~ INNY WYMIAR ~

003 Czarodziejki decydują się na magiczny trening aby udoskonalić i bardziej poznać swoje moce. Podczas spotkania wychodzi na jaw, że Will nie sypia w nocy zbyt dobrze, męczą ją koszmary, a po wyczerpującym treningu czuje się jeszcze bardziej osłabiona. A jeszcze do tego dochodzą problemy związane z jej mamą i jej nowym partnerem, którym okazuje się być profesor Collins (nauczyciel historii).

Will często usypia na lekcjach i później nie radzi sobie z rozwiązaniem prostych zadań z matematyki. Profesor Rudolph proponuje nastolatce małe korepetycje u niej w domy. Irmie nie podoba się ten pomysł i razem z Hay Lin wybiera się do miejsca zamieszkania psorki. Za pomocą swoich nowych mocy dziewczyny dostają się do środka. Niespodziewanie szybko jednak wraca właścicielka mieszkania, a Irma i Hay Lin czym prędzej chowają się w schowku. Z ukrycia obserwują swoją niczego nieświadomą nauczycielkę matematyki. Ku zdziwieniu obu dziewcząt kobieta na ich oczach zmienia swoją postać! Teraz wszystko stało się jasne; Irma od samego początku miała złe przeczucie. Okazuje się, że jest ona stworem z Meridianu.

Niedługo później Will przychodzi na korepetycje. Dziewczyny w samą porę wyskakują ze schowka i ostrzegają przed nauczycielką! Wystraszona psorka ucieka i przechodzi przez portal na strychu. Will, Irma i Hay Lin przemieniają się i zamykają przejście, aby już nikt nie mógł z niego skorzystać.

Trochę później, jeszcze tego samego dnia Strażniczki spotykają się w domu Cornelii i omawiają temat prof. Rudolph oraz księgi, którą znalazły w domu Elyon. Kiedy próbują ją otworzyć zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Okazuje się, że magiczna księga zawiera pieczęć Phobosa i zagraża Czarodziejkom. Oczywiście wszystko łagodzi Will i magia Serca Kondrakaru. Amulet wchłania pieczęć, przez co zdolny jest teraz nie tylko zamykać portale, ale również je otwierać.

W.I.T.C.H. nie czekają ani chwili dłużej i czym prędzej biegną do domu Elyon, a stamtąd wybrać się do Meridianu. Już na miejscu spotykają Cedrica, Elyon i Frosta. Niestety Taranee wpada w ich łapy i nakazuje przyjaciółkom aby uciekały. Po wielkim wahaniu W.I.T.C.H. wracają do Heatherfield, ale już bez Czarodziejki Ognia. Na miejscu stwarzają kroplę astralną dziewczyny - idealną bliźniaczkę, aby rodzina nie martwiła się jej nagłym zniknięciem. Przyrzekają sobie, że wrócą po koleżankę i przyprowadzą ją z powrotem całą i zdrową...


AUTOR: TEYAQ


« POWRÓT «