~ MOST POMIĘDZY ŚWIATAMI~

010 Kilka miesięcy po zniknięciu Elyon sprawą zainteresowali się agenci Interpolu: Maria Medina i Joel McTiennan. Nieustannie kontynuują oni śledztwo, gdy dowiadują się, że dokumenty dotyczące jej rodziny są sfałszowane. Odnajdują również zdjęcia Elyon z przyjaciółkami oraz jej rysunki z dzieciństwa. Agencie postanowili wypytać czarodziejki o szczegóły tej sprawy.

Dziewczyny planują spotkać się na kolacji w domu Irmy. Cornelia postanawia pójść na piechotę by uniknąć kontaktu z bratem Taranee, Peterem, który bardzo jej się podoba, jednak wciąż myśli o chłopaku ze swoich marzeń. Wspomina też Elyon oraz okoliczności, w jakich poznała Caleba. Gdy wszystkie dziewczyny są już na miejscu dowiadują się o śledztwie Interpolu. Agenci chcą z nimi porozmawiać, a ich głównym obiektem zainteresowania staje się Cornelia, która była najlepszą przyjaciółką Elyon. Unikając rozmowy Irma zabiera przyjaciółkę do swojego pokoju gdzie Cornelia znajduje teczkę agentki Mediny z rysunkami małej Elyon. Czarodziejki teraz wszystko rozumieją – nawet jako mała dziewczynka ich zaginiona przyjaciółka nieświadomie kontaktowała z Innym Światem.

Tymczasem Elyon chciałaby uwolnić swoich rodziców z więzienia w Meridianie. Cedric postanawia pozbyć się problemu, jakim oni są i proponuje Phobosowi by upozorować wypadek. Przepełniona złymi przeczuciami przyszła królowa Meridianu wymyka się z zamku i idzie do Vatheka z prośbą by przeszedł przez sieć i skontaktował się z W.I.T.C.H.

Gdy Will budzi się następnego dnia zaczyna swój dzień od kłótni z mama, na temat porządków w jej pokoju. Chwilę później odbiera telefon od Corny, która informuje ją, że jest obserwowana przez agentów i że wszystkie muszą mieć się na baczności. Susan chce pogodzić się z Will, ale próbę porozumienia przerywa Vathek, który pojawia się w jej pokoju. Olbrzym przybywa z prośbą o pomoc przy uwolnieniu rodziców Światła Meridianu. Will wraz z Vathek'iem zjawia się w sklepie zoologicznym dziadka Matta, gdzie tworzy jego kroplę astralną. Cała trójka zjawia się pod domem Cornelii. Pan Olsen odciąga uwagę agentów, gdy Czarodziejka Ziemi wsiada do samochodu. Widząc, podejrzane poczynania dziewczyn agenci próbują je śledzić, jednakże dzięki mocy Ziemi samochód agentów ulega awarii. Cała piątka oraz Vathek przyjeżdżają do starego domu Portraitów i przechodzą przez portal do Meridianu.

Wreszcie W.I.T.C.H. dostają się do podziemi więzienia i uwalniają rodziców Elyon. Gdy przyszła królowa widzi na ulicy tłum wiwatujący na cześć strażniczek rozpoznaje swoich przeszywanych rodziców. Tłum jednak był zbyt duży by mogła z nimi porozmawiać. Dzięki swej mocy wymazuje więzienie z panoramy Meridianu, które znika na zawsze.

Po powrocie na ziemię dziewczyny spotykają Marię Medinę i Joela McTiennana. Wmawiają im, że przybyły do domu swojej zaginionej przyjaciółki by ją powspominać. Później Hay Lin odnajduje żeton należący do Vatheka z miejscowego lunapark, a Will otrzymuje zaproszenie od Matta do ekskluzywnej restauracji. Powierniczka Serca Kondrakaru coraz bardziej przekonuje się do piękna swojego nowego miasta. Niestety niczego nieświadoma dziewczyna nie wie, że to nie koniec jej problemów - jej matka prosi swojego szefa, pana Bishopa o przeniesienie do innego miasta! Uważa, bowiem że Will nie czuje się dobrze w Heatherfield, a ich relacje od czasu przeprowadzki bardzo się pogorszyły...


AUTOR: SHEVI
KOREKTA I UZUPEŁNIENIE: TEYAQ« POWRÓT «