~ HALLOWEEN ~

001 Nastoletnia Will przeprowadza się właśnie z mamą do Heatherfield. Niestety pierwszego dnia, kiedy ma iść do nowej szkoły spóźnia się na pierwsze zajęcia. W momencie gdy szuka sali, w której powinna mieć lekcje, spotyka inną również spóźnioną dziewczynę - Taranee. Obie dziewczynki z korytarza przepędza dyrektorka Knickerbocher. Will trafiła do klasy z dystyngowaną Cornelią, a jej nowa koleżanka będzie chodzić na zjęcia z Irmą i Hay Lin. W czasie lekcji wychodzi na jaw mała tajemnicza umiejętność Irmy (jak trafnie określiła Hay Lin - sterowane odpytywanie). Oczywiście i tym razem udaje się nastolatce uniknąć złej oceny i bezbłędnie odpowiada na pytania nauczyciela historii.

Już po lekcjach Cornelia, Hay Lin i Irma w żartach wymierzają karę Elyon, która nie zaliczyła testu z matematyki, a sama dziewczyna załamana wraca do domu. Cornelia zaś pomaga przepędzić szkolnego łobuziaka Urię i jego bandę, którzy jak zwykle dokuczają innym. Tym razem padło na nowe uczennice Will i Taranee. Wybawicielka zaprasza obie koleżanki na szkolny bal halloweenowy, który odbędzie się jeszcze tego samego wieczora. Dziewczęta zgadzają się, ale nie są do końca przekonane czy chcą się tam udać...

Natomiast Hay Lin już w domu pracuje nad swoim kosmicznym strojem na zabawę. O wszystkim opowiada Irmie, która właśnie sama ciężko zastanawia się w czym powinna pójść. Marzy jej się błękitna sukienka, której niestety nie posiada. Nagle nie wiadomo jakim cudem, w dość magiczny sposób, wszystkie ubrania w jej szafie zmieniają kolor na niebieski. Ale nie tylko u Irmy dzieją się dziwne rzeczy, bo i u Cornelii coś się wydarzyło; cały jej bałagan w pokoju nagle znikł, tak po prostu wszystkie rzeczy wróciły na swoje miejsca. Ale dziewczyna nie miała czasu się nad tym zastanawiać, czym prędzej przebrała się i pobiegła na potańcówkę.

Nadczedł długo oczekiwany wieczór i wszystkie sześć dziewcząt pojawia się na imprezie. Will jest zafascynowana wokalistą szkolnego zespołu, a Elyon poznaje tajmeniczego Cedrica. Dziewczyny dobrze się bawią aż do momentu, w którym nadszedł czas aby zapalić olbrzymią dynię - symbol Halloween. Nagle wybucha pożar! Okazuje się, że Uriah z kolegami podłożyli fajerwerki wewnątrz olbrzymiej dyniowej pochodni. po raz kolejny jedna z dziewczyn doświadcza czegoś magicznego; Taranee siłą woli powstrzymuje płomienie i ratuje koleżanki przed tragedią. Po uspokojeniu sytuacji wszyscy uczniowie zostają odesłani do swoich domów, a impreza dobiega końca.

Następnego dnia dziewczyny rozmawiają na temat dziwnych sytuacji, których doświadczyły w ostatnim czasie oraz... snów, ponieważ każdej z nich śnił się pewien amulet. Przyjaciółki są zagubione, przestraszone ale także zafascynowane tym, co się z nimi dzieje. Aby nieco wyluzować wszystkie umawiają się na małe spotkanie po szkole w restauracji Hay Lin. Niestety Elyon nie może przyjść, ponieważ umówiła się z nowo poznanym chłopakiem. W domu Hay Lin babcia dziewczynki opowiada im niezwykłą historię i daje magiczny amulet. Od tej chwili każda z nich ma władzę nad jednym z żywiołów wody, ognia, ziemi i powietrza. Cornelia i Taranee nie są tym zbytnio zainteresowane, nie wierzą w bajki starej kobiety i wracają do domu. Hay Lin wymyśla nazwę dla grupy - W.I.T.C.H. Will, Irma i Hay Lin idą wesprzeć Elyon na sali gimnastycznej, gdzie umówiła się z Cedrickiem. Niestety na miejscu zamiast koleżanki napotykają na dziwne potwory z jakiegoś obcego świata. po raz pierwszy zmieniają się w Czarodziejki i zamykają jeden z portali...


AUTOR: TEYAQ

~ GALERIA ~
« POWRÓT «