~ ŚWIETLISTA KORONA ~

011 W Kondrakarze, w centrum nieskończoności Wyrocznia obserwuje równoległe światy. Lecz po raz pierwszy od wieków zaczyna się niepokoić. Dostrzegł to Tibor, który zapytał Wyrocznię o przyczynę tego smutku. Władca Twierdzy odpowiedział, że równowaga we wszechświecie została zachwiana. Wielka Sieć jest już strasznie słaba, a w Meridianie wybuchła rebelia. A Elyon - czyli Światło Meridianu zostanie poddana ciężkiej próbie... W tym właśnie momencie Elyon próbuje wybrać najpiękniejszy strój na koronację. Odwiedza ją Cedric, któremu dziewczyna rozkazuje, by od teraz nazywał ją "wasza wysokość nawet gdy są sami. Cedrica trochę to zdenerwowało, ale nie mógł sprzeciwić się przyszłej królowej. Za pomocą Pieczęci Phobosa przeniósł się w inne miejsce, gdzie spotkał Szepczących, których poinformował, że musi natychmiast zobaczyć się z ich panem.

Jakiś czas później Elyon prosi jednego z Szepczących o rozmowę z Phobosem, jednak ten jest strasznie zajęty przed jutrzejszą koronacją. W rzeczywistości książę Phobos w zaklętym źródle energii Innego Świata obserwuje swoją siostrę. Chce on zgładzić Światło Meridianu za pomocą Świetlistej Korony, którą Elly miałaby założyć na koronacji. Aby poskromić powstanie buntowników, Phobos stworzył armię Mrocznych Strażników, którzy pomogą mu zdobyć najpierw Meridian, a później cały świat.

Rano w Heatherfield W.I.T.C.H. spotykają się z panią Rudolph, która opowiada im o tym, co dzieje się w Meridianie. Prosi Czarodziejki, aby ostrzegły Elyon przed zagrażającym jej niebezpieczeństwem ze strony złego księcia Phobosa. Aby przedostać się do Meridianu muszą przejść przez portal, lecz jedynym otwartym, który znają jest ten w domu Elyon. Tam jednak kręcą się Agenci Interpolu, którzy podejmują daremne próby, by zniszczyć ścianę stworzoną przez Cornelię, za którą znajduje się tajemnicze przejście...

Gdy W.I.T.C.H. docierają do szkoły natykają się na dyrektorkę Knickerbocher, która prosi, aby dziewczyny poszły do klasy. Później dyrektorka spotyka bandę Urii, którzy sprawiają trochę więcej kłopotów. Uriah rozmawia z Kurtem i Laurentem o ich przedłużonej karze w muzeum, która z początku miała trwać 3 miesiące, a teraz ma trwać rok. Okazuje się, że chłopcy grali w baseball skamieniałościami. Tylko Nigelowi się upiekło. Z tego powodu łobuzy chcą się na nim zemścić... W czasie lekcji wf-u Uriah zabiera zegarek z torby pewnego chłopca. Otwiera szafkę Nigela, do której zna szyfr i wkłada tam zegarek. Całą scenę widział Martin, który został wyrzucony z klasy za ciągłe podnoszenie ręki. Nagle dzwoni szkolny dzwonek. Wszyscy udają się na niezapowiedziany wcześniej apel. Pani dyrektor informuje całą szkołę, że Davidowi Berlinowi zginął zegarek. Pierwsze podejrzenia padają na Urię, który tylko na to czekał. Aby udowodnić swoją "niewinność wysypuje wszystko ze swojej szafki. Sugeruje, aby też inni otworzyli swoje schowki, by dyrektorce dowieść, że są niewinni. Wszyscy uczniowie otwierają swoje szafki. Gdy robi to Nigel, z jego szafki wypada zaginiony zegarek! Taranee, której zależało na chłopaku, nie ukrywa rozczarowania mieszanego ze zdziwieniem. A Martin, który zna prawdę nie wie co ma teraz zrobić.

Po południu w domu rodziny Cook, W.I.T.C.H. znów próbują dojść do tego, gdzie znajduje się portal. Niespodziewanie dzwoni telefon. Okazuje się być to Nigel, któremu Tara każe przekazać, że jej nie ma. Czarodziejka jest w okropnym nastroju i prosi o zmianę tematu. Czarodziejki naradzają się co do portalu. Will wpada na pomysł, że gdzieś musi znajdować się portal, przez który przeszedł Vathek kilka dni temu. Hay Lin za pomocą dźwięku żetonu, który Vathek zgubił w furgonetce dziadka Matta, dowiaduje się, że portal otworzył się w starym, opuszczonym lunaparku w Heatherfield.

W.I.T.C.H. już mają wyruszyć na poszukiwanie ukrytego portalu, kiedy dzwoni telefon Will.To Martin, który chce natychmiast spotkać się z dziewczynami w Golden, pobliskiej restauracji, gdyż ma im coś ważnego do powiedzenia. Chłopiec opowiada Czarodziejkom o Urii i kradzieży zegarka. Te radzą mu, aby powiedział o wszystkim pani Knickerbocher. W szkole wszystko się wyjaśnia i Nigel zostaje uniewinniony. Niestety Uriah chce odegrać się na biednym Martinie za to, że na niego doniósł. W.I.T.C.H. jednak nie mogą do tego dopuścić i stają się niewidzialne. Śledzą niezdarnego okularnika Martina, a Uriah już czeka na niego przy bramie parku. On i jego banda próbują dopaść biedaka, ale niewidzialne W.I.T.C.H. kilkakrotnie interweniują zrzucając z drzew szyszki i gałęzie, oblewając chłopaków wodą i podstawiając im nogi. Jednak Uriah szybko znika im z oczu. Już ma uderzyć Martina, kiedy obok pojawia się Nigel, który broni nowego przyjaciela! Potem jednak łobuziak chce uderzyć także jego, ale Martin jest szybszy! Koledzy wracają razem do domu, a Czarodziejki są szczęśliwe, że mogły pomóc.

W opuszczonym parku rozrywki Strażniczki znajdują portal we wnętrzu tunelu miłości. Chwilę później stoją już na ulicach Meridianu, chcą ostrzec Elyon i udają się do ogrodu z Czarnych Róż. Daltar - nadwornyogrodnik postanawia im pomóc i idzie po księżniczkę. W.I.T.C.H. mają coraz mniej czasu, ale mają także sprytny plan!

Nadszedł czas koronacji. Lud Meridianu bardzo się raduje. Wiele osób czuje nienawiść do Phobosa i jego sług i są szczęśliwy, że wreszcie, dzięki nowej władczyni jego tyrania się skończy. Wśród publiczności jest wielu buntowników gotowych do walki z tyranem gdyby coś się miało stać. Po wygłoszeniu mowy, książę wkłada Elyon Świetlistą Koronę. Niestety obawy wielu ludzi się potwierdziły. Korona zabiła księżniczkę i wchłonęła jej moce. Jednak, gdy Phobos chce wykorzystać swoje nowe siły (które dzięki koronie spłynęły na niego) okazuje się, że one nie istnieją! Ponieważ ta dziewczyna, która leży na podłodze nie jest prawdziwą Elyon, lecz jej kroplą astralną stworzoną przez Strażniczki Kondrakaru! Żołnierze Phobosa zaczynają walczyć z ludźmi i buntownikami. Do walki przyłączają się także Mroczni Strażnicy. Prawdziwa Elyon zostaje zabrana w bezpieczne miejsce, a W.I.T.C.H. chronią bezbronnych ludzi. Cornelia spotyka swojego ukochanego Caleba, który zaraz potem próbuje zgładzić złego księcia. Nie udaje mu się to jednak i zostaje przemieniony w kwiat, który zabiera ze sobą Cornelia. Całe miasto płonie, słychać krzyki i rozpacz. Ma miejsce okropna bitwa. Ale to jeszcze nie koniec wojny z Phobosem. Misja W.I.T.C.H. jeszcze nie dobiegła końca...


AUTOR: EURESANDA
KOREKTA I UZUPEŁNIENIE: TEYAQ« POWRÓT «