁUDZENIA I KŁAMSTWA ~

006 Cedric zdaje relacje Phobosowi z poprzedniej misji oraz ustalają plan, który polega na oszukaniu buntowników. Postanawiają wysłać szpiega, który przekona ich, że Strażniczki są niebezpieczne i mają złe zamiary.

Tymczasem nowa przyjaciółka Will, Vera gratuluje dziewczynie sukcesów w pływaniu i zgłasza ją do mistrzostw regionu. Kiedy Will pyta mamę o zgodę, ta nieoczekiwanie nie zgadza się z powodu złych ocen dziewczyny. Powoduje to jeszcze większe pogorszenie relacji między Will a Susan.

Rankiem w Sheffield Institute Taranee jest bardzo zapracowana, bowiem powiedziała pani od biologii, że lubi fotografować. Za zadanie dostała sfotografowanie trzech owadów, jednak czarodziejka ognia szczerze ich nie znosi. Nagle zauważa motyla i uznaje go za wybawienie. Kiedy próbuje zrobić mu zdjęcie na jej drogę wchodzi Uriah i jego banda. Uriah szantażuje dziewczynę za incydent z pracami społecznymi w muzeum. W awanturze pomagają jej Nigel i Hay Lin, więc dziewczyna wychodzi cało z tarapatów.

Właśnie do szkoły na rowerze przyjeżdża Will, dumna z siebie, że się nie spóźniła i profesor Collins nie będzie miał powodu by do niej się przyczepić. Pewna siebie idzie do łazienki, ponieważ profesora jeszcze nie ma. Gdy wraca Collins już jest, przechadzając koło niego zaczyna dostawać zawrotów głowy. Zaniepokojona zaczyna uważnie słuchać nauczyciela, jednak ten złośliwie robi powtórzenie i zadaje jej karną pracę domową na temat warunków życia w średniowieczu. Na przerwie dziewczyny rozmawiają o tym, że Will przechodząc koło Collinsa źle się poczuła. Twierdzi, że jest istotą z innego świata, podobnie jak pani Rudolph. Jednak dziewczyny jej nie wierzą i uznają to za zwykły ból głowy. Zdenerwowana dziewczyna kłóci się z przyjaciółkami i odchodzi. Zdenerwowana Will wracając do domu spotyka Matta. Zadowolona chce mu wytłumaczyć zaistniałą wcześniej sytuację z kroplą astralną, jednak zjawiają się jego koledzy i chłopak ją dla nich zostawia. Dziewczyna całkowicie się załamuje.

W tym samym czasie Collins zjawia się w muzeum, gdzie okazuje się, że to tak naprawdę Cedric. Mężczyzna wymazuje prawdziwemu nauczycielowi historii pamięć i każe wrócić do szkoły na lekcje. Nieco później Cedric dokładnie opisuje Vathekowi swój plan. Mówi, że chce zniszczyć przyjaźń, miłość i rodzinę Will, a Elyon zada jej śmiertelny cios. Potem postara się zwieść buntowników i sprawi, że to oni zaatakują W.I.T.C.H.

Następnego dnia w szkole pani Rudolph prosi Irmę, Cornelię, Taranee i Hay Lin by przyszły do jej domu. Kobieta chce im opowiedzieć o swoich podejrzeniach, co do kolejnego planu Cedrica. Na lekcji dziewczyny odkrywają, że mogą porozumiewać się telepatycznie i nikt ich nie słyszy. Zastanawiają się też czemu Will nie przyszła do szkoły. Ta trenuje z Verą na basenie. Potem nowa znajoma zaczyna mówić dziewczynie różne niepokojące rzeczy. Twierdzi, że miłość Will do Matta nie ma sensu, podobnie jak jej przyjaźń z dziewczynami... Pełna sprzecznych myśli w głowie wybiera się do biblioteki napisać zadane wypracowanie z historii. Kilka godzin później Will wręcza prawdziwemu Collinsowi swoje karne zadanie. Ten nie ma pojęcia o co chodzi, jednak je przyjmuje i chętnie oceni. Kiedy Powierniczka Serca ma iść na basen okazuje się, że jej telefon jest wyłączony. W magiczny sposób porozumiewa się ze swoim telefonem, który oświadcza jej, że Vera go wyłączyła. Will zaczyna podejrzewać, że jej nowa przyjaciółka coś ukrywa. W końcu Vera pokazuje jej swoje prawdziwe oblicze - to Elyon! Dziewczyna atakuje ją. Na szczęście z pomocą zjawiają się jej przyjaciółki Strażniczki i ratują z opresji.

Krótko po tym dziewczyny udają się do księgarni Cedrica, sądząc, że to właśnie tam jest serce jego czarnego planu. Okazuje się to strzałem w dziesiątkę! Cedric tworzy zaczarowany labirynt, a dziewczyny kompletnie się gubią. Nagle ratuje je Vathek przechodząc na stronę dobra. Opowiada o wszystkim buntownikom, którzy wycofują atak. Chcą zaatakować Cedrica, jednak w ostatnią chwilę Will go ratuje. Elyon jest zdziwiona, że dziewczyna uratowała wroga. W jej sercu zaczynają pojawiać się wątpliwości do co słuszności jej postępowania...


AUTOR: ŚMIETANKA
KOREKTA I UZUPEŁNIENIE: TEYAQ« POWRÓT «