~ DWANAŚCIE PORTALI ~

002 Minął miesiąc odkąd W.I.T.C.H. dowiedziały się o swojej magicznej misji. Po feralnym balu Halloween zniknęła ich przyjaciółka Elyon i jej rodzice. Czarodziejki po raz kolejny wybierają się pod jej dom, ale nikogo tam nie zastają. Następnie podążają do domu Will, aby omówić tajemnicze sprawy związane z ich nowym życiem. Na miejscu czarodziejki prezentują sobie nawzajem jedną ze swoich nowo nabytych magicznych zdolności. Wychodzi na jaw, że Will potrafi rozmawiać z urządzeniami elektrycznymi, a Taranee stworzyć ogniki, które nie parzą i oświetlają całe ciemne pomieszczenie.

Hay Lin zrezygnowała ze spotkania z przyjaciółkami, ponieważ musiała spieszyć się do domu - jej babcia Yan Lin źle się czuje. Staruszka daje wnuczce mapę Dwunastu Portali, które Strażniczki muszą odnaleźć i zamknąć. Wypełniwszy swoje ziemskie zadanie kobieta zasypia i już nigdy się nie budzi. Niedługo później odbywa się jej pogrzeb. Przychodzą tam wszystkie W.I.T.C.H., aby wspierać Hay Lin w trudnej chwili. Nagle, gdzieś w oddali, Czarodziejka Powietrza zauważa pewną sylwetkę. Jest pewna, że widziała zaginioną koleżankę, Elyon! Strażniczki biegną za nią, ale zjawa znika bez śladu...

Następnego dnia w domu państwa Lair, Irma zauważa, że Andrew, z którym wcześniej się spotkała zaginął. Czarodziejka Wody opowiada przyjaciółkom całe zdarzenie. Wyznaje im, że przez przypadek zamieniła zaginionego chłopca w żabę, gdy ten chciał ją pocałować! Oczywiście bez chwili namysłu wszystkie znajdują sposób na jego odnalezienie i odczarowanie.

Will podczas spaceru po parku ratuje z rąk Uriah i jego kolegów, małą popielicę oraz poznaje bliżej przystojniaka Matta, który jakiś czas temu śpiewał na balu Halloween. Okazuje się, że chłopak sporo wie o zwierzętach, gdyż jego dziadek prowadzi sklep zoologiczny. Radzi jej jak powinna zajmować się małą popielicą i daje numer do siebie, gdyby dziewczyna miała jakiś problem ze zwierzakiem i potrzebowała pomocy.

W.I.T.C.H. postanawiają ponownie wybrać się do domu państwa Portiert, schodzą do piwnicy i tam napadają na nie Elyon we własnej osobie i Vathek - mieszkaniec Meridianu. Strażniczki przemieniają się po raz kolejny i udaje im się przepędzić wrogów, którzy uciekają przez portal. Już po wszystkim W.I.T.C.H. znajdują dziwną księgę, która kryje kolejne mroczne tajemnice...


AUTOR: TEYAQ

~ GALERIA ~
« POWRÓT «